Фінансові новини
- |
- 26.12.25
- |
- 04:43
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Європейські фондові індекси зростають, німецький DAX близький до рекорду
12:23 18.03.2025 |

Фондові індекси найбільших країн Західної Європи впевнено зростають на торгах у вівторок.
Німецький індикатор наближається до чергового рекорду перед голосуванням у Бундестазі за пропозицією про внесення до конституції ФРН змін, які відкриють можливість для суттєвого збільшення бюджетних витрат на військові потреби та інфраструктуру, пише Trading Economics.
Увагу інвесторів також спрямовано на майбутні переговори між президентами РФ і США Володимиром Путіним і Дональдом Трампом щодо врегулювання російсько-українського питання. Трамп підтвердив напередодні, що планує провести телефонну розмову з Путіним у вівторок.
Зведений індекс найбільших європейських компаній Stoxx Europe 600 за даними на 11:40 кч у вівторок піднявся на 0,78%, до 555,24 пункту.
Британський FTSE 100 додав 0,51%, німецький DAX - 1,13%, французький CAC 40 - 0,61%, італійський FTSE MIB - 0,93%, іспанський IBEX 35 - 0,92%.
Серед інших важливих для фондових ринків подій цього тижня - засідання Федеральної резервної системи (ФРС), а також Банку Англії. Експерти переважно очікують, що ФРС залишить процентну ставку в колишньому діапазоні 4,25-4,5% річних, а британський регулятор збереже вартість запозичень на рівні 4,5%.
Лідером зростання серед компонентів індексу Stoxx Europe 600 у вівторок є акції британської Computacenter Plc (+10,8%), що працює у сфері IT-інфраструктури. Помітний підйом також демонструють папери італійського виробника вантажівок Iveco Group (+5%), данської ВДЕ-компанії Vestas Wind Systems (+4,1%), німецького сервісу доставки Delivery Hero (+3,9%).
У Німеччині впевнено дорожчають акції виробників автомобілів і автокомпонентів, зокрема Continental (+3,5%), BMW (+2,5%), Porsche (+2,3%), Mercedes-Benz (+2,2%).
Ринкова вартість Volkswagen збільшилася на 1,4%. Виробник автомобілів класу «люкс» Audi, що входить до Volkswagen Group, повідомив про намір скоротити 7,5 тис. робочих місць у ФРН до 2029 року. Скорочення, що є частиною плану збільшення продуктивності та рентабельності Audi, як очікується, допоможуть їй досягти мети зменшення щорічних витрат більш ніж на 1 млрд євро.
Котирування акцій гірничодобувних компаній у Лондоні впевнено підвищуються слідом за підйомом цін на мідь і золото. Вартість паперів Antofagasta зросла на 2,6%, Anglo American - на 1,9%, Glencore - на 1,5%, BHP - на 1,1%.
Також дорожчають акції нафтових компаній, зокрема BP - на 1,6%, Eni - на 1,3%, TotalEnergies - на 1,2%, Shell - на 1%.
У Парижі впевнене зростання демонструють папери STMicroelectronics (+4,4%), Renault (+2,5%), BNP Paribas (+2,4%), Stellantis (+2%).
Лідером зниження у складі Stoxx Europe 600 є акції французької Bollore SE (-8,1%). Помітно дешевшають папери Danone (-1,2%), Rightmove (-1,1%), Philips (-0,6%).
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна 24 грудня оголосила про успішне завершення розрахунків за
операцією з реструктуризації ВВП-варантів 2015 року на 2,635 млрд дол.
Власники паперів отримали нові держоблігації; всі ВВП-варанти
анульовано.
Президент України Володимир Зеленський зазначає, що у визначений момент
після підписання мирної угоди або в процесі її реалізації Верховна Рада
буде спроможна проголосувати дату проведення президентських виборів в
країні.
Референдум щодо повної угоди, яка закріпить закінчення війни, може бути
проведений в Україні, але для його проведення необхідно мінімум 60 днів і
повне припинення вогню на цей термін, повідомив президент України
Володимир Зеленський.
Президент Володимир Зеленський представив версію рамкового документа на
20 пунктів між США, Європою, Україною та росією щодо завершення
російсько-української війни.
Діалог щодо підпункту мирного плану, згідно якого США мали отримувати
компенсації за надані Україні гарантії безпеки, продовжується, повідомив
президент Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Курс американського долара слабко змінюється проти світових валют на тлі
низької активності торгів через різдвяні свята в США, більшості держав
Європи, а також у низці азійських країн.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 25 грудня 2025 року.
Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до
деяких законодавчих актів України щодо розвитку фінансової інклюзії"
№4465-ІХ, ухвалений Верховною Радою 3 червня.
Протягом року податківці провели близько 200 фактичних перевірок пунктів
обміну валют. За виявлені порушення донараховано понад 58 млн грн
штрафів.
Міністерство фінансів України 23 грудня 2025 року на аукціоні з
розміщення облігацій внутрішньої державної позики залучило до державного
бюджету 12,8 млрд грн в еквіваленті.
Президент України підписав закон про внесення змін до Податкового
кодексу щодо особливостей оподаткування банків податком на прибуток у
2026 році.
Срібло та платина також досягли рекордів на тлі геополітичної напруги та очікувань зниження ставок ФРС
Michelin представить на виставці Consumer Electronics Show (CES) 2026
в Лас-Вегасі нову лінійку «розумних» шин, здатних в режимі реального
часу відстежувати власний знос і стан.
За даними корейських медіа, ці чипи пройшли кваліфікаційні випробування
NVIDIA та отримали найвищі оцінки серед усіх виробників у ключових
параметрах.
Jaguar завершив виробництво автомобілів з двигунами внутрішнього
згоряння, зібравши останній кросовер F-Pace на заводі в Соліхаллі у
Великій Британії.
Бізнес дещо поліпшив оцінку судової системи України у 2025 році.
Загальний показник судового індексу зріс до 2,75 бала (проти 2,60 бала
торік) за п'ятибальною шкалою. Це найвищий показник за 12 років.
Журналіст-розслідувач New York Times Джон Каррейру, відомий викриттям
шахрайства компанії Theranos, подав позов проти кількох великих
технологічних компаній, які працюють у сфері ШІ. Про це пише Reuters.
В українських акаунтах ChatGPT з’явився новий бюджетний тариф за $4.
З 22 грудня українці почали отримувати сповіщення від банку Revolut про
закриття їхніх рахунків, з коротким поясненням "через вимоги місцевого
законодавства".