Фінансові новини
- |
- 05.02.26
- |
- 11:57
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Ціни на золото зростають на тлі ослаблення долара і привабливості активів-прихістків на тлі занепокоєння з приводу мит
09:16 03.03.2025 |

Ціни на золото зросли на торгах в Азії в понеділок на тлі ослаблення долара, в той час як невизначеність навколо торговельних мит США і мирних переговорів між Росією і Україною підтримала привабливість злитків як безпечної гавані.
О 07:35 EET cпот-золото подорожчало на 0,3% до 2 865,69 доларів за унцію, а ф'ючерси на золото, термін дії яких закінчується в квітні, зросли на 0,9% до 2 873,59 доларів за унцію.
Минулого тижня президент США Дональд Трамп оголосив про 10% додаткові мита на Китай і підтвердив терміни введення 25% мит на Мексику і Канаду.
Однак у неділю міністр торгівлі США Говард Лутнік заявив, що точний рівень митних тарифів Трамп визначить у вівторок.
Тим часом нещодавній зрив переговорів між президентом України Володимиром Зеленським та президентом США Дональдом Трампом зменшив перспективи укладення мирної угоди між Росією та Україною, що призвело до посилення занепокоєння щодо тривалої геополітичної нестабільності.
Індекс долара США впав на 0,4% в азіатській сесії, відступивши від двотижневого максимуму.
На тлі ослаблення долара і перспектив більш тривалої, ніж очікувалося, геополітичної нестабільності, попит на золото зберігався як на інструмент-прихісток.
Інші дорогоцінні метали також зросли на слабшому доларі США. Ф'ючерси на платину підскочили на 1,2% до $949,10 за унцію, а ф'ючерси на срібло зросли на 0,7% до $31,730 за унцію.
Дані, опубліковані в п'ятницю, показали, що споживчі настрої в січні знизилися на 0,2%, що стало першим зниженням за майже два роки.
Федеральний резерв в Атланті тепер прогнозує зростання економіки США на 1,5% в річному обчисленні в першому кварталі 2025 року, що є уповільненням в порівнянні з 2,3% зростанням в попередньому кварталі.
Це посилило бети на короткострокове зниження ставок, але індекс цін PCE - ключовий показник інфляції ФРС - виріс на 0,3% в січні, зберігши ті ж темпи зростання, що і в грудні.
Ці дещо позитивні дані щодо інфляції зміцнили думку ФРС про те, що ставки, можливо, доведеться залишати вищими ще довше.
Ціни на мідь дещо зросли на фоні ослаблення долара, тоді як сильна виробнича активність в Китаї також додала позитивних настроїв.
У лютому виробнича активність у Китаї зросла більше, ніж очікувалося, а приватне опитування підтвердило цю тенденцію, оскільки індекс ділової активності Caixin PMI досяг тримісячного максимуму.
Базові ф'ючерси на мідь на Лондонській біржі металів виросли на 0,3% до $9 985,70 за тонну, в той час як квітневі ф'ючерси на мідь знизилися до $4,5595 за фунт.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Курс долара США помірно підвищується в парах з євро і фунтом стерлінгів, стабільний до японської єни вранці в четвер.
Долар США впевнено зміцнюється в парі з японською єною, трохи підвищується до євро й слабо знижується до фунта стерлінгів.
Ціни на золото продовжують відновлюватися в середу після історичного обвалу наприкінці минулого і на початку поточного тижня.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 4 лютого 2026 року.
Міністерство фінансів України 3 лютого 2026 року на аукціоні з
розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до
державного бюджету 5,3 млрд гривень.
Уряд розпочав приймати заявки від малого та середнього бізнесу на
держпідтримку в умовах складної ситуації з енергетикою. Про це
повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Кількість успішних електронних ідентифікацій у системі BankID НБУ, яка
налічує 39 банків-ідентифікаторів та 112 надавачів послуг, за підсумками
2025 року збільшилася на 25%.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.
В Google офіційно повідомили, що YouTube більше не дозволяє відтворювати
відео у фоновому режимі через сторонні мобільні браузери для
користувачів без платної підписки Premium.
Минулого року NVIDIA випустила GeForce NOW для Steam Deck, що
використовує операційну систему Steam OS на базі Linux, де сервіс
забезпечував ігри в 90 FPS при роздільній здатності до 1200p.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.
Ринкова капіталізація Microsoft різко скоротилася на рекордні $360 млрд
після публікації фінансового звіту, який показав значні витрати на
будівництво дата-центрів.