Фінансові новини
- |
- 22.08.26
- |
- 14:30
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Акції в Азії зростають на фоні технологічного ралі в Китаї, а M&A допомагають компенсувати коливання індексу споживчих цін
08:02 13.02.2025 |

Азіатські акції виросли в четвер, оскільки ралі в Китаї, що підживлюється штучним інтелектом, і повідомлення про активність угод в технологічному секторі Японії допомогли компенсувати зустрічний вітер, викликаний гарячими даними по інфляції в США.
Акції технологічних компаній в Азії також зросли на тлі наполегливих надій на те, що ШІ продовжить підтримувати сектор в найближчі роки.
Апетит до ризику також був підтриманий президентом США Дональдом Трампом, який говорив про мирний договір між Росією і Україною, що може покласти край трирічному конфлікту. Ціни на нафту впали на цій заяві.
Регіональні ринки здебільшого відмахнулися від поміркованого підйому з Волл-стріт, оскільки американські акції впали на нічних торгах після сильніших, ніж очікувалося, даних по індексу споживчих цін. Ці дані ще більше підірвали очікування щодо зниження процентних ставок.
Але втрати були обмежені низкою високих прибутків, а ф'ючерси на американські фондові індекси також зростали на азіатських торгах.
Тим не менш, апетит до ризику залишився нестійким перед обличчям підвищення торгових мит за президента США Дональда Трампа, який цього тижня ввів високі мита на імпорт сировинних товарів і пригрозив ввести відповідні мита на основних торгових партнерів США.
Китайські індекси Shanghai Shenzhen CSI 300 і Shanghai Composite трохи виросли в четвер, в той час як гонконгський індекс Hang Seng підскочив на 1,1% до чотиримісячного максимуму.
З середини січня китайські ринки зросли на 5-15%, причому зростання пов'язане виключно зі зростаючим оптимізмом щодо можливостей штучного інтелекту в країні. Ця тенденція була викликана випуском DeepSeek R1 наприкінці січня.
Аналітики UBS вважають, що ралі на фондовому ринку все ще має підґрунтя, принаймні, виходячи з історичних тематичних ралі на китайських ринках. Вони додали, що китайські ринки пройшли менше половини свого поточного ралі.
Проте, за винятком секторів, пов'язаних з технологіями та штучним інтелектом, настрої щодо більш широких китайських ринків були менш оптимістичними, особливо в умовах назріваючої торговельної війни з США.
Минулого тижня Трамп запровадив 10%-ві мита проти Китаю, що викликало гнів і відповідні заходи з боку Пекіна.
Японський індекс Nikkei 225 підскочив на 1,2%, а індекс TOPIX додав 0,9%.
Зростання відбулося в основному за рахунок експортно-орієнтованих акцій, які зросли після різкого падіння єни цього тижня. Пара USD/JPY різко зросла з двомісячних мінімумів, досягнутих на початку лютого, навіть незважаючи на те, що дані по інфляції індексу цін виробників в Японії виявились сильнішими, ніж очікувалось, в січні.
Фірма з кібербезпеки Trend Micro Inc. показала найкращі результати на Nikkei, піднявшись більш ніж на 16% після того, як Reuters повідомило, що фірма стала об'єктом конкурентної боротьби між кількома гігантами приватного капіталу, в тому числі Bain Capital, Advent International і EQT.
Більшість азіатських ринків зростали, хоча інвестори все ще готувалися до високих процентних ставок у США на довший термін на тлі повільної інфляції. Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл також підтвердив цю тенденцію під час виступу в Конгресі цього тижня.
Австралійський ASX 200 виріс на 0,2%, в той час як сінгапурський індекс Straits Times впав на 0,2%.
Південнокорейський індекс KOSPI підскочив на 0,9% завдяки акціям виробників мікросхем, які мають певний вплив на китайський бум штучного інтелекту.
Ф'ючерси на індійський індекс Nifty 50 відкрилися помірно позитивно, хоча Nifty втрачав позиції шість сесій поспіль на тлі погіршення настроїв щодо Індії. Загроза підвищення тарифів США проти Індії також тиснула на місцеві акції.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Депутати Верховної Ради підтримали призначення Євгенія Хмари міністром оборони України.
Верховна Рада у середу, 19 серпня, підтримала в першому читанні проєкт
нового Митного кодексу, який повинен набрати чинності з 2027 року; за
нього проголосував 261 народний депутат.
Програма діяльності нового Кабінету міністрів України передбачає, як і у
деяких попередників, створення Фонду добробуту для управління частиною
портфеля державних підприємств в рамках підвищення ефективності
управління стратегічними активами.
Кабінет міністрів України у Плані дій уряду зобов'язав Міністерство
економіки та довкілля у 2026-2027 роках забезпечити надання у
користування ділянок надр стратегічного значення щодо літію та урану на
умовах угод про розподіл продукції (УРП)
Україна закуповує у Туреччини
партію американського озброєння, серед якого балістичні ракети ATACMS,
реактивні системи залпового вогню M270 та касетні боєприпаси.
Samsung
давно перестав бути брендом, який асоціюється лише з одним-двома
флагманами. У лінійці Galaxy сьогодні є практично все: недорогі
смартфони для щоденних завдань, збалансовані моделі середнього класу,
потужні S-серії та складні пристрої для тих, хто хоче чогось
незвичайного.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
У період з 14 до 20 серпня банки видали фермерам та аграрним
компаніям нових кредитів під державні гарантії на суму 3,5 млрд грн.
Страхові компанії України в січні-червні 2026 року виплатили клієнтам за
воєнними ризиками 176,5 млн грн відшкодувань, зокрема у другому
кварталі - 129,4 млн грн проти 47,1 млн грн у першому кварталі,
повідомляється в "Огляді ринку воєнного страхування за I півріччя 2026",
підготовленому Національною асоціацією страховиків України
Долар США дещо знецінюється щодо євро та фунта стерлінгів на торгах у середу, а ще помітніше - у парі з єною.
Долар США стабільний у парі з євро на торгах у вівторок, зміцнюється щодо фунта стерлінгів та єни.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 18 серпня 2026 року.
Аналітики CryptoQuant вважають, що
інвесторам не варто намагатися визначити точну точку мінімуму біткоїна.
Долар США стабільний до євро та фунта стерлінгів на торгах у вівторок, зміцнюється в парі з єною.
Американські технологічні компанії, такі як Alphabet, Amazon і Microsoft, мають близько $3 трлн позабалансових зобов'язань, пов'язаних з інвестиціями у штучний інтелект
Вихідними SpaceX запустила дві ракети-носії Falcon 9 з
протилежних узбереж США з інтервалом лише у 38 хвилин. Таким чином
компанія перевершила свій попередній рекорд, встановлений ще 31 серпня
2024 року, одразу на 27 хвилин.
Шведсько-американська авіабудівна компанія Heart Aerospace здійснила перший політ X1 - найбільшого у світі літака з повністю електричною силовою установкою.
Темпи зростання доходів OpenAI прискорилися в останні місяці і з огляду
на поточні показники, виручка компанії в перерахунку на рік перевищує
позначку в $40 млрд, повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на
поінформовані джерела.
Наприкінці 2025 року невідомі хакери атакували малу теплоелектроцентраль
у Польщі, використавши для цього раніше не відомий метод проникнення
через приватну мережу APN, повідомляється у звіті CERT Polska.
Постачання смартфонів впали на 7% у другому кварталі 2026 року у
порівнянні з тим самим періодом торік, а також на 3% у порівнянні з
першим кварталом.
Spotify оголосила про нову політику щодо музики, створеної за допомогою штучного інтелекту, пише
TechCrunch. Починаючи з вересня, компанія запровадить спеціальні
позначки "AI Persona" для артистів, які є штучно згенерованими.