Фінансові новини
- |
- 22.06.26
- |
- 03:49
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Акції в Азії зростають на надіях щодо Китаю. Японія скоротила прибуток після підвищення ставки Банком Японії
08:09 24.01.2025 |

Регіональні ринки отримали позитивний імпульс від Волл-стріт, де індекс S&P 500 досяг рекордного максимуму після того, як президент Дональд Трамп заявив, що буде вимагати зниження процентних ставок від Федеральної резервної системи.
Ф'ючерси на американські фондові індекси стабілізувалися на азіатських торгах, оскільки основна увага прикута до засідання ФРС наступного тижня, на якому, як очікується, центральний банк залишить ставки без змін.
Цього тижня настрої на азійських ринках також підтримав Китай, який заявив про більшу підтримку місцевих акцій, оскільки вони боролися з побоюваннями щодо підвищення торгових мит за часів Трампа.
Японські індекси Nikkei 225 та TOPIX зросли на 0,4% та 0,6% відповідно, зменшивши деяке зростання після рішення Банку Японії.
Обидва індекси цього тижня зросли на 3-5%, оскільки аналітики вважають, що підвищення ставок Банком Японії було значною мірою враховано в ціні.
Центральний банк підвищив процентні ставки на 25 базисних пунктів, як і очікувалось, але прогнозує вищу інфляцію та повільніше зростання в найближчі роки.
Банк Японії також попередив, що підвищить процентні ставки, якщо його економічні прогнози справдяться, що є одним з найчіткіших сигналів щодо подальшого підвищення ставок.
Сильні дані по інфляції індексу споживчих цін, опубліковані раніше цього дня, посилили прогнози на підвищення ставок.
Але хоча підвищення ставок не обіцяє нічого хорошого для японських ринків, воно також відображає зростання довіри до місцевої економіки, що має піти на користь секторам, вразливим до внутрішнього попиту.
Індекс менеджерів із закупівель, опублікований у п'ятницю, показав, що виробничий сектор Японії скоротився сьомий місяць поспіль у січні. Але зростання в секторі послуг різко прискорилося.
Китайські індекси Shanghai Shenzhen CSI 300 і Shanghai Composite виросли на 0,7% і 0,4% відповідно, продовживши зростання з початку тижня.
Гонконгський індекс Hang Seng показав найкращі результати в Азії, піднявшись на 1,7% завдяки зростанню акцій найбільших виробників мікросхем, оскільки інвестори зробили ставку на те, що нещодавні заходи експортного контролю в США сприятимуть зростанню місцевого попиту в цьому секторі.
Настрої по відношенню до Китаю були підтримані Трампом, який висунув ідею китайсько-американської торговельної угоди, всього через кілька днів після того, як він пригрозив до 1 лютого ввести 10% мита на Пекін. Після погрози Трампа цього тижня китайські ринки спочатку впали.
Але місцеві ринки відновилися завдяки більшій політичній підтримці з боку Пекіна. Уряд звернувся до державних страховиків та фінансових установ з проханням вкладати більше капіталу в місцеві акції.
Наступного тижня китайські ринки будуть закриті на час святкування Нового року за місячним календарем. Але перед цим в понеділок вийдуть ключові дані по індексу ділової активності PMI за січень.
Азійські ринки в цілому виглядали оптимістично. Австралійський ASX 200 додав 0,5%, навіть незважаючи на те, що дані PMI показали, що ділова активність в січні залишилась слабкою.
Зростання акцій виробників мікросхем - на оптимізмі щодо проекту штучного інтелекту в США вартістю 500 мільярдів доларів - призвело до зростання південнокорейського індексу KOSPI на 0,8%.
Сінгапурський індекс Straits Times дещо знизився, оскільки монетарна влада Сінгапуру вперше з 2020 року послабила монетарну політику, попередивши, що очікує, що цього року зростання буде повільнішим, ніж спочатку прогнозувалося. Але інфляція, як очікується, також знизиться.
Ф'ючерси на індійський індекс Nifty 50 відкрилися у флеті, оскільки індекс впав до семимісячних мінімумів.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна та Німеччина 18 червня підписали угоду в оборонній сфері, що
стосується спільної розробки системи ППО для перехоплення балістичних
ракет.
Учасники 35-го засідання Контактної групи з питань оборони України у
форматі "Рамштайн" оголосили про виділення близько $4 млрд нової
військової допомоги Україні, повідомив міністр оборони Михайло Федоров.
Велика Британція виділяє 752 мільйони фунтів стерлінгів, аби закупити
150 тисяч безпілотників та понад 350 ракет та радарів протиповітряної
оборони для України. Про це йдеться на сайті британського уряду.
Уряд Нідерландів у середу зобов'язався придбати для України безпілотники
та засоби протиповітряної оборони на загальну суму 500 мільйонів євро;
половина цих коштів виділятиметься через програму PURL.
Если Не отображаются комментарии в TikTok, это не всегда означает бан или поломку аккаунта.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Долар США почав знецінюватися щодо більшості основних світових валют у п'ятницю вдень.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 19 червня 2026 року.
Голова Національного банку України Андрій Пишний допускає можливість
приватизації державних "ПриватБанку" та "Ощадбанку", проте вважає, що
такі рішення мають ухвалюватися в межах комплексної стратегії розвитку
державного банківського сектору.
Долар США зміцнюється щодо євро та фунта стерлінгів на торгах у п'ятницю, залишається стабільним у парі з єною.
Фахівці компанії Zimperium повідомили про виявлення небезпечного
Android‑трояна під назвою Rokarolla, який здатний викрадати облікові
дані та іншу конфіденційну інформацію з понад 200 додатків для
банківських операцій та криптовалют
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 18 червня 2026 року.
Курс долара США помірно знижується щодо євро та фунта стерлінгів вранці у
четвер після активного зростання за підсумками попередніх торгів;
учасники ринку оцінюють підсумки червневого засідання Федеральної
резервної системи
Кілька днів тому стало відомо, що новій главі XBOX Аші Шармі (Asha Sharma) поставлено завдання
збільшити прибутковість бренду, оскільки вище керівництво Microsoft
відмовляється надалі проводити безрезультатні вливання мільярдів
доларів.
Американські компанії активно нарощують найм фахівців зі штучного
інтелекту, однак скористатися цим бумом можуть переважно досвідчені
працівники.
Stellantis, Volkswagen і Renault об'єдналися, щоб закликати до
спрощення правил і запровадження стимулів для виробництва продукції з
маркуванням "Зроблено в Європі" та протидії китайським виробникам
електромобілів.
TSMC розробляє нову технологію пакування мікросхем під назвою CoPoS
(Chip-on-Panel-on-Structure), яка може знизити собівартість виробництва
чипів та покращити їхню продуктивність.
Компанія Google нарешті зрозуміла, що сучасні меню налаштувань
телевізорів нагадують лабіринт Мінотавра, тільки без нитки Аріадни. Нове
оновлення для Google TV
інтегрує ШІ-помічника Gemini безпосередньо в систему керування залізом.
Компанія SpaceX офіційно встановила
ціну на свої акції в межах найбільшого в історії США первинного
публічного розміщення. Виробник ракет Ілона Маска тепер входить до
списку найцінніших корпорацій планети.
Державна податкова служба України розробила законопроєкт про
податкову медіацію, що дозволить бізнесу та податковій частину спорів
вирішувати без суду.