Фінансові новини
- |
- 23.01.26
- |
- 00:08
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Влада США отримала остаточне схвалення на продаж більш ніж 69 000 BTC у справі Silk Road
13:59 10.01.2025 |

Головний окружний суддя США Річард Сіборг відхилив клопотання компаній Battle Born Investments і 1st One Hundred Holdings про блокування продажу 69 370 BTC у справі маркетплейса в даркнеті Silk Road. Тим самим Мін'юст США отримав остаточне схвалення на реалізацію цих криптоактивів.
Про яку справу йдеться?
Battle Born Investments стверджує, що має право власності на 69 370 BTC ($6,5 млрд) через заяву про банкрутство, подану після закриття Silk Road у 2013 році. Компанія звернулася до суду з вимогою повернути їй конфісковані у цій справі активи у 2022 році, але отримала відмову.
Потім фірма подала апеляцію, але знову програла. У жовтні 2024 року Верховний суд США відхилив прохання Battle Born Investments про розгляд позову проти уряду. Уже тоді з'явилася інформація, що заморожені біткоїни можуть продати в повному обсязі.
Постанова Сіборга датована 30 грудня 2024 року. Чому інформація про неї в пресі з'явилася тільки зараз, на момент написання невідомо.
Що це означає і яка подальша доля активів?
Першими про дозвіл повідомило видання DB News. Автори стверджують, що представник Мін'юсту США офіційно підтвердив це. Постанова Сіборга фактично ставить крапку в розгляді, але не означає негайну ліквідацію портфеля.
Водночас американська влада, за непідтвердженими даними, вже деякий час продає біткоїни. Інформація про це вперше з'явилася у квітні 2024 року.
З гаманця, ймовірно підконтрольного владі США, переводили значні партії першої криптовалюти на платформу Coinbase Prime. Останній великий транш, майже на $2 млрд, був на початку грудня 2024 року.
Водночас немає офіційного підтвердження, що це саме продажі. Служба маршалів США має контракт із Coinbase Prime про надання кастодіальних послуг, і зазначені перекази можуть бути ребалансуванням. Однак юрист і фінансовий експерт Скотт Джонсон зазначив, що це здається малоймовірним.
Реакція ринку та криптовалютної спільноти
На тлі новини біткоїн продовжив падіння, розпочате 7-8 січня 2025 року. На момент написання статті актив торгується нижче позначки в $95 000.
Просадка курсу обумовлена негативними очікуваннями у зв'язку з реалізацією значного обсягу біткоїнів. Це може підвищити тиск з боку продавців. За відсутності відповідного попиту ціна активу падатиме.
Водночас деякі члени криптовалютної спільноти вбачають у цьому позитивні моменти. Так, зокрема, президент Сальвадору, де першу криптовалюту було легалізовано, Найіб Букеле зауважив, що це можливість придбати біткоїни зі знижкою. Того ж дня країна докупила ще 11 BTC.
Криптовалютний експерт і співзасновник біржі BitMEX Артур Хейс висловився в аналогічному ключі. Він зазначив, що готовий скупити вільні біткоїни.
CEO компанії CryptoQuant Кі Янг Джу закликав трейдерів не панікувати. За його словами, цей обсяг першої криптовалюти може бути поглинений лише за тиждень.
Драйвером такого попиту, ймовірно, виступлять спотові біткоїн-ETF. Нагадаємо, частковому завдяки їм відбулося зростання курсу першої криптовалюти в листопаді 2024 року, за даними Glassnode.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна в 2026 році отримає $6 млрд від уряду Японії для гуманітарної і
технічної підтримки, повідомила віцеспікерка Верховної Ради Олена
Кондратюк.
Президент США Дональд Трамп після зустрічі з генеральним секретарем НАТО
Марком Рютте у Давосі повідомив про рішення відмовитися від
запровадження мит для європейських країн через їхню позицію щодо
Гренландії.
Європейський парламент у середу, 21 січня, схвалив пропозицію щодо
рішення Ради ЄС, яка дозволяє активувати розширене співробітництво для
заснування Кредиту для України (Loan for Ukraine) на суму 90 млрд євро
на 2026-2027 роки.
Національне антикорупційне бюро й Спеціалізована антикорупційна
прокуратура повідомили про підозру колишньому заступнику керівника Офісу
президента та його брату за підозрою в привласненні понад 141 мільйон
гривень, призначених для виплат за "зеленим" тарифом.
Оголошення "плану процвітання" для післявоєнної України, заплановане у
Давосі, відкладено через розбіжності Європи з Вашингтоном. Причина -
незгода щодо Гренландії та "Ради миру", пише видання.
Українська універсальна біржа з понад 25-річним досвідом лише за минулий рік провела 7,7 тис. біржових торгів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Курс долара США знижується в парі з євро, стабільний проти фунта стерлінгів і підвищується до японської єни.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 22 січня 2026 року.
Курс долара США слабо змінюється в парах з євро, фунтом стерлінгів і японською єною вранці в середу.
Міністерство фінансів України 20 січня 2026
року на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики
(ОВДП) залучило до державного бюджету 7,5 млрд гривень.
Вкладники банків, що ліквідуються, у 2025 році отримали 352,8 млн грн гарантованого відшкодування.
У вівторок, 20 січня, золото досягло рекордного максимуму, вперше подолавши поріг у 4 700 доларів США за унцію.
Курс долара США знижується до євро і фунта вранці у вівторок через
зростання напруженості у відносинах між Сполученими Штатами і Європою. У
парі з японською валютою долар дорожчає.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.
Wikimedia Enterprise створено у 2021 році для надання великим
компаніям платного доступу до розширеної версії API Wikipedia. Ця версія
адаптована для комерційного використання та роботи з системами штучного
інтелекту.