Фінансові новини
- |
- 11.06.26
- |
- 12:22
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар панує за підтримки вищих прибутковостей
08:55 30.12.2024 |

Японська єна торгувалася в понеділок біля п'ятимісячних мінімумів по відношенню до долара на тлі зростання прибутковості в США, оскільки дефіцит ліквідності наприкінці року утримував більшість валют у вузьких діапазонах.
Єна переходила з рук в руки на рівні 157,82, і лише ризик японської інтервенції запобіг ще одному тестуванню рівня 160, який востаннє спостерігався в липні.
Індекс долара проти основних конкурентів не змінився і склав 107,99.
Євро коштував $1,0429, недалеко від нещодавніх мінімумів. Валюта рухається до падіння за календарний рік приблизно на 5,5% по відношенню до долара.
Зростання прибутковості казначейських облігацій США стало попутним вітром для долара, і минулого тижня прибутковість 10-річних облігацій досягла більш ніж семимісячного максимуму. У понеділок прибутковість коливалася близько до цієї позначки на рівні 4,625%.
«Незважаючи на те, що платні прогнозисти майже повсюдно закликають до ослаблення долара США в 2024 році, долар, схоже, завершить рік з підвищенням проти всіх основних валют, причому долар буде панувати», - сказав Кріс Вестон, керівник відділу досліджень австралійського онлайн-брокера Pepperstone.
За місяць індекс долара зріс на 2,3%, а з початку року - на 6,6%.
Він зростав протягом останніх трьох місяців, чому сприяли очікування, що політика новообраного президента Дональда Трампа, спрямована на послаблення регулювання, зниження податків, підвищення тарифів і посилення імміграції, буде сприяти зростанню та інфляції, а також збереже прибутковість американських облігацій на високому рівні.
З 3 грудня долар подорожчав на 10 ієн, причому більша частина падіння японської валюти відбулася після того, як 18 грудня Федеральна резервна система США висловила обережність щодо майбутнього зниження ставок.
Ця думка сильно вплинула на єну, яка минулого тижня досягла найнижчого рівня з 17 липня на позначці 158,09 за долар і втратила 10,6% цього року.
У п'ятницю єна спустилася з цих мінімумів після того, як підсумки грудневого засідання Банку Японії показали, що деякі політики впевнені у неминучому підвищенні ставки, а японський центральний банк також скоротив щомісячні обсяги викупу облігацій.
Тим не менш, дохідність японських облігацій залишається помітно низькою, а нещодавні коментарі посіяли сумніви щодо готовності Банку Японії підвищувати ставки. На засіданні цього місяця Банк Японії залишив процентну ставку на рівні 0,25%, а його голова Кадзуо Уеда заявив, що центральний банк ретельно вивчає нові дані про динаміку заробітної плати в наступному році і ясність щодо економічної політики майбутньої адміністрації США.
Опитування Reuters, проведене на початку цього місяця, показало, що Банк Японії може підвищити ставки до 0,50% до кінця березня, а процентні ринки оцінюють ймовірність підвищення ставок в січні лише в 42%.
Трейдери пильно стежать за будь-яким потенційним втручанням японських чиновників, щоб підтримати валюту, якщо вона продовжить слабшати, як вони робили це вже кілька разів цього року.
Міністр фінансів Японії Кацунобу Като в п'ятницю знову висловив занепокоєння з приводу ослаблення ієни, повторивши своє попередження вжити заходів проти надмірних валютних рухів.
Вестон з Pepperstone сказав, що покупці долара продовжують домінувати в торгівлі парою долар-єна.
«Це рідко буває добре, коли покупці купують будь-який ринок, підштовхуючи його до нових максимумів, але, на мою думку, будь-який прорив вгору до 158,00 є гарним приводом для переслідування - хоча шорти по єні наражаються на зростаючий ризик вірогідного роздування єни Міністерством фінансів і можливих інтервенцій», - написав Вестон в записці для клієнтів.
За винятком єни, рух валют на основних ринках минулого тижня був стриманим. Єна впала на 0,9%, євро втратив 0,2%, а фунт стерлінгів зріс на 0,1%, тоді як індекс долара піднявся на 0,2%.
Наступне зниження процентної ставки Європейським центральним банком може затягнутися після нещодавнього зростання інфляції, заявив в суботу член Ради керуючих ЄЦБ Роберт Хольцманн.
Провідна криптовалюта біткоїн також була млявою, близько $93 052, і знизилася приблизно на 4% в порівнянні з минулим місяцем після відступу від рекордного максимуму в $108 379,28, досягнутого 17 грудня. Цього року біткоїн виріс на 115%.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Співвласник компанії Fire Point Денис Штілерман розповів, що під час
випробувань української ракети-перехоплювача балістики FP-7.x вона
досягла висоти у 25 кілометрів.
Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому урядовий
законопроєкт №15224 щодо змін до державного бюджету на 2026 рік про
збільшення видатків на 1,56 трлн грн на сектор безпеки та оборони.
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №15111-д, яким знижено податкове
навантаження з 18% до 5% для фізичних осіб, які офіційно здають
нерухомість в оренду.
Верховна Рада підтримала прийняття в другому читанні та в цілому
законопроєкту №15111-д про автоматичний обмін інформацією щодо доходів
на цифрових платформах.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що
Київ сподівається на додаткове фінансування від партнерів для
забезпечення контрактної системи української армії.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Майже 80% українських банків відчувають вплив ESG-ризиків
(екологічність, соціальна відповідальність та ефективність
корпоративного управління) на свою діяльність, а понад 70% враховують
такі фактори під час ухвалення рішень щодо кредитування.
Долар США слабко дешевшає до євро і фунта стерлінгів на торгах у четвер, стабільний у парі з єною.
Національний банк України (НБУ) 10 червня встановив довідковий курс
гривні до долара на рівні 44,9516 грн/$1, за день він послабився майже
на 17 коп. та третій день поспіль оновив історичний мінімум.
Золото подешевшало до 11-тижневого мінімуму після нового обміну ударами
між США та Іраном, який підняв ціни на нафту і посилив очікування
жорсткішої політики центробанків.
Долар США вранці в середу помірно слабшає в парах з євро, фунтом стерлінгів та єною.
Міністерство фінансів України 9 червня 2026 року на аукціоні з
розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до
державного бюджету 8,45 млрд гривень.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:30 кч 9 червня 2026 року.
Розробники популярного бенчмарку AnTuTu оприлюднили травневий звіт,
присвячений найбільш вигідним смартфонам у категорії
«ціна-продуктивність».
Бенчмарк AnTuTu оприлюднив травневий рейтинг смартфонів, де
оцінюється не гола потужність, а здоровий глузд - співвідношення
продуктивності до вартості.
NVIDIA офіційно представила RTX Spark - новий ARM-чип для Windows-ПК,
який поєднує процесорні ядра Grace та графіку Blackwell в одному
корпусі.
Компанія SpaceX, що належить Ілону Маску, розширює сферу своєї
діяльності, отримавши новий великий контракт у сфері оборони, передає
Engadget.
Microsoft представила новий сервіс Copilot Health. Він працює на базі
штучного інтелекту та допомагає користувачам отримувати відповіді на
питання про здоров'я. Наразі сервіс вже працює у форматі попереднього
доступу.
Qualcomm декларує сегмент ноутбуків з Windows за ціною $300 та представляє
процесори Snapdragon C. Аналогія з MacBook Neo більш ніж прийнятна,
адже Snapdragon C (від слова Compute) - це чипи на переробленій
мобільній архітектурі Kryo.
YouTube
почав автоматично виявляти та позначати відео, створені або суттєво
змінені за допомогою генеративного штучного інтелекту.