Фінансові новини
- |
- 30.05.26
- |
- 15:56
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Акції в Азії зростають, оскільки інфляція в США закріплює бети на зниження ставки, а політика Китаю в центрі уваги
08:09 12.12.2024 |

Більшість основних азіатських акцій виросли в четвер слідом за нічним ралі акцій технологічних компаній на Волл-стріт, оскільки дані по інфляції в США закріпили бети на зниження процентної ставки Федеральною резервною системою наступного тижня.
Дані по індексу споживчих цін в США в середу показали, що в листопаді інфляція зросла найшвидшими темпами за останні сім місяців, але в цілому відповідала очікуванням. Це призвело до того, що ринки оцінюють ймовірність зниження ставки на 25 базисних пунктів наступного тижня в 98%, в порівнянні з 81% минулого тижня, згідно з CME Fedwatch.
Американські фондові індекси закрилися з підвищенням, а індекс NASDAQ Composite досяг рекордного рівня вище 20 000 пунктів. Зростання відбулося в основному за рахунок акцій технологічних компаній.
Ф'ючерси на Уолл-стріт трохи впали на азіатських торгах.
Китайський індекс Shanghai Composite виріс на 0,4%, а індекс Shanghai Shenzhen CSI 300 - на 0,6%. Гонконгський індекс Hang Seng підскочив на 1,3%.
У центрі уваги була Центральна економічна робоча конференція Китаю, дводенна зустріч, яка завершиться сьогодні. Ринки сподіваються отримати детальну інформацію про нові заходи стимулювання від цієї зустрічі, після того як Політбюро Китаю запропонувало найбільш оптимістичні сигнали щодо планів підтримки економічного зростання.
В інших країнах фондові ринки були в основному змішаними: філіппінський індекс PSEi Composite знизився на 0,3%, а таїландський індекс SET виріс на 0,4%.
Індійський ф'ючерс на індекс Nifty 50 продемонстрував невелике падіння на відкритті торгів, в той час як індонезійський композитний індекс Джакартської фондової біржі впав на 0,4%.
Японський Nikkei 225 підскочив на 1,6%, а TOPIX піднявся на 1,1% завдяки зростанню акцій важких технологічних компаній. Акції Sony Corp зросли на 2,7%, а Panasonic Corp - на 1,5%.
Південнокорейський індекс KOSPI виріс на 0,4% завдяки зростанню акцій найбільших технологічних компаній. Однак політичні заворушення в країні все ще тримають інвесторів у напрузі.
За повідомленнями ЗМІ, в середу південнокорейська поліція намагалася провести обшук в офісі президента Юн Сок Йола після того, як він став об'єктом кримінального розслідування у зв'язку з його спробою оголосити воєнний стан в країні.
Австралійський S&P/ASX 200 впав на 0,3% в четвер після того, як дані показали, що зайнятість в країні в листопаді зросла більше, ніж очікувалося, оскільки ринок праці залишався сильним, в той час як безробіття несподівано знизилося.
Ці дані призвели до того, що учасники ринку продовжили робити бети на те, що Резервний банк Австралії знизить процентні ставки в найближчій перспективі. Загальний консенсус полягає в тому, що РБА почне знижувати ставки в другому кварталі 2025 року.
У вівторок РБА залишив ставки без змін, посилаючись на жорсткі умови на ринку праці та стійку базову інфляцію в країні, хоча і зазначив, що інфляція сповільнюється відповідно до очікувань.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила новий проєкт SPIRIT
для України з загальним обсягом $880 млн, з яких $860 млн становитиме
позика самого банку, а решту $20 млн - гранти від Великої Британії та
Німеччини через цільовий фонд підтримки, відновлення, відбудови й
реформування України
Україна отримає транш у розмірі майже 2,8 млрд євро після того, як Рада
Євросоюзу ухвалила рішення про сьоме виділення коштів у рамках Механізму
підтримки ЄС Ukraine Facility.
Перша партія шведських винищувачів JAS 39 Gripen для України надійде
разом із далекобійними ракетами класу "повітря-повітря" Meteor.
Президент Володимир Зеленський під час візиту до Швеції розповів про новий пакет допомоги Україні, який виділила ця країна.
Прем'єр Швеції Ульф Крістерссон оголосив про майбутню передачу Україні
16 винищувачів Gripen, які були у використанні, і про плани продажу 20
одиниць нової моделі цього літака.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 29 травня 2026 року.
Курс долара США слабко підвищується до євро, фунта стерлінгів та єни вранці в п'ятницю.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:30 кч 28 травня 2026 року.
У квітні 2026 року на рахунки неплатоспроможних банків, що
перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
(ФГВФО), надійшло 131,9 млн грн.
Фінансові ринки перегріті, тому існує підвищений ризик різкої та
несподіваної корекції. Про це віцепрезидент Європейського центрального
банку (ЄЦБ) Луїс де Ґіндос заявив у коментарі CNBC
Долар США дорожчає до євро і фунта стерлінгів на торгах у четвер, стабільний у парі з єною.
Президент Володимир Зеленський утворив конкурсну комісію, яка
відбиратиме кандидатів на зайняття посад членів Національної комісії з
цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).
Популярний мобільний відеоредактор CapCut, який за час існування
завантажили понад 1,2 млрд разів, оголосив про партнерство з Google. У
рамках співпраці можливості редактора інтегрують безпосередньо в чат-бот
Gemini.
Автомобільний концерн Stellantis, створений в результаті злиття Fiat
Chrysler і PSA Group, у четвер, 21 березня, представив п'ятирічний
стратегічний план FaSTLAne 2030 вартістю 60 млрд євро.
За 2025-2026 рік кількість ІТ-ФОПів знизилася на 21%, і це найбільше зниження з 2016 року.
SpaceX офіційно подала документи для виходу на біржу Nasdaq під тикером
SPCX. Як пише TechCrunch, компанія повідомила, що сукупні збитки
компанії з моменту заснування перевищили $37 млрд.
Світовий ринок електромобілів продовжує стрімко зростати, але
нерівномірно: фактично формується "K-подібна" динаміка, де одні регіони
різко прискорюються, а інші відстають.
Поки світовий авторинок лихоманить від китайської експансії та
падіння попиту на дорогі «електрички», старі німецькі друзі вирішили
триматися разом.
Японські дослідники створили бездротову систему зв'язку зі швидкістю передачі даних 112 Гбіт/c в діапазоні 560 ГГц.