Фінансові новини
- |
- 06.12.25
- |
- 03:47
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар США стабільний до євро, дешевшає до фунта і юаня
16:02 09.12.2024 |

Долар США стабільний у парі з євро на торгах у понеділок, зміцнюється до єни, дешевшає до фунта стерлінгів і юаня.
Розрахований ICE індекс DXY, що показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), втрачає 0,06%, ширший WSJ Dollar Index - 0,08%.
Інвестори продовжують оцінювати дані щодо американського ринку праці, опубліковані минулої п'ятниці. Кількість робочих місць в економіці США в листопаді збільшилася на 227 тис., безробіття зросло до 4,2% з жовтневих 4,1%, повідомило Мінпраці.
Цієї середи стануть відомі дані про динаміку споживчих цін у Штатах за листопад, які можуть вплинути на подальші рішення Федеральної резервної системи (ФРС) щодо грошово-кредитної політики.
"Зростання показника безробіття в листопаді майже гарантує зниження процентної ставки (ФРС - ІФ-У) на 25 базисних пунктів наступної середи, - зазначає старший аналітик Pepperstone Майкл Браун. - Якщо лише ми не побачимо занадто високі показники інфляції, що не є нашим базовим сценарієм".
Трейдери оцінюють у 87,1% ймовірність зниження американським ЦБ базової процентної ставки на засіданні 17-18 грудня проти 61,6% тижнем раніше, згідно з даними CME Group.
Пара євро/долар за даними на 15:20 к. ч. торгується на рівні $1,0565 порівняно з $1,0569 на закриття попередньої сесії. У четвер відбудеться засідання Європейського центрального банку (ЄЦБ). Консенсус-прогноз експертів передбачає, що регулятор знизить ключові процентні ставки на чверть процентного пункту, за даними Trading Economics.
Вартість фунта в парі з доларом становить $1,2761 проти $1,2639 у п'ятницю. Засідання Банку Англії відбудеться 19 грудня. Очікується, що британський ЦБ збереже базову ставку без змін.
Курс долара в парі з єною зріс до 150,81 єни зі 150,01 єни за підсумками попередньої сесії.
Курс американської валюти щодо офшорного юаня становить 7,2699 юаня проти 7,2831 юаня на закриття ринку в п'ятницю.
Споживчі ціни (індекс CPI) у Китаї в листопаді зросли на 0,2% у річному вираженні, повідомило в понеділок Державне статистичне управління (ДСУ). Інфляція в країні фіксується за підсумками десятого місяця поспіль, але темпи підйому цін минулого місяця були мінімальними з червня.
Аналітики Morgan Stanely вважають, що інвестори переоцінюють перспективи долара США. Вони зазначають, що трейдери переважно прогнозують зміцнення американської валюти через сильніші, ніж в інших провідних країнах, економічні дані США, а також нові мита, які планує запровадити обраний президент Дональд Трамп.
Більшість цих позитивних чинників уже враховано в котируваннях долара, а інвестори "переоцінюють швидкість, широту та масштаби" змін у торговельній політиці, що їх привнесе адміністрація Трампа, йдеться в огляді Morgan Stanley.
"Хоча заяви про зміну торговельної політики можуть бути зроблені досить швидко, їхня реалізація, імовірно, відбуватиметься повільніше, а їхні масштаби будуть меншими, ніж очікують багато інвесторів", - пишуть аналітики Morgan Stanley, додаючи, що торговельні обмеження стосуватимуться переважно Китаю.
Вони рекомендують купувати австралійський долар і фунт стерлінгів, вважаючи, що валюти Австралії та Великої Британії менше постраждають від напруженості в торговельних відносинах, і, крім того, вони торгуються наразі на рівні історичних мінімумів.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У розмові взяли участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер
Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші
лідери. 
Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Європейська комісія в середу офіційно запропонувала внести Росію до
власного чорного списку країн з високим ризиком відмивання грошей і
фінансування терористичної діяльності.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 5 грудня 2025 року.
Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами США (CFTC) заявила,
що ф'ючерсні біржі з її ліцензією зможуть вести торгівлю спотовими
криптопродуктами. Це частина зусиль федерального уряду з інтеграції
цифрових активів у сферу TradFi.
Понад 13,7 млрд грн позичили українці у
мікрофінансових організацій за третій квартал, загалом із початку 2025
року - на понад 40 млрд грн.
с долара США вранці в п'ятницю демонструє слабке зниження до євро і
фунта стерлінгів і трохи активніше - в парі з японською єною.
Долар США стабільний до євро і фунта стерлінгів на торгах у четвер, дешевшає в парі з єною.
Майнери біткоїна увійшли в найслабший період прибутковості за весь
час існування активу
У листопаді 2025 року український ринок нових авто продовжив зміщуватися в бік електромобілів.
Соціологи зіткнулися з новим ризиком, оскільки великі мовні моделі (LLM)
здатні видавати себе за людей і проходити стандартні перевірки якості.
Понад третину нових легкових автомобілів, проданих у світі цього року, виготовлено в КНР.
Усі інші проєкти відходять на другий план заради покращення ChatGPT.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів
Samsung офіційно показала свій перший потрійний складаний смартфон -
Galaxy TriFold. Модель стане доступною в Кореї 12 грудня, а згодом вийде
на ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру та ОАЕ. У першому кварталі 2026 року
смартфон також має з'явитись в США.