Фінансові новини
- |
- 02.07.26
- |
- 00:55
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар США дешевшає до основних валют
15:50 05.12.2024 |

Долар США дешевшає до євро, фунта стерлінгів та єни на торгах у четвер.
Розрахований ICE індекс DXY, що показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), втрачає 0,19%, ширший WSJ Dollar Index - 0,16%.
Ослаблення долара пов'язане з подальшими очікуваннями зниження базової відсоткової ставки Федеральної резервної системи (ФРС) у грудні у зв'язку зі слабкими статданими, зазначає аналітик Swissquote Bank Іпек Езкардешкая.
Індекс ділової активності у сфері послуг США (ISM Services) у листопаді опустився до мінімальних за три місяці 52,1 пункту порівняно з 56 пунктами місяцем раніше, повідомив Інститут управління поставками (ISM).
Голова ФРС Джером Павелл, виступаючи на заході в Нью-Йорку в середу, дав зрозуміти, що американському ЦБ немає потреби поспішати з подальшим зниженням базової процентної ставки, пише Market Watch.
"Ризики ослаблення ринку праці, здається, стали меншими, зростання економіки, безумовно, сильніше, ніж ми очікували, а інфляція трохи вища. Хороша новина в тому, що ми можемо дозволити собі бути трохи обережнішими, намагаючись знайти нейтральний рівень ставки", - сказав Павелл.
Слова Павелла не переконали ринок у тому, що ФРС відмовиться від зниження ставки на грудневому засіданні, зазначає Езкардешкая, слова якої наводить The Wall Street Journal. Федрезерв знизив ставку двічі цього року, загалом на 75 базисних пунктів (б. п.).
Увага трейдерів спрямована на статистику з ринку праці. У четвер Мінпраці США оприлюднить щотижневий звіт про кількість нових заявок на допомогу з безробіття, а в п'ятницю - листопадовий звіт щодо ринку праці загалом.
Пара євро/долар за даними на 14:25 кч у четвер торгується на рівні $1,0529 порівняно з $1,0512 на закриття попередньої сесії. Трейдери продовжують стежити за політичною ситуацією у Франції. Депутати нижньої палати парламенту країни в середу ввечері винесли вотум недовіри уряду Мішеля Барньє.
Вартість фунта в парі з доларом становить $1,2717 проти $1,2700 напередодні.
Курс долара в парі з єною опустився до 150,39 єни з 150,62 єни за підсумками попередньої сесії. Курс американської валюти щодо офшорного юаня зменшився до 7,2747 юаня з 7,2778 юаня напередодні.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Держбюджет України отримав майже 600 млн доларів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для фінансування соцвиплат.
У 30-й пакет військової допомоги від Данії увійдуть боєприпаси та інше озброєння. Також передбачені кошти на "данську модель", яка дозволяє закуповувати продукцію в українських підприємств.
Україна та Швеція у вівторок, 30 червня, уклали угоду про закупівлю 16 сучасних винищувачів Gripen E.
Вже найближчими днями Єврокомісія завершить оцінку контрактів, наданих
їй Україною, з тим, щоб здійснити виплату ще частини з 6 млрд євро
першого оборонного траншу з пакета фінансування на 90 млрд.
Польща не передаватиме Україні винищувачі МіГ-29, оскільки Київ відмовився ділитися технологіями виробництва безпілотників.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Уряд оголосив старт нової програми кредитування на відновлення
підприємств, які постраждали від російських обстрілів: малий і середній
бізнес може отримати до 150 мільйонів гривень.
Кабінет міністрів оновив Основні (стратегічні)
напрями діяльності банків державного сектору на період воєнного стану,
зокрема, запланував продаж двох державних банків - Укргазбанку та Сенс
банку.
Криптовалютний ринок завершив червень 2026
року негативно: біткоїн втратив 20,48%, а Ethereum просів на 21,7%
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 1 липня 2026 року.
Станом на 1 червня поточного року частка непрацюючих кредитів (NPL,
Non-Performing Loan) у банківському секторі України залишається на
низькому рівні - 12,8%.
Долар США зміцнюється щодо основних світових валют у середу вранці.
Платіжна система Visa оголосила про запуск нового функціоналу
сервісів Visa Accept і Visa Direct, що дозволить використовувати
смартфони для приймання та здійснення цифрових платежів.
Програма ESU для Windows 10 була тихо продовжена ще на один рік і тепер
завершиться 12 жовтня 2027 року замість жовтня 2026-го. Microsoft
IBM оголосила
про значний прорив у галузі напівпровідників, анонсувавши першу у світі
технологію мікросхем із розміром менше 1 нанометра.
Поки світ спостерігає за гігантськими стрибками Starship, компанія
SpaceX тихо (якщо так можна сказати про гуркіт Falcon 9) розширює свій
вплив у сегментах, де гроші лежать ближче до Землі.
Нарешті це сталося: Steam Machine доступна для передзамовлення у підтримуваних регіонах, разом зі складною чергою. Очікується, що система бронювання діятиме протягом року.
Міжнародний логістичний гігант DHL заявив, що співпрацюватиме з
французькою компанією Vela, що експлуатує вантажні судна на вітровій
тязі.
Sandisk презентувала нову лінійку SSD для PS5 за шаленими цінами.
Фахівці компанії Zimperium повідомили про виявлення небезпечного
Android‑трояна під назвою Rokarolla, який здатний викрадати облікові
дані та іншу конфіденційну інформацію з понад 200 додатків для
банківських операцій та криптовалют