Фінансові новини
- |
- 03.03.26
- |
- 21:13
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Акції Азії підскочили на зростанні в циклічних секторах і оптимізмі США
07:33 25.11.2024 |

Більшість азіатських акцій зросли в понеділок, оскільки інвестори вкладали кошти в акції циклічних секторів напередодні останнього тижня листопада, в той час як увага була зосереджена на низці прийдешніх економічних показників, включаючи промислові дані Китаю і ВВП Індії в третьому кварталі.
Настроям також сприяло призначення новообраним президентом США Дональдом Трампом відомого інвестора Скотта Бессента на посаду міністра фінансів, який, як вважається, дотримується більш поміркованих поглядів на торговельні тарифи.
Регіональні ринки наслідували п'ятничне зростання на Волл-стріт, де попит на економічно чутливі сектори призвів до того, що індекс Dow Jones Industrial Average закрився на новому максимумі, а S&P 500 відзначив свій п'ятий переможний день поспіль.
Ф'ючерси на американські фондові індекси зросли на азіатських торгах, слідуючи за оптимізмом щодо призначення Бессента. Дохідність облігацій також впала після його призначення, що дало акціям більше простору для зростання.
Інвестори відкинули побоювання щодо ризиків, викликані посиленням напруженості у відносинах між Росією та Україною. Минулого тижня Москва запустила "сучасну" ракету і пригрозила ядерною відплатою за використання Києвом ракет дальнього радіусу дії західного виробництва.
Японський індекс Nikkei 225 додав 1,2%, а TOPIX виріс на 1%. Минулого тижня обидва індекси зазнали тижневих втрат.
Південнокорейський KOSPI виріс на 1,4%, а індонезійські акції, зокрема, композитний індекс Джакартської фондової біржі підскочив на 1,7%.
Всупереч тенденції, китайські індекси Shanghai Shenzhen CSI 300 та Shanghai Composite знизились на 0,6% та 0,4% відповідно. Гонконгський індекс Hang Seng знизився на 0,4%.
Ф'ючерси на індійський індекс Nifty 50 показали сильне відкриття. Агентство Reuters повідомило, що ціни на доларові облігації Adani впали майже до річного мінімуму в понеділок, оскільки інвестори скоротили свої вкладення в індійський конгломерат після звинувачень у хабарництві та шахрайстві з боку американської влади.
Сьогодні Сінгапур планує опублікувати свої показники інфляції за жовтень. Економісти, опитані Reuters, очікують, що загальна інфляція складе 1,8%, порівняно з 2% у попередньому місяці.
Центральний банк Південної Кореї ухвалить рішення щодо процентної ставки в середу, а в п'ятницю вийдуть листопадові показники інфляції в столиці Японії Токіо.
У п'ятницю Індія опублікує звіт про ВВП за третій квартал, в той час як Китай випустить індекс менеджерів із закупівель в суботу. Перед цим в середу вийдуть дані по промисловому прибутку з Китаю.
У США 27 листопада вийде основний показник інфляції - індекс цін на особисті споживчі витрати (PCE), який використовує Федеральна резервна система.
Австралійський ASX 200 досяг історичного максимуму в 8452,1 пункти, збільшившись на 0,7% в понеділок завдяки зростанню акцій циклічних компаній, таких як банки та гірничодобувна промисловість. Торгівля була підкріплена глобальним поштовхом в економічно чутливих секторах, оскільки інвестори зробили ставку на більш експансивну політику адміністрації Трампа в США.
З корпоративних новин найбільша австралійська група з управління автопарком і лізингу SG Fleet Group Ltd підскочила на 24% після того, як вона підтвердила, що веде переговори щодо пропозиції про викуп на суму 1,2 млрд австралійських доларів (785 млн доларів США) від групи приватних інвесторів Pacific Equity Partners (PEP).
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Від 2 березня банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень зразків 2003-2007
років замінюються на відповідні обігові монети, повідомив Національний
банк України.
Україна нещодавно досягла домовленості з Експортно-імпортним банком
Китаю (China EXIM) про реструктуризацію залучених раніше під державні
гарантії кредитів, повідомив заступник голови місії Фонду в Україні
Тревор Лессард
Думка,
що Україна неодмінно буде в ЄС, давно є домінуючою у Європі, а зараз
посилюється розуміння, що процес вступу має бути швидшим за звичний.
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Біткойн знову впав у вівторок після того, як напередодні ненадовго
перевищив позначку в 70 000 доларів, знизившись разом з іншими
ризиковими активами через побоювання щодо затягування війни на Близькому
Сході.
Курс долара США посилив зростання в парах з євро і фунтом стерлінгів, помірно зміцнюється до японської єни вдень у вівторок.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 3 березня 2026 року.
У застосунку «Дія» можна придбати нову військову облігацію «Феодосія» з терміном погашення у березні 2027 року.
Кабінет міністрів вніс зміни до порядків визначення незалежних членів
наглядових рад державних банків, а також відбору компаній, які
претендентів на ці посади пропонують.
Національний банк України (НБУ) у лютому зменшив інтервенції на
міжбанківському ринку на $547,6 млн, або на 15,5% - до $2 млрд 990,5
млн, тоді як офіційний курс гривні до долара знизився на 0,8%, або на 36
коп.
Національний банк України має намір посилити контроль за якістю готівки, що перебуває в обігу.
HP повідомила, що оперативна пам'ять тепер формує понад третину
собівартості її персональних комп'ютерів. За словами фінансової
директорки Карен Паркхілл, якщо торік витрати на пам'ять і накопичувачі
становили 15-18% від загальної вартості компонентів
Компанії Microsoft та SpaceX оголосили про співпрацю для розвитку
глобального доступу до інтернету. Проєкт передбачає використання
супутникового інтернету Starlink для підключення громадських центрів у
різних країнах, зокрема 450 хабів у Кенії.
Компанія SpaceX оприлюднила
амбітні плани щодо розвитку своєї технології Direct to Cell, яка дозволить звичайним смартфонам підключатися до супутників без жодного додаткового обладнання.
Dell, Lenovo та інші провідні виробники ПК готують нові ноутбуки
Copilot+, які використовуватимуть процесори NVIDIA на архітектурі ARM.
Фінський стартап Donut Lab оприлюднив результати першого незалежного
тестування своєї твердотільної батареї.
Meta та AMD анонсували угоду вартістю $100 мільярдів. У її межах
компанія Марка Цукерберга планує закупити ШІ-чипи для забезпечення
дата-центрів потужністю до 6 гігаватів, а також може отримати 10% акцій
виробника процесорів
На мові програмування, написаній у 1950-х, досі тримаються 95% трансакцій у банкоматах США