Фінансові новини
- |
- 11.07.26
- |
- 01:43
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Обсяг кредитів за програмою портфельних держгарантій у вересні зріс на 38% за зростання кількості на 25% - Мінфін

Банки у вересні видали 841 кредит за програмою державних гарантій на портфельній основі, що перевищує серпневий показник на 164 кредити, або на 25%, водночас їхній обсяг становив 2,9 млрд грн, що на 38% більше, ніж місяцем раніше, повідомляється на сайті Міністерства фінансів.
Згідно з інформацією на сайті відомства, частка зобов'язань за основним боргом, гарантованих державою, становила 1,6 млрд грн проти 1,1 млрд грн місяцем раніше.
"У рамках підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу в Україні від початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 40,24 тис. кредитів на загальну суму 128,5 млрд грн", - наголосили в міністерстві.
Зазначається, що станом на 1 жовтня 2024 року 31 банк-кредитор обслуговує майже 20,7 тис. кредитів на 71,5 млрд грн. Зобов'язання за основним боргом, частково забезпечені державними гарантіями на портфельній основі, становили 32,2 млрд грн, або близько 62% від загального ліміту наданих гарантій (51,7 млрд грн).
За кількістю кредитів, що обслуговуються станом на 1 жовтня поточного року, під держгарантії на портфельній основі лідирують Приватбанк - 14,1 тис. кредитів на загальну суму 23,1 млрд грн, що становить 65% від ліміту таких гарантій, наданих банку, Ощадбанк - 2,78 тис. кредитів на 11,1 млрд грн, Ощадбанк - 2,78 тис. кредитів на 11,1 млрд грн. кредитів на 11,1 млрд грн (55% від ліміту банку), Укргазбанк - 961 кредит на 10,2 млрд грн (72% від ліміту), ПУМБ - 622 кредити на 6,2 млрд грн (59% від ліміту), а також Укрексімбанк - 412 кредитів на 5,9 млрд грн (55% від ліміту).
До другої п'ятірки за обсягом обслуговуваних кредитів увійшли: ПроКредит Банк - 523 кредити на 3,23 млрд грн, Райффайзен Банк - 245 кредитів на майже 1,9 млрд грн, ОТП банк - 312 кредитів на майже 1,82 млрд грн, банк "Кредит Дніпро" - 156 кредитів на 1 млрд грн і банк "Восток" - 36 кредитів на 1 млрд грн (стільки ж місяцем раніше).
У регіональному розрізі найбільший обсяг кредитів обслуговується в Києві - 2465 кредитів на загальну суму 8,7 млрд грн, а також у Дніпропетровській - 1648 кредитів на 5,4 млрд грн, Львівській - 1754 кредити на 5,1 млрд грн, Київській - 1334 кредити на 4,5 млрд грн і Харківській області - 660 кредитів на 4,5 млрд грн.
Водночас найменша кількість і обсяг позик у Луганській і Донецькій областях - 117 кредитів на 314 млн грн і 52 позики на 127 млн грн відповідно.
За видами економічної діяльності найбільше кредитів, частково забезпечених держгарантіями на портфельній основі, обслуговують у сільському господарстві - майже 5 тис. на загальну суму 29,8 млрд грн, оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті транспортних засобів - 8,9 тис. на 19 млрд грн, переробній промисловості - 3,4 тис. позик на 15,8 млрд грн, транспорті, складському господарстві, поштовій та кур'єрській діяльності - 1,16 тис. кредитів на 2,5 млрд грн, а також будівництві - 552 кредити на 1,7 млрд грн.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Віцепремʼєр-міністр України з питань євроінтеграції Тарас Качка заявив,
що постійні представники держав-членів при ЄС схвалили відкриття шостого
кластера переговорів про вступ України до ЄС під назвою "Зовнішні
відносини".
Національний банк України (НБУ) з 4 вересня 2026 року введе в готівковий
обіг нову банкноту номіналом 2000 гривень, оголосив голова НБУ Андрій
Пишний під час пресбрифінгу в Києві в п'ятницю.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду відмовив
п'ятому президенту, лідеру партії "Європейська солідарність" Петру
Порошенку у скасуванні рішення щодо запровадження санкцій проти нього.
Польща співпрацюватиме з Україною у сфері виробництва та сервісного обслуговування ракет PAC-3 до систем Patriot.
Європейський парламент висловив занепокоєння повільними темпами
реалізації 10-пунктного плану пріоритетних реформ, відомого як "план
Качка-Кос", та закликав Україну якнайшвидше перейти від обговорень до
практичних результатів.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 10 липня 2026 року.
Курс долара США помірковано знижується у парах з євро та фунтом
стерлінгів, а щодо японської єни вранці в п'ятницю дешевшає більш
помітно.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 9 липня 2026 року.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР)
розширила перелік ненадійних фінансових проєктів, до якого
потрапили платформи LambdaTrade та Sevlushfoods.
Binance Research опублікувала
звіт про роль стейблкоїнів у трансформації фінансового ландшафту. У
ньому поєднано власні дані Binance Research та метрики екосистеми, які
раніше не публікувалися, повідомили Incrypted у компанії.
Компанія Motorola оголосила про запуск сервісу Global Connect,
який дозволяє користувачам отримувати доступ до мобільного інтернету
під час закордонних подорожей без необхідності шукати місцевого
оператора або встановлювати нову eSIM в кожній країні.
Поки світові автовиробники обережно дискутують про темпи переходу на
електротягу, китайська корпорація BYD продовжує агресивну експансію
інфраструктури
Вища судова інстанція Європейського Союзу - Європейський суд
справедливості (ECJ) - ухвалила остаточне рішення у справі проти
компанії Google та її материнського холдингу Alphabet.
За словами CEO Microsoft Commercial
Business Джадсона Олтгоффа, компанії вже концентруються не на тестуванні
ШІ, а на отриманні вимірюваної віддачі від інвестицій.
За шість місяців 2026 року в Україні продали
близько 33 тис. нових легкових автомобілів, що на 0,5% більше, ніж за
аналогічний період минулого року.
OpenAI веде попередні переговори про передачу уряду США 5% акцій
компанії. За задумом генерального директора Сема Альтмана, аналогічну
частку державі могли б передати й інші провідні американські розробники
штучного інтелекту, повідомляє Financial Times із посиланням на джерела.
Компанія Microsoft оголосила про
прискорення ініціативи Quantum Safe Program (QSP) та заявила про намір
перевести свої продукти й сервіси на постквантову криптографію (PQC) до
2029 року.