Фінансові новини
- |
- 31.05.26
- |
- 18:57
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар біля шеститижневого максимуму напередодні звіту по зайнятості в США; єна коливається
08:08 04.10.2024 |

У п'ятницю курс долара наблизився до шеститижневого максимуму напередодні звіту по зайнятості в США, який може вирішити подальшу долю процентних ставок в США, в той час як єна продемонструвала найслабші тижневі показники з 2016 року, на тлі невизначеності щодо монетарної політики Японії.
Долар також отримав підтримку від попиту на прихісток, оскільки інвестори зважували зростання напруженості на Близькому Сході та її вплив на світову економіку.
Індекс долара, який вимірює курс американської валюти по відношенню до шести валют-аналогів, востаннє становив 101,90, що недалеко від шеститижневого максимуму 102,09, досягнутого в четвер. За тиждень індекс виріс майже на 1,5%, що є найсильнішим показником з квітня.
Курс євро стабілізувався на рівні $1,1034, знизившись за тиждень на 1,18%.
Дані, опубліковані в четвер, показали, що ринок праці в США ковзав наприкінці третього кварталу, створюючи підґрунтя для п'ятничного звіту по зайнятості в несільськогосподарському секторі США.
Економісти, опитані Reuters, очікують збільшення робочих місць на 140 000, а рівень безробіття залишиться стабільним на рівні 4,2%.
«Існує мало доказів того, що США чекає жорстка посадка на горизонті», - сказав Прашант Ньюнаха, старший стратег по азіатсько-тихоокеанським регіоном в TD Securities.
«Ми вважаємо, що ризики, пов'язані з вересневим звітом по зайнятості в несільськогосподарському секторі, зростають, і казначейські облігації США повинні продовжити зростання прибутковості».
Звіт про зайнятість з'явився на тлі поліпшення економічної ситуації в США і більш яструбиного тону голови Федеральної резервної системи Джерома Пауелла, який в понеділок розвіяв деякі надії на те, що він знову піде на зниження процентних ставок в наступному місяці.
Ринки оцінюють ймовірність того, що ФРС знизить процентні ставки в листопаді на 50 базисних пунктів (б.п.) на 33%, в порівнянні з 49% минулого тижня, як показав інструмент CME FedWatch. Минулого місяця ФРС знизила процентні ставки на 50 б.п.
За словами Кірана Вільямса, голови Asia FX в InTouch Capital Markets, більш високий, ніж очікувалося, показник зайнятості у вересні може розглядатися як «голубиний», оскільки він приведе рівень безробіття у відповідність до прогнозу ФРС на кінець 2024 року.
«Це може спонукати деяких чиновників розглянути можливість зниження ставки на 50 б.п. в листопаді», - сказав він.
«Навіть якщо (дані по заробітній платі) будуть без особливих подій, долар зіткнеться з ще однією порцією ключових даних в наступному місяці, і ще один звіт по заробітній платі повинен бути опублікований безпосередньо перед листопадовим засіданням».
Інвестори все ще перетравлюють безліч «голубиних» коментарів від японських політиків та урядовців, які зміцнили думку, що Банк Японії не поспішатиме з підвищенням процентних ставок.
Новий прем'єр-міністр Японії Сігеру Ісіба заявив цього тижня, що економіка не готова до подальшого підвищення процентних ставок, і його несподівано різка заява призвела до зниження курсу єни. Він має виступити з програмною промовою о 05:00 за Гринвічем.
Азійська валюта впала приблизно на 3%, що є найбільшим тижневим падінням з листопада 2016 року, і досягла найнижчого рівня з 20 серпня - 147,25 за долар. У п'ятницю єна подорожчала на 0,3%, до 146,43.
Оскільки загальні вибори в Японії призначені на 27 жовтня, аналітики в цілому очікують, що Банк Японії буде утримувати ставки в найближчій перспективі.
Фунт стерлінгів зазнав втрат після падіння на 1% в четвер після коментарів голови Банку Англії Ендрю Бейлі, який заявив, що центральний банк може агресивно знизити ставки, якщо інфляційний тиск продовжить слабшати.
У п'ятницю фунт давав $1,3127, коливався близько до тритижневого мінімуму в $1,3093, досягнутого в четвер. Цього року він виріс більш ніж на 3%, в основному на очікуваннях ринку, що Банк Англії буде довше утримувати ставки на високому рівні.
«Бейлі в четвер поставив крапку в великому бугаєвому ралі фунта», - сказав Рей Етрілл, керівник відділу валютних досліджень Національного банку Австралії), - «Ми вважаємо, що малоймовірно, що Банк Англії прискорить темпи до лютого 2025 року».
У той же час, австралійський долар майже не змінився і склав $0,6843, але знизився на 0,8% за тиждень і став першим тижневим зниженням за останні чотири.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила новий проєкт SPIRIT
для України з загальним обсягом $880 млн, з яких $860 млн становитиме
позика самого банку, а решту $20 млн - гранти від Великої Британії та
Німеччини через цільовий фонд підтримки, відновлення, відбудови й
реформування України
Україна отримає транш у розмірі майже 2,8 млрд євро після того, як Рада
Євросоюзу ухвалила рішення про сьоме виділення коштів у рамках Механізму
підтримки ЄС Ukraine Facility.
Перша партія шведських винищувачів JAS 39 Gripen для України надійде
разом із далекобійними ракетами класу "повітря-повітря" Meteor.
Президент Володимир Зеленський під час візиту до Швеції розповів про новий пакет допомоги Україні, який виділила ця країна.
Прем'єр Швеції Ульф Крістерссон оголосив про майбутню передачу Україні
16 винищувачів Gripen, які були у використанні, і про плани продажу 20
одиниць нової моделі цього літака.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 29 травня 2026 року.
Курс долара США слабко підвищується до євро, фунта стерлінгів та єни вранці в п'ятницю.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:30 кч 28 травня 2026 року.
У квітні 2026 року на рахунки неплатоспроможних банків, що
перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
(ФГВФО), надійшло 131,9 млн грн.
Фінансові ринки перегріті, тому існує підвищений ризик різкої та
несподіваної корекції. Про це віцепрезидент Європейського центрального
банку (ЄЦБ) Луїс де Ґіндос заявив у коментарі CNBC
Долар США дорожчає до євро і фунта стерлінгів на торгах у четвер, стабільний у парі з єною.
Президент Володимир Зеленський утворив конкурсну комісію, яка
відбиратиме кандидатів на зайняття посад членів Національної комісії з
цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).
Популярний мобільний відеоредактор CapCut, який за час існування
завантажили понад 1,2 млрд разів, оголосив про партнерство з Google. У
рамках співпраці можливості редактора інтегрують безпосередньо в чат-бот
Gemini.
Автомобільний концерн Stellantis, створений в результаті злиття Fiat
Chrysler і PSA Group, у четвер, 21 березня, представив п'ятирічний
стратегічний план FaSTLAne 2030 вартістю 60 млрд євро.
За 2025-2026 рік кількість ІТ-ФОПів знизилася на 21%, і це найбільше зниження з 2016 року.
SpaceX офіційно подала документи для виходу на біржу Nasdaq під тикером
SPCX. Як пише TechCrunch, компанія повідомила, що сукупні збитки
компанії з моменту заснування перевищили $37 млрд.
Світовий ринок електромобілів продовжує стрімко зростати, але
нерівномірно: фактично формується "K-подібна" динаміка, де одні регіони
різко прискорюються, а інші відстають.
Поки світовий авторинок лихоманить від китайської експансії та
падіння попиту на дорогі «електрички», старі німецькі друзі вирішили
триматися разом.
Японські дослідники створили бездротову систему зв'язку зі швидкістю передачі даних 112 Гбіт/c в діапазоні 560 ГГц.