Фінансові новини
- |
- 27.07.26
- |
- 04:13
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Ослаблення долара призупиниться, оскільки ринки надто сподіваються на зниження ставок ФРС
08:13 05.09.2024 |

На думку більшості валютних стратегів, опитаних агентством Reuters, нещодавнє ослаблення долара США зупиниться в найближчі три місяці, незважаючи на те, що трейдери на фінансових ринках збільшують бети на зниження процентних ставок Федеральної резервної системи США (ФРС).
Після зростання приблизно на 5% проти кошика основних валют до середини року, долар США втратив майже всі свої здобутки, оскільки ф'ючерси на процентні ставки почали оцінювати приблизно в 100 базисних пунктів пом'якшення ФРС цього року, що майже вдвічі перевищує червневі очікування.
Частково це було зумовлено липневими даними з ринку праці, які показали ознаки уповільнення, а також запевненнями голови ФРС Джерома Пауелла в його останній промові в Джексон-Хоулі, який натякнув на зниження ставок.
Процентні ф'ючерсні ринки повністю врахували зниження ставки ФРС на 25 б.п. цього місяця, а близько 40% - ще на 25 б.п., що свідчить про значний ризик зниження ставки ще на півпункту.
«Ймовірно, в найближчі тиждень-два на ринках спостерігатиметься певна волатильність. Дані по заробітній платі в кінцевому підсумку визначать, чи знизить ФРС ставку на 50 або 25 відсотків 18 вересня, і це буде визначати короткостроковий напрямок руху долара», - сказав Шон Осборн, головний валютний стратег Scotiabank.
Економісти в окремому опитуванні Reuters очікували, що дані, опубліковані в п'ятницю, покажуть 160 000 нових робочих місць в серпні, що є відскоком від липневого зростання на 114 000, а рівень безробіття незначно знизиться до 4,2%.
Прогнозується, що євро впаде до кінця листопада лише приблизно на 0,5%, з теперішніх $1,11 до $1,10, згідно з середніми прогнозами 76 валютних стратегів, опитаних агентством Reuters з 30 серпня по 4 вересня.
За прогнозами, вона повернеться до $1,11 лише до кінця лютого і до $1,12 через рік, що свідчить про обмежений ріст спільної валюти.
«Ми б не стали занадто сильно відступати від м'якого серпневого курсу долара - долар починає з позиції високої вартості, ФРС може і, схоже, буде коригувати реальні ставки швидше, ніж інші великі центральні банки», - сказав Камакшья Тріведі, керівник відділу глобальних валютних стратегій, ставок і стратегій країн, що розвиваються, в Goldman Sachs.
«Однак ми б не допустили значного подальшого ослаблення долара без змін у відносному зростанні і перспективах прибутковості активів».
Однак останні дані щодо позицій Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами показали, що спекулянти вперше з лютого змінили свої бети на чисті короткі позиції по долару США.
Майже 70% респондентів (45 з 66), які відповіли на додаткове запитання, сказали, що долар, швидше за все, залишиться на тому ж рівні або відскочить. Решта 21 відповіли, що долар ослабне ще більше.
«Ринкова ціна зниження ставок на 100 базисних пунктів до кінця року є досить агресивною, і на даний момент її важко побачити, враховуючи, що економіка США все ще має досить пристойний імпульс», - додав Осборн з Scotiabank.
Окреме опитування Reuters, проведене серед економістів, більш послідовних у своїх прогнозах на цей рік, передбачало зниження ставки на 25 б.п. на кожному з трьох засідань ФРС, що залишилися в цьому році.
«Ми вважаємо, що нещодавнє ослаблення долара було перебільшенням. Так, економіка не в найкращому стані, але за винятком, можливо, рівня безробіття, є дуже мало показників, які вказують на рецесію. Більшість з них вказують на уповільнення, і ми не думаємо, що ФРС знизить на 50 пунтків, через уповільнення», - сказав Стів Інгландер, керівник відділу валютних досліджень G10 в Standard Chartered.
Серед інших основних валют, японська єна, яка зросла приблизно на 12% по відношенню до долара з 38-річного мінімуму в липні завдяки швидкому розгортанню операцій carry trade і підвищенню процентної ставки Банком Японії, буде однією з основних валют, що виграли, як показало опитування. Очікується, що за рік вона зросте майже на 4% до 139,67 за долар.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Захід суден до українських морських портів станом на 22 липня тимчасово
призупинився через безпекову ситуацію, однак уряд працює над заходами
для забезпечення стабільності експорту.
Національний банк України (НБУ) пропонує зобов'язати надавачів платіжних
послуг присвоювати кожній платіжній операції маркер низького,
середнього або високого ризику, причому операції з високим ризиком мають
автоматично зупинятися до з'ясування деталей та отримання підтвердження
користувача, свідчить проєкт постанови регулятора.
Міністерство енергетики України заявило, що тарифи на газ та електроенергію не підвищуватимуть до кінця воєнного стану.
Міжнародний валютний фонд розкритикував рішення Верховної Ради скоротити
термін посиленого обов'язкового фінансового моніторингу політично
значущих осіб (PEP). Про це йдеться в оновленому Меморандумі про
економічну й фінансову політику.
Британська оборонна компанія BAE Systems та стратегічний оборонний
партнер в Україні підписали ліцензійну угоду щодо місцевого виробництва
артилерійських систем Light Gun.
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 23 липня 2026 року.
Генеральний директор JPMorgan Chase Джеймі
Даймон заявив, що інвестори недооцінюють геополітичні та фіскальні
ризики для світової економіки
Долар США знецінюється щодо євро та фунта стерлінгів на торгах у четвер, залишається стабільним у парі з єною.
Міністерство фінансів України 22 липня 2026 року
на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики залучило
до держбюджету ₴6,16 мільярда.
Міжнародний валютний фонд наполегливо порадив Україні відмовитися від
оподаткування прибутку банків за ставкою 50% після 2027 року. Про це
йдеться в оновленому Меморандумі про економічну й фінансову політику.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 22 липня 2026 року.
Google почала розсилати користувачам Android електронні листи із
попередженням про майбутні зміни в політиці зберігання резервних копій.
Американський сервіс таксі Uber запустив в аеропорту імені Фридерика
Шопена у Варшаві термінали Tap to Ride, які дають змогу замовити та
оплатити поїздку без використання мобільного застосунку.
Зростання популярності технології бездротових оновлень (over-the-air,
OTA) в автомобілях підвищує ризик кібератак і може становити загрозу для
національної безпеки.
Європейська комісія зобов'язала Google відкрити Android для сторонніх
сервісів штучного інтелекту, щоб вони отримали такі самі можливості, як і
Gemini.
Trump Media & Technology Group обговорювала плату до $100 тисяч на
місяць за швидший доступ до публікацій президента США Дональда Трампа у
Truth Social.
Від кінця 2022 року, коли компанія OpenAI публічно представила
ChatGPT - перший масовий чат-бот штучного інтелекту (ШІ), минуло зовсім
небагато часу за мірками людства і ціла вічність для технологій.
Європейський Союз (ЄС) запровадить вікові обмеження для неповнолітніх
користувачів соціальних мереж. Про це в понеділок, 13 липня, заявила
голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн