Фінансові новини
- |
- 03.03.26
- |
- 18:51
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар готовий перервати 5-тижневу серію втрат на тлі зменшення бетів на сильне зниження ставки ФРС
08:05 30.08.2024 |

У п'ятницю долар торгується біля тижневого максимуму проти основних конкурентів, на шляху до того, щоб перервати п'ятитижневу серію втрат, після того, як сильні економічні дані зменшили бети на агресивне зниження процентної ставки Федеральною резервною системою.
Євро впав до двотижневого мінімуму по відношенню до долара, оскільки уповільнення інфляції в Німеччині та Іспанії посилило аргументацію на користь пом'якшення монетарної політики Європейського центрального банку.
Єна утримувалась біля рівня 145 за долар після ослаблення в четвер, оскільки долар США слідував за зростанням прибутковості казначейських облігацій США.
Японська валюта практично проігнорувала дані в п'ятницю, які показали, що основні споживчі ціни в Токіо в серпні зростали швидше, ніж очікувалося, на 2,4%, знову перевищивши цільовий показник Банку Японії в 2%, хоча показник, який також виключає витрати на енергоносії, зріс лише на 1,6%.
Дані з США показали, що валовий внутрішній продукт (ВВП) у другому кварталі зріс на 3,0% в річному обчисленні, що є підвищенням показника з 2,8%, про який повідомлялося минулого місяця. Економісти, опитані Reuters, прогнозували, що ВВП не буде переглянуто.
«Це стало рушійною силою цінових коливань протягом ночі, особливо коли ви дивитеся на валюти і прибутковість казначейських облігацій США», - сказав Родріго Катріл, старший валютний стратег Національного Банку Австралії, посилаючись на показник ВВП.
«Основний висновок - головна новина - полягає в тому, що споживачі виявилися сильнішими, ніж вважалося раніше», - додав він. «Винятковість США все ще була очевидною в другому кварталі».
Трейдери тепер більш схильні до зниження ставки ФРС 18 вересня на чверть пункту, оцінюючи ймовірність зниження на 50 базисних пунктів (б.п.) лише на 34%, в порівнянні з 38% днем раніше, згідно з даними CME FedWatch Tool.
Індекс долара США - який вимірює курс валюти проти кошика з шести основних валют - мало змінився і склав 101,34 станом на 02:32 EET, після зростання на 0,36% в четвер і досягнення найвищого рівня з 22 серпня на позначці 101,58.
Цього тижня індекс може зрости на 0,66%, що стане його найкращим тижнем з початку серпня і перерве п'ятитижневу серію втрат. Однак за серпень він впаде на 2,6%, що стане найгіршим місяцем з листопада.
Долар подешевшав на 0,14% до 144,78 ієни після того, як за ніч піднявся до 145,55 вперше з 23 серпня.
Курс євро не змінився і склав $1,1082, а в четвер впав до $1,10555. Пізніше в цей же день будуть опубліковані дані по споживчій інфляції в різних країнах Європи, включаючи Францію, Італію та єврозону в цілому.
У Сполучених Штатах також вийде базовий індекс цін на споживчі витрати (PCE), який є основним показником інфляції, що використовується ФРС.
Курс фунта стерлінгів був стабільним на рівні $1,31655 після падіння до $1,3146 вночі вперше з 23 серпня.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Від 2 березня банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень зразків 2003-2007
років замінюються на відповідні обігові монети, повідомив Національний
банк України.
Україна нещодавно досягла домовленості з Експортно-імпортним банком
Китаю (China EXIM) про реструктуризацію залучених раніше під державні
гарантії кредитів, повідомив заступник голови місії Фонду в Україні
Тревор Лессард
Думка,
що Україна неодмінно буде в ЄС, давно є домінуючою у Європі, а зараз
посилюється розуміння, що процес вступу має бути швидшим за звичний.
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Біткойн знову впав у вівторок після того, як напередодні ненадовго
перевищив позначку в 70 000 доларів, знизившись разом з іншими
ризиковими активами через побоювання щодо затягування війни на Близькому
Сході.
Курс долара США посилив зростання в парах з євро і фунтом стерлінгів, помірно зміцнюється до японської єни вдень у вівторок.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 3 березня 2026 року.
У застосунку «Дія» можна придбати нову військову облігацію «Феодосія» з терміном погашення у березні 2027 року.
Кабінет міністрів вніс зміни до порядків визначення незалежних членів
наглядових рад державних банків, а також відбору компаній, які
претендентів на ці посади пропонують.
Національний банк України (НБУ) у лютому зменшив інтервенції на
міжбанківському ринку на $547,6 млн, або на 15,5% - до $2 млрд 990,5
млн, тоді як офіційний курс гривні до долара знизився на 0,8%, або на 36
коп.
Національний банк України має намір посилити контроль за якістю готівки, що перебуває в обігу.
HP повідомила, що оперативна пам'ять тепер формує понад третину
собівартості її персональних комп'ютерів. За словами фінансової
директорки Карен Паркхілл, якщо торік витрати на пам'ять і накопичувачі
становили 15-18% від загальної вартості компонентів
Компанії Microsoft та SpaceX оголосили про співпрацю для розвитку
глобального доступу до інтернету. Проєкт передбачає використання
супутникового інтернету Starlink для підключення громадських центрів у
різних країнах, зокрема 450 хабів у Кенії.
Компанія SpaceX оприлюднила
амбітні плани щодо розвитку своєї технології Direct to Cell, яка дозволить звичайним смартфонам підключатися до супутників без жодного додаткового обладнання.
Dell, Lenovo та інші провідні виробники ПК готують нові ноутбуки
Copilot+, які використовуватимуть процесори NVIDIA на архітектурі ARM.
Фінський стартап Donut Lab оприлюднив результати першого незалежного
тестування своєї твердотільної батареї.
Meta та AMD анонсували угоду вартістю $100 мільярдів. У її межах
компанія Марка Цукерберга планує закупити ШІ-чипи для забезпечення
дата-центрів потужністю до 6 гігаватів, а також може отримати 10% акцій
виробника процесорів
На мові програмування, написаній у 1950-х, досі тримаються 95% трансакцій у банкоматах США