Фінансові новини
- |
- 03.03.26
- |
- 22:01
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Ціни на золото знижуються на тлі наближення даних про інфляцію в США
08:13 13.05.2024 |

Ціни на золото знизилися на торгах в Азії в понеділок, закріпивши деякі нещодавні досягнення, оскільки трейдери стали більш упереджено ставитися до долара напередодні публікації ключових даних по інфляції в США, які мають бути опубліковані цього тижня.
Минулого тижня жовтий метал дещо зміцнився, оскільки деякі ознаки охолодження економіки США викликали спекуляції щодо можливого зниження процентних ставок Федеральною резервною системою в 2024 році.
Але золото все ще залишається значно нижче рекордних максимумів, досягнутих у квітні, і, як очікується, буде торгуватися в межах діапазону до публікації даних по інфляції цього тижня.
Спотове золото о 05:55 EET подешевшало на 0,1% до 2357,35 доларів за унцію, а ф'ючерси на золото з терміном дії в червні подешевшали на 0,5% до 2363,65 доларів за унцію.
Ринки золота і більш широкі ринки металів були на межі напередодні ключових даних по інфляції в США, які мають бути опубліковані цього тижня.
Дані по індексу цін виробників за квітень будуть опубліковані у вівторок, в той час як більш важливі дані по індексу споживчих цін будуть опубліковані в середу.
Будь-які ознаки стійкої інфляції, ймовірно, ще більше знизять очікування зниження процентних ставок в США в цьому році, що призведе до зростання курсу долара і тиску на ціни на метали.
Долар стабілізувався після недавньої волатильності. Дані, опубліковані в п'ятницю, показали, що споживча довіра в США істотно ослабла в травні, але прогнози щодо інфляції на наступний рік залишаються високими.
Ціни на дорогоцінні метали також опинилися під тиском напередодні публікації інфляції цього тижня, оскільки більш високі ставки на довший термін збільшують альтернативну вартість інвестицій в ринки металів.
Ф'ючерси на платину стабілізувались на рівні $1 005,05 за унцію, тоді як ф'ючерси на срібло знизились на 0,8% до $28,288 за унцію.
Серед промислових металів ціни на мідь зросли в понеділок, залишаючись близькими до дворічних максимумів на тлі деякого оптимізму щодо жорсткості ринків. Але подальше зростання було зупинено змішаними сигналами з боку найбільшого імпортера - Китаю.
Тримісячні ф'ючерси на мідь на Лондонській біржі металів зросли на 0,3% до $10 080,50 за тонну, а одномісячні ф'ючерси на мідь зросли на 0,2% до $4,6630 за фунт.
Дані по інфляції в Китаї, опубліковані на вихідних, показали зростання інфляції ІСЦ. Але інфляція ІЦВ, який є ключовим показником місцевої виробничої та ділової активності, скоротилася 19-й місяць поспіль.
Але змішані показники інфляції були компенсовані послабленням Пекіном обмежень на сектор нерухомості, що потенційно може підтримати попит на мідь в найближчі місяці.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Від 2 березня банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень зразків 2003-2007
років замінюються на відповідні обігові монети, повідомив Національний
банк України.
Україна нещодавно досягла домовленості з Експортно-імпортним банком
Китаю (China EXIM) про реструктуризацію залучених раніше під державні
гарантії кредитів, повідомив заступник голови місії Фонду в Україні
Тревор Лессард
Думка,
що Україна неодмінно буде в ЄС, давно є домінуючою у Європі, а зараз
посилюється розуміння, що процес вступу має бути швидшим за звичний.
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Біткойн знову впав у вівторок після того, як напередодні ненадовго
перевищив позначку в 70 000 доларів, знизившись разом з іншими
ризиковими активами через побоювання щодо затягування війни на Близькому
Сході.
Курс долара США посилив зростання в парах з євро і фунтом стерлінгів, помірно зміцнюється до японської єни вдень у вівторок.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 3 березня 2026 року.
У застосунку «Дія» можна придбати нову військову облігацію «Феодосія» з терміном погашення у березні 2027 року.
Кабінет міністрів вніс зміни до порядків визначення незалежних членів
наглядових рад державних банків, а також відбору компаній, які
претендентів на ці посади пропонують.
Національний банк України (НБУ) у лютому зменшив інтервенції на
міжбанківському ринку на $547,6 млн, або на 15,5% - до $2 млрд 990,5
млн, тоді як офіційний курс гривні до долара знизився на 0,8%, або на 36
коп.
Національний банк України має намір посилити контроль за якістю готівки, що перебуває в обігу.
HP повідомила, що оперативна пам'ять тепер формує понад третину
собівартості її персональних комп'ютерів. За словами фінансової
директорки Карен Паркхілл, якщо торік витрати на пам'ять і накопичувачі
становили 15-18% від загальної вартості компонентів
Компанії Microsoft та SpaceX оголосили про співпрацю для розвитку
глобального доступу до інтернету. Проєкт передбачає використання
супутникового інтернету Starlink для підключення громадських центрів у
різних країнах, зокрема 450 хабів у Кенії.
Компанія SpaceX оприлюднила
амбітні плани щодо розвитку своєї технології Direct to Cell, яка дозволить звичайним смартфонам підключатися до супутників без жодного додаткового обладнання.
Dell, Lenovo та інші провідні виробники ПК готують нові ноутбуки
Copilot+, які використовуватимуть процесори NVIDIA на архітектурі ARM.
Фінський стартап Donut Lab оприлюднив результати першого незалежного
тестування своєї твердотільної батареї.
Meta та AMD анонсували угоду вартістю $100 мільярдів. У її межах
компанія Марка Цукерберга планує закупити ШІ-чипи для забезпечення
дата-центрів потужністю до 6 гігаватів, а також може отримати 10% акцій
виробника процесорів
На мові програмування, написаній у 1950-х, досі тримаються 95% трансакцій у банкоматах США