Фінансові новини
- |
- 20.12.25
- |
- 05:42
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Єна послаблюється, незважаючи на загрозу інтервенцій. Курс євро залишився стабільним
08:08 07.05.2024 |

У вівторок єна продовжила дрейф вниз по відношенню до долара, оскільки різниця в процентних ставках тиснула на валюту, незважаючи на нові попередження від японських чиновників після двох раундів ймовірних інтервенцій з продажу долара минулого тижня.
Австралійський долар наблизився до двомісячного максимуму проти долара США, оскільки Резервний банк Австралії, як очікується, сьогодні залишить ставки незмінними, а трейдери очікують більш яструбиної позиції губернатора Мішель Буллок.
Долар США виріс на 0,22% до 154,235 єни на початку азіатських торгів, додавши до свого ралі на 0,58% з понеділка.
У п'ятницю він впав до 151,86 ієни вперше з 10 квітня, оскільки м'якші, ніж очікувалося, щомісячні дані по зайнятості в США додали до втрат після того, як Банк Японії повідомив, що офіційні інтервенції можуть скласти близько 9 трильйонів ієн (58,37 мільярда доларів).
Міністерство фінансів Японії утрималось від коментарів щодо того, чи стояло воно за продажем долара, але головний валютний дипломат Масато Канда повторив у вівторок, що уряд «продовжуватиме застосовувати такий самий твердий підхід» до безладних рухів єни.
Однак, зважаючи на те, що зниження ставки ФРС, ймовірно, займе деякий час, а Банк Японії обережно підходить до посилення монетарної політики після першого з 2007 року підвищення ставки, яке відбулося в березні, розрив між наднизькими японськими довгостроковими ставками та їхніми американськими аналогами становить величезні 370 базисних пунктів.
«USD/JPY, ймовірно, залишається привабливою для учасників ринку через все ще велику різницю в процентних ставках між США і Японією і здоровий апетит до ризику», - написала Керол Конг, валютний стратег Commonwealth Bank of Australia, в клієнтській записці.
«Ризик полягає в тому, що USD/JPY знову поповзе вгору і змусить Міністерство фінансів Японії втрутитися», але якщо цього не станеться, долар, швидше за все, побачить період консолідації до політичного рішення Банку Англії в четвер, сказала вона.
Індекс долара США, який вимірює курс валюти по відношенню до шести основних конкурентів, включаючи єну, фунт стерлінгів і євро, мало змінився і склав 105,13 після падіння до 104,52 в п'ятницю.
Курс євро залишився стабільним на рівні $1,0765, а курс фунта стерлінгів не змінився і склав $1,2565.
Австралієць виріс на 0,17% до $0,6636, повернувшись до максимуму п'ятниці на рівні $0,6650, який востаннє бачили 8 березня.
Всі, окрім одного, з 37 економістів, опитаних агентством Reuters, очікують, що РБА залишить ставки без змін, а інший прогнозує підвищення ставки на чверть пункту на фоні стабільно високої інфляції.
На останньому засіданні РБА в середині березня політики зменшили свою схильність до посилення жорсткості, хоча Буллок відмовився сказати, чи змінилася політика на нейтральну, заявивши, що ризики були «добре збалансовані», і відклав негайне зниження ставок.
«Інша група центральних банків підвищила б процентну ставку раніше, маючи такий самий набір даних», - написав Тейлор Нуджент, ринковий економіст Національного банку Австралії.
«Смуги РБА як неохочого пішохода залишили короткострокові ризики з травня по серпень для підвищення, а не зниження, навіть на цьому пізньому етапі фази посилення».
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Ціни на золото і срібло зросли до рекордних максимумів на тлі
повільнішої, ніж очікувалося, інфляції в США, яка підтримала прогнози на
подальше зниження процентних ставок.
За попередніми ітогами 2025 року, криптовалютна біржа Binance лідирує за
обсягами торгованих криптоактивів. У 2025 році сукупний притік
криптовалют на Binance досяг нового історичного максимуму - $1,17 трлн,
що на 31% більше, ніж у 2024 році.
Регулятор банківського ринку вважає, що Верховна Рада повинна відійти від практики мораторіїв на роботу з NPL
Щорічне зростання чистих гривневих кредитів бізнесу прискорилося до 35%, а роздрібного кредитування - до 33%.
Долар США вдень у четвер дорожчає до євро та єни, але знижується до фунта стерлінгів.
Загалом від початку заснування Фонду сума виплат гарантованого
відшкодування склала 105,0 млрд грн, відшкодування отримали 95,9%
вкладників банків, зазначено у повідомленні.
За відповідне рішення проголосувало 264 народних депутата. Відповідний законопроєкт був зареєстрований 1 жовтня 2025 року.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.