Фінансові новини
- |
- 02.05.26
- |
- 13:24
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Японська ієна впала до нового мінімуму за 34 роки після того, як Банк Японії утримав процентні ставки
08:12 26.04.2024 |

Єна досягла найнижчого рівня за три десятиліття по відношенню до долара США після того, як Банк Японії в п'ятницю залишив процентні ставки без змін, тримаючи трейдерів у тривожності щодо того, коли і в якій мірі влада Токіо може втрутитися.
Єна впала приблизно на 0,2% і ослабла до 156,1 за долар за кілька хвилин після оголошення. Єна також впала до найнижчого рівня майже за 16 років у 167,38 за євро та найслабшого майже за десять років до австралійського долара.
Банк Японії залишив свою короткострокову цільову процентну ставку на рівні 0-0,1% і прогнозував, що інфляція залишатиметься на рівні близько 2% протягом наступних трьох років.
Ринки не очікували жодних змін у політиці, тому кроки були скромними, і тепер увага приділяється тону та поглядам голови Центробанку Кадзуо Уеди на його прес-конференції о 15:30 у Токіо (06:30 EET).
Падіння єни на 9% по відношенню до долара цього року є найбільшим падінням будь-якої валюти G10, головним чином через великий розрив між прибутковістю державних облігацій США та Японії, який становить понад 375 базисних пунктів за 10-річним терміном дії.
Єна впала за рівні 152 і 155 за долар, де трейдери побоювалися відступу або інтервенції з боку Японії, хоча ринки залишаються у стані підвищеної готовності до офіційних покупок.
Міністр фінансів Японії Шунічі Сузукі заявив у п'ятницю, що уважно стежить за рухом валюти та готовий вжити повних заходів у відповідь.
Долар впав через більш м'які, ніж очікувалося, дані про зростання в США, навіть якщо дохідність казначейських облігацій зросла на вищому, ніж очікувалося, показникі інфляції.
Євро зріс на 0,3% у четвер до двотижневого максимуму в 1,0728 долара після даних, які показують, що в першому кварталі зростання США було найнижчим за майже два роки. Річний показник у 1,6% перевищив прогнози економістів на 2,4%.
Австралійський долар, який цього тижня підвищився завдяки вищим, ніж очікувалося, показникам інфляції, ненадовго перевищив свою 200-денну ковзну середню, досягнувши 0,6539 долара, перш ніж встановитися на рівні 0,6522 долара на торгах в Азії в п'ятницю.
Фунт стерлінгів зріс на 0,4% у четвер і минулого разу становив 1,2503 долара. Новозеландський долар трохи зміцнився під час ранкової торгівлі в Азії на рівні 0,5960 долара і підвищувався протягом попередніх чотирьох сесій.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Франція запропонувала Греції угоду про передачу всіх її винищувачів
Mirage 2000 Україні в обмін на вигідні умови придбання винищувачів
Rafale у компанії Dassault Aviation.
Зазначається, що розгортання української системи Sky Map на авіабазі
Принца Султана, про яке раніше не повідомлялося, є ознакою того, як
українські військові значно просунулися вперед у технологіях дронів та
боротьби з ними
Посли-постійні представники країн-членів Європейського союзу схвалили як
останній законодавчий акт - зміни до регламенту про багаторічну
фінансову політику ЄС, який був необхідний для забезпечення виплати
Україні
Український президент наголосив, що відновлення "Дружби" Київ пов'язує з
розблокуванням Європейським Союзом кредиту у 90 млрд євро для потреб
України.
Уряд визначив Державну спеціальну службу транспорту Міноборони (ДССТ)
замовником робіт із захисту критичної інфраструктури: очікує, що так
роботи будуть виконуватися швидше.
Вибираючи квартиру, ми насправді вибираємо сценарій свого майбутнього
життя. Чи зручно добиратися, що поруч, наскільки комфортно буде жити без
постійних «але».
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Державний і гарантований державою борг України станом на 31 березня поточного року становив 9,23 трлн грн, або $210,82 млрд.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:30 кч 1 травня 2026 року.
Національний банк України погіршив прогноз щодо надходження міжнародних резервів.
Долар США дешевшає до євро і фунта стерлінгів після засідань Європейського центрального банку (ЄЦБ) і Банку Англії.
Національний банк України ухвалив рішення залишити облікову ставку на рівні 15%.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку станом на 12:00 кч 30 квітня 2026 року.
Курс американського долара слабко підвищується в парах з євро, фунтом стерлінгів і японською єною вранці в четвер.
До 2031 року кількість мільярдерів у світі може
сягнути 3915. Найбагатші люди світу накопичують кошти прискореними
темпами через розвиток технологій, зокрема штучного інтелекту.
Google, мабуть, втомилася від порівнянь своїх дата-центрів зі звичайними
серверними фермами. У свіжому пресрелізі компанія фактично проголосила
еру «гіперкомп'ютерів».
Microsoft оголосила про першу в своїй 51-річній історії програму
добровільного дострокового виходу на пенсію для американських
співробітників.
Китайські виробники електромобілів цього року можуть впровадити
інтелектуальні системи водіння на основі LiDAR-них датчиків у моделях
вартістю від 60 000 юанів - про це повідомляє технологічна компанія на
базі штучного інтелекту Robosense
Місія Artemis II продемонструвала роботу лазерного зв'язку між
космічним кораблем Orion і Землею зі швидкістю до 260 Мбіт/с. Дані
передавалися під час польоту навколо Місяця
Нова архітектура міжчіпових з'єднань дозволяє Google за допомогою
фреймворків JAX і Pathways масштабуватись до понад мільйона TPU в одному
тренувальному кластері.
SpaceX у підготовці до IPO розголошує інвесторам потенційні ризики,
пов'язані з бізнесом компанії, включно з амбітними планами стартапу
побудувати центри обробки даних для штучного інтелекту у космосі, які
можуть бути комерційно невигідними.