Фінансові новини
- |
- 06.02.26
- |
- 06:00
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар повільно піднімається після рекордного рівня заробітної плати в США
07:37 08.04.2024 |

Долар зміцнився, але був млявим на азіатських торгах в понеділок, оскільки інвестори очікують на дані по інфляції в США після великого числа заявок на виплату заробітної плати минулого тижня, а прибутковість казначейських облігацій досягла грудневих максимумів.
Показник інфляції споживчих цін в США за березень, який вийде в середу, і засідання Європейського центрального банку (ЄЦБ) в четвер стануть основними економічними маркерами для основних світових валют на цьому тижні.
Це після тижня коливань, коли трейдери спостерігали за тим, як японська влада підвищувала курс своєї валюти, а американські служби, звіт по зайнятості в п'ятницю, за яким пильно стежили, і кілька спікерів Федеральної резервної системи надіслали змішані сигнали щодо ставок.
Долар лише трохи піднявся, причому канадський долар втратив 0,5% серед шести валют, що входять до торгово-зваженого індексу долара, найбільше - на 0,5%.
На думку аналітиків Commonwealth Bank of Australia, долар "може отримати підтримку цього тижня, якщо індекс споживчих цін в США за березень залишиться високим, як ми очікуємо".
У Сполучених Штатах напружений ринок праці та обмежений прогрес у боротьбі з інфляцією за останні кілька місяців посилили заклики високопосадовців, зокрема голови ФРС Джерома Пауелла, бути "терплячими", коли вони наближаються до рішення про те, коли знижувати ставки.
Березневий індекс споживчих цін є ключовим для учасників ринку, які шукають докази того, що фактори, які змусили інфляцію прискоритися більше, ніж очікувалося на початку року, слабшають.
"За відсутності чіткого послання від спікера ФРС ринки навели оптику на останні дані, в яких три поспіль несподіванки по заробітній платі та два сюрпризи по ІСЦ дуже ускладнили для інвесторів обговорення охолодження економіки та зниження ставок", - написали на вихідних аналітики Morgan Stanley.
Прибутковість американських боргових зобов'язань тим часом зросла. На короткому кінці кривої дворічна дохідність, яка відображає очікування щодо зміни процентних ставок, досягла 4,765%, що є найвищим показником з 11 грудня.
Після виходу даних про зайнятість ринок ф'ючерсів на американські процентні ставки знизив ймовірність зниження ставки в червні до 50% з 66% наприкінці четверга, як показав CME FedWatch Tool.
Цього року долар найбільше виріс проти двох основних валют фінансування для операцій на ринку carry trade - єни і швейцарського франка. Обидві валюти цього року подешевшали приблизно на 7% кожна по відношенню до долара.
Євро знизився на 0,09% до $1,0825. Японська єна ослабла на 0,06% по відношенню до долара США до 151,70 за долар, в той час як фунт стерлінгів востаннє торгувався на рівні $1,2615, знизившись на 0,17% за день.
Базовим сценарієм для ЄЦБ цього тижня є утримання ставок і, можливо, посилення можливості їх зниження в червні. Але, хоча ЄЦБ все більше впевнений, що інфляція повертається до цільового показника в 2%, він залишається невизначеним щодо подальшого пом'якшення монетарної політики.
Ківі трохи ослаб до $0,6010 напередодні засідання Резервного банку Нової Зеландії в середу. Однак за три тижні він втратив 3,5%, оскільки ринки вважають, що нещодавня слабкість економічних даних може змусити РБНЗ зайняти "голубину позицію".
Аналітики Westpac кажуть, що сценарій "менш оптимістичного ФРС на противагу більш оптимістичному РБНЗ" може потенційно підштовхнути валюту до листопадових мінімумів близько $0,59.
Китайські ринки відкриваються після вихідних у четвер і п'ятницю, що може призвести до ще більшого ослаблення валюти і зусиль державних банків, спрямованих на її підвищення, як це було минулого тижня, коли юань впав до мінімуму за чотири з половиною місяці.
Що стосується криптовалют, то біткоїн востаннє виріс на 2,2% до $69 149,92.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Долар США слабо зміцнюється до євро та єни, фунт стерлінгів різко дешевшає на підсумках засідання Банку Англії.
Біткойн на торгах у четвер опустився нижче $70 тис. вперше з листопада
2024 року на тлі триваючого відтоку інвесторів з ризикових активів.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 5 лютого 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується в парах з євро і фунтом стерлінгів, стабільний до японської єни вранці в четвер.
Долар США впевнено зміцнюється в парі з японською єною, трохи підвищується до євро й слабо знижується до фунта стерлінгів.
Ціни на золото продовжують відновлюватися в середу після історичного обвалу наприкінці минулого і на початку поточного тижня.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 4 лютого 2026 року.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.
В Google офіційно повідомили, що YouTube більше не дозволяє відтворювати
відео у фоновому режимі через сторонні мобільні браузери для
користувачів без платної підписки Premium.
Минулого року NVIDIA випустила GeForce NOW для Steam Deck, що
використовує операційну систему Steam OS на базі Linux, де сервіс
забезпечував ігри в 90 FPS при роздільній здатності до 1200p.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.
Ринкова капіталізація Microsoft різко скоротилася на рекордні $360 млрд
після публікації фінансового звіту, який показав значні витрати на
будівництво дата-центрів.