Фінансові новини
- |
- 05.12.25
- |
- 16:41
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
ЄБРР покриє до 50% ризику за новими кредитами Укргазбанку на EUR50 млн
14:24 27.02.2024 |

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) візьме на себе до 50% кредитного ризику за знову виданими кредитами державного Укргазбанку (Київ) на загальну суму в еквіваленті EUR50 млн.
Згідно з інформацією ЄБРР на його сайті, рада його директорів схвалила в лютому цей нефінансовий інструмент розподілу портфельних ризиків.
Зазначається, що гарантійне фінансування надаватиметься двома рівними траншами, другий з яких є незарезервованим.
Проєкт включатиме в себе субліміт за програмою "Конкурентоспроможність МСП у країнах Східного партнерства Європейського Союзу (ЄС)" (EaP SMEC), розмір якого становитиме до EUR10 млн, або 20% портфеля, який покривається. Кошти призначаються для фінансування довгострокових капітальних інвестицій мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП), що модернізують свої технології та обладнання до рівня стандартів ЄС, зокрема інвестицій у стійкі та "зелені" технології (щонайменше 70% субліміту EaP SMEC), що забезпечать підвищення конкурентоспроможності цих підприємств. Субпозичальники, які відповідатимуть вимогам, також отримають технічну допомогу, фінансовану ЄС, і грантову підтримку у формі інвестиційних стимулів після завершення їхніх інвестиційних проєктів.
Загальна сума фінансування ЄБРР становить EUR12,5 млн.
Як зазначено в повідомленні ЄБРР, механізм переважно використовуватимуть для підтримки кредитування українських приватних компаній, що працюють у первинному та вторинному сільському господарстві, а також інших критичних галузях, таких як харчова промисловість, роздрібна торгівля та логістика.
За даними Нацбанку України, на 1 січня 2024 року Укргазбанк за розміром активів посідав 5-те місце (190,28 млрд грн) серед 63 банків у країні. Укргазбанк є універсальним банком, який має мережу з 221 відділення по всій країні і є одним із лідерів ринку "зеленого" і торгового фінансування, вказує ЄБРР. Держава в особі Міністерства фінансів контролює 94,9% акцій Укргазбанку.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У розмові взяли участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер
Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші
лідери. 
Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Європейська комісія в середу офіційно запропонувала внести Росію до
власного чорного списку країн з високим ризиком відмивання грошей і
фінансування терористичної діяльності.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 5 грудня 2025 року.
Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами США (CFTC) заявила,
що ф'ючерсні біржі з її ліцензією зможуть вести торгівлю спотовими
криптопродуктами. Це частина зусиль федерального уряду з інтеграції
цифрових активів у сферу TradFi.
Понад 13,7 млрд грн позичили українці у
мікрофінансових організацій за третій квартал, загалом із початку 2025
року - на понад 40 млрд грн.
с долара США вранці в п'ятницю демонструє слабке зниження до євро і
фунта стерлінгів і трохи активніше - в парі з японською єною.
Долар США стабільний до євро і фунта стерлінгів на торгах у четвер, дешевшає в парі з єною.
Майнери біткоїна увійшли в найслабший період прибутковості за весь
час існування активу
Понад третину нових легкових автомобілів, проданих у світі цього року, виготовлено в КНР.
Усі інші проєкти відходять на другий план заради покращення ChatGPT.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів
Samsung офіційно показала свій перший потрійний складаний смартфон -
Galaxy TriFold. Модель стане доступною в Кореї 12 грудня, а згодом вийде
на ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру та ОАЕ. У першому кварталі 2026 року
смартфон також має з'явитись в США.
ове дослідження принесло обнадійливі новини для всіх, хто
коли-небудь замислювався про можливу шкоду для здоров'я від тривалого перебування прямо над величезною батареєю.
Платформа AnTuTu опублікувала листопадовий топ найпродуктивніших
флагманських смартфонів, з яких можна дізнатися не тільки про лідерів,
але й про те, що чипи MediaTek посунули гаджети на Snapdragon.