Фінансові новини
- |
- 19.12.25
- |
- 21:59
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Накращий момент, щоб посадити дерево, був двадцять років тому. Наступний – сьогодні" Китайське прислів'я |
Азіатські акції зростають, оскільки зростання техкомпаній компенсує побоювання щодо відсоткових ставок
08:51 23.02.2024 |

Більшість азіатських акцій зросли в п'ятницю і були налаштовані на позитивний тиждень, оскільки оптимізм із приводу штучного інтелекту призвів до зоряного зростання в технологічному секторі, тоді як китайські акції продовжили відновлення вже другий тиждень.
Тим не менш, сильніше зростання стримувалося постійними побоюваннями щодо більш високих і довгострокових процентних ставок у США, особливо після сильних даних щодо ринку праці та агресивних сигналів Федеральної резервної системи цього тижня.
Ринкові свята в Японії також трохи знизили обсяги регіональних торгів після того, як Nikkei 225 злетів до рекордних максимумів у четвер. Навіть після чотирьох днів торгів індекс Nikkei був одним із найкращих в Азії цього тижня, піднявшись на 1,6%.
Регіональні акції отримали позитивний сигнал від рекордно високого закриття на Волл-стріт у четвер, що було зумовлене в основному акціями технологічних компаній після розгромних звітів і прогнозів улюбленої компанії NVIDIA в галузі штучного інтелекту. Сильні результати Nvidia посилили надії на те, що попит на ШІ стимулюватиме збільшення інвестицій у технології цього року.
Nvidia допомогла в п'ятницю азіатським технологічним гігантам досягти стабільного зростання. Південнокорейський індекс KOSPI зріс на 0,5%, чому сприяв, головним чином, зростання на 3,7% акцій виробника мікросхем пам'яті SK Hynix Inc, який досяг рекордного рівня 166 900 вон.
Тайванські компанії TSMC та Hon Hai Precision Industry Co Ltd, ключові постачальники Nvidia, зросли на 1% і впали на 0,5% у торгівлі з Тайванем відповідно. Але обидві акції торгувалися із підвищенням протягом тижня.
Австралійський індекс ASX 200 виріс на 0,5% завдяки зростанню акцій технологічних компаній, у той час як ф'ючерси на індійський індекс Nifty 50 також вказали на позитивне відкриття.
Індекс Nifty зріс на 0,7% у четвер на тлі зростання акцій великовагових технологічних компаній, тоді як настрої щодо Індії також покращилися завдяки сильним даним індексу менеджерів із закупівель у секторі послуг.
У п'ятницю китайські акції рухалися в діапазоні від фіксованого до мінімуму, але наближалися до зростання другий тиждень поспіль після того, як уряд вжив низку заходів підтримки економіки та фондового ринку.
Індекси Shanghai Shenzhen CSI 300 та Shanghai Composite змінилися менш ніж на 0,1% в обидві сторони, тоді як гонконгський індекс Hang Seng упав на 0,2%.
Hang Seng виріс на 2,2% цього тижня завдяки зростанню акцій важковагових технологічних компаній та акцій материкового Китаю, в той час як CSI300 і Shanghai Composite виросли цього тижня на 3,4-4% - це їх другий тиждень зростання поспіль після досягнення п'ятирічного мінімуму раніше. в лютому.
Настрій щодо Китаю посилився завдяки ознакам поліпшення споживчих витрат під час місячного Нового року, тоді як уряд також вжив додаткових заходів підтримки, знизивши відсоткові ставки та обмеживши продаж пакетів акцій.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Ціни на золото і срібло зросли до рекордних максимумів на тлі
повільнішої, ніж очікувалося, інфляції в США, яка підтримала прогнози на
подальше зниження процентних ставок.
За попередніми ітогами 2025 року, криптовалютна біржа Binance лідирує за
обсягами торгованих криптоактивів. У 2025 році сукупний притік
криптовалют на Binance досяг нового історичного максимуму - $1,17 трлн,
що на 31% більше, ніж у 2024 році.
Регулятор банківського ринку вважає, що Верховна Рада повинна відійти від практики мораторіїв на роботу з NPL
Щорічне зростання чистих гривневих кредитів бізнесу прискорилося до 35%, а роздрібного кредитування - до 33%.
Долар США вдень у четвер дорожчає до євро та єни, але знижується до фунта стерлінгів.
Загалом від початку заснування Фонду сума виплат гарантованого
відшкодування склала 105,0 млрд грн, відшкодування отримали 95,9%
вкладників банків, зазначено у повідомленні.
За відповідне рішення проголосувало 264 народних депутата. Відповідний законопроєкт був зареєстрований 1 жовтня 2025 року.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.