Фінансові новини
- |
- 26.12.25
- |
- 03:05
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар досяг нових піків на тлі зниження ставок на скоре пом'якшення політики ФРС
07:27 05.02.2024 |

У понеділок долар виріс до восьмитижневого максимуму по відношенню до своїх основних валют, оскільки трейдери відмовилися від бетів (bets) на агресивне зниження ставок Федеральною резервною системою цього року, враховуючи все ще стійку економіку США.
Тим часом єна, а також австралійський і новозеландський долар впали до двомісячного мінімуму, тоді як євро аналогічно досяг більш ніж місячного мінімуму в $1,07675 по відношенню до сильнішого долара США.
Індекс долара досяг позначки 104,18, найвищого рівня з грудня.
Переоцінка дій ФРС відбулася на тлі опублікованого в п'ятницю приголомшливого звіту про зайнятість у США, який набагато перевершив очікування ринку, що підкріпило заяву голови Джерома Пауелла за підсумками засідання щодо політики центрального банку минулого тижня про те, що березневе зниження ставок малоймовірне.
"Подвійний удар прес-секретаря FOMC Джея Пауелла і дуже сильний звіт про зайнятість у несільськогосподарському секторі, по суті, зачинили двері для березневого зниження ставок", - сказав Кріс Вестон, керівник дослідницького відділу Pepperstone.
За даними CME FedWatch tool, трейдери оцінюють ймовірність того, що ФРС почне знижувати ставки в березні, лише 20% порівняно з ймовірністю майже 50% тиждень тому. Шанси на скорочення ставки у травні також збільшилися.
В інтерв'ю новинному шоу CBS «60 хвилин», яке транслювалося в неділю ввечері, Пауелл сказав, що ФРС може бути «розсудливою» при ухваленні рішення про те, коли знижувати базову процентну ставку, оскільки сильна економіка дає центральним банкам час для зміцнення впевненості, що інфляція продовжить сповільнюватися.
Ф'ючерси на фонди ФРС зараз демонструють пом'якшення приблизно на 137 базисних пунктів, закладене для ФРС цього року, порівняно зі 150 б.п. наприкінці минулого року.
Японська єна востаннє знижувалася на 0,15% до 148,58 за долар, досягнувши мінімуму 148,82 раніше під час сесії.
Австралійський долар упав на 0,33% до $0,6490, а ківі втратив 0,25% за підсумками останньої угоди на рівні $0,6050.
Стерлінг досяг дна на рівні $1,2600, найнижчого рівня з 17 січня.
"Долар, швидше за все, збереже свої недавні успіхи", - сказала Керол Конг, валютний стратег банку Commonwealth Bank of Australia.
Прибутковість казначейських облігацій також підскочила на очікуваннях утримання високих ставок у США ще надовго: дворічна прибутковість, яка зазвичай відображає короткострокові очікування за процентними ставками, зросла майже на сім б.п. до 4,4386 %.
Базова прибутковість 10-річних облігацій зросла на п'ять базисних пунктів до 4,0829%.
Регулятор з цінних паперів Китаю пообіцяв запобігти аномальним коливанням ринку після того, як китайські акції впали до п'ятирічного мінімуму, але не оголосив про будь-які конкретні заходи.
Це мало допомогло юаню: востаннє офшорний юань трохи знизився до 7,2182 за долар під тиском сильнішого долара.
Раніше в ході сесії він впав до більш ніж двотижневого мінімуму 7,2225 за долар.
"Я сумніваюся, що (новини) нададуть суттєву підтримку (юаню) у найближчому майбутньому, якщо ми не отримаємо більш конкретних подробиць", - сказав Конг із ЦБ.
«Досі ми бачили лише спекуляції та деякі повідомлення у ЗМІ, в яких йшлося про подальшу підтримку ринку акцій чи ринку нерухомості. Але насправді ми не бачили багато подробиць про ці заходи щодо пом'якшення з боку китайського уряду.
«Тому я думаю, що ринки все ще сумніваються, чи матеріалізуються ці звіти».
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна 24 грудня оголосила про успішне завершення розрахунків за
операцією з реструктуризації ВВП-варантів 2015 року на 2,635 млрд дол.
Власники паперів отримали нові держоблігації; всі ВВП-варанти
анульовано.
Президент України Володимир Зеленський зазначає, що у визначений момент
після підписання мирної угоди або в процесі її реалізації Верховна Рада
буде спроможна проголосувати дату проведення президентських виборів в
країні.
Референдум щодо повної угоди, яка закріпить закінчення війни, може бути
проведений в Україні, але для його проведення необхідно мінімум 60 днів і
повне припинення вогню на цей термін, повідомив президент України
Володимир Зеленський.
Президент Володимир Зеленський представив версію рамкового документа на
20 пунктів між США, Європою, Україною та росією щодо завершення
російсько-української війни.
Діалог щодо підпункту мирного плану, згідно якого США мали отримувати
компенсації за надані Україні гарантії безпеки, продовжується, повідомив
президент Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Курс американського долара слабко змінюється проти світових валют на тлі
низької активності торгів через різдвяні свята в США, більшості держав
Європи, а також у низці азійських країн.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 25 грудня 2025 року.
Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до
деяких законодавчих актів України щодо розвитку фінансової інклюзії"
№4465-ІХ, ухвалений Верховною Радою 3 червня.
Протягом року податківці провели близько 200 фактичних перевірок пунктів
обміну валют. За виявлені порушення донараховано понад 58 млн грн
штрафів.
Міністерство фінансів України 23 грудня 2025 року на аукціоні з
розміщення облігацій внутрішньої державної позики залучило до державного
бюджету 12,8 млрд грн в еквіваленті.
Президент України підписав закон про внесення змін до Податкового
кодексу щодо особливостей оподаткування банків податком на прибуток у
2026 році.
Срібло та платина також досягли рекордів на тлі геополітичної напруги та очікувань зниження ставок ФРС
Michelin представить на виставці Consumer Electronics Show (CES) 2026
в Лас-Вегасі нову лінійку «розумних» шин, здатних в режимі реального
часу відстежувати власний знос і стан.
За даними корейських медіа, ці чипи пройшли кваліфікаційні випробування
NVIDIA та отримали найвищі оцінки серед усіх виробників у ключових
параметрах.
Jaguar завершив виробництво автомобілів з двигунами внутрішнього
згоряння, зібравши останній кросовер F-Pace на заводі в Соліхаллі у
Великій Британії.
Бізнес дещо поліпшив оцінку судової системи України у 2025 році.
Загальний показник судового індексу зріс до 2,75 бала (проти 2,60 бала
торік) за п'ятибальною шкалою. Це найвищий показник за 12 років.
Журналіст-розслідувач New York Times Джон Каррейру, відомий викриттям
шахрайства компанії Theranos, подав позов проти кількох великих
технологічних компаній, які працюють у сфері ШІ. Про це пише Reuters.
В українських акаунтах ChatGPT з’явився новий бюджетний тариф за $4.
З 22 грудня українці почали отримувати сповіщення від банку Revolut про
закриття їхніх рахунків, з коротким поясненням "через вимоги місцевого
законодавства".