Фінансові новини
- |
- 04.03.26
- |
- 00:34
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Запам'ятайте, ніхто не може змусити вас почувати себе неповноцінним без вашого на те згоди" Елеонор Рузвельт |
Азіатські акції визначаються з напрям руху, оскільки ФРС послабив очікування скорого зниження ставок
08:37 01.02.2024 |

Азіатські акції у четвер були різноспрямовані, перейнявши слабкість Волл-стріт після того, як Федеральна резервна система спростувала очікування зниження відсоткових ставок вже у березні 2024 року.
Японський індекс Nikkei 225 та австралійський ASX 200 показали найгірші результати за день, втративши від 0,8% до 1%, оскільки зниження схильності до ризику призвело до того, що трейдери зафіксували недавній прибуток. Nikkei відірвався від 34-річного максимуму, а ASX 200 втратив із поля зору рекордний пік.
Слабкість японських акцій також була викликана агресивними сигналами Банку Японії. Нещодавній огляд думок Банку Японії показав, що політики обговорювали можливість короткострокового виходу із ультра-голубини політики банку.
Більшість регіональних ринків слабо випереджали Волл-стріт після того, як голова ФРС Джером Пауелл заявив, що банк не поспішає розпочинати зниження відсоткових ставок, особливо до березня 2024 року.
Але Пауелл зазначив, що економіка США залишається стійкою і мало не оголосив про перемогу над інфляцією. Це підживило бети (bets) на те, що зниження ставок ФРС буде відкладено всього на кілька місяців, і зараз ринки готуються до травневого зниження ставок.
Деякі аналітики також заявили, що ФРС потенційно може значно знизити ставки цього року, щоб компенсувати затримку зниження ставок.
Плани ФРС щодо зниження відсоткових ставок були ключовим моментом для азіатських фондових ринків з огляду на те, що вони, як очікується, значною мірою вплинуть на масштаби потоків капіталу в регіон у найближчі місяці.
На азіатських ринках у четвер ситуація була неоднозначною. Південнокорейський індекс KOSPI додав 1,2%, тоді як ф'ючерси на індійський індекс Nifty 50 показали стримане відкриття.
Китайські індекси Shanghai Shenzhen CSI 300 та Shanghai Composite зросли на 0,9% та 0,4% відповідно, відновившись майже з багаторічних мінімумів, незважаючи на стійкі ознаки економічної слабкості в країні.
Гонконгський Hang Seng показав найкращий результат в Азії, піднявшись майже на 2% після різких втрат на початку цього тижня.
Приватне опитування показало у четвер, що виробничий сектор Китаю в січні виріс, як і очікувалося. Але темпи зростання залишалися слабкими: дані в четвер також були опубліковані лише через день після того, як офіційне опитування показало стійку слабкість у секторі.
Окремі дані показали, що продаж нових будинків у Китаї різко впав у січні, сигналізуючи про незначне полегшення кризи, що поглиблюється, на ринку нерухомості в країні.
Нещодавні заходи грошово-кредитного стимулювання з боку китайського уряду забезпечили обмежене зростання акцій, при цьому звіти вказують на те, що місцеві установи, які підтримує уряд, були основними спонсорами короткочасного ралі на початку січня. Але місцеві акції на початку цього тижня повернули назад це ралі.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Від 2 березня банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень зразків 2003-2007
років замінюються на відповідні обігові монети, повідомив Національний
банк України.
Україна нещодавно досягла домовленості з Експортно-імпортним банком
Китаю (China EXIM) про реструктуризацію залучених раніше під державні
гарантії кредитів, повідомив заступник голови місії Фонду в Україні
Тревор Лессард
Думка,
що Україна неодмінно буде в ЄС, давно є домінуючою у Європі, а зараз
посилюється розуміння, що процес вступу має бути швидшим за звичний.
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Біткойн знову впав у вівторок після того, як напередодні ненадовго
перевищив позначку в 70 000 доларів, знизившись разом з іншими
ризиковими активами через побоювання щодо затягування війни на Близькому
Сході.
Курс долара США посилив зростання в парах з євро і фунтом стерлінгів, помірно зміцнюється до японської єни вдень у вівторок.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 3 березня 2026 року.
У застосунку «Дія» можна придбати нову військову облігацію «Феодосія» з терміном погашення у березні 2027 року.
Кабінет міністрів вніс зміни до порядків визначення незалежних членів
наглядових рад державних банків, а також відбору компаній, які
претендентів на ці посади пропонують.
Національний банк України (НБУ) у лютому зменшив інтервенції на
міжбанківському ринку на $547,6 млн, або на 15,5% - до $2 млрд 990,5
млн, тоді як офіційний курс гривні до долара знизився на 0,8%, або на 36
коп.
Національний банк України має намір посилити контроль за якістю готівки, що перебуває в обігу.
HP повідомила, що оперативна пам'ять тепер формує понад третину
собівартості її персональних комп'ютерів. За словами фінансової
директорки Карен Паркхілл, якщо торік витрати на пам'ять і накопичувачі
становили 15-18% від загальної вартості компонентів
Компанії Microsoft та SpaceX оголосили про співпрацю для розвитку
глобального доступу до інтернету. Проєкт передбачає використання
супутникового інтернету Starlink для підключення громадських центрів у
різних країнах, зокрема 450 хабів у Кенії.
Компанія SpaceX оприлюднила
амбітні плани щодо розвитку своєї технології Direct to Cell, яка дозволить звичайним смартфонам підключатися до супутників без жодного додаткового обладнання.
Dell, Lenovo та інші провідні виробники ПК готують нові ноутбуки
Copilot+, які використовуватимуть процесори NVIDIA на архітектурі ARM.
Фінський стартап Donut Lab оприлюднив результати першого незалежного
тестування своєї твердотільної батареї.
Meta та AMD анонсували угоду вартістю $100 мільярдів. У її межах
компанія Марка Цукерберга планує закупити ШІ-чипи для забезпечення
дата-центрів потужністю до 6 гігаватів, а також може отримати 10% акцій
виробника процесорів
На мові програмування, написаній у 1950-х, досі тримаються 95% трансакцій у банкоматах США