Фінансові новини
- |
- 22.12.25
- |
- 10:10
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Азіатські акції продовжують новорічні втрати; Китай вражений зниженням рейтингів Fitch
08:31 04.01.2024 |

Більшість азіатських акцій впали в четвер, продовживши падіння після слабкого початку року через сумніви щодо термінів зниження процентних ставок у США, тоді як китайські ринки зазнали удару через зниження рейтингу Fitch чотирьом основним державним менеджерам з управління активами.
Регіональні ринки перейняли слабкість від Волл-стріт, причому контрольні показники американських акцій у середу падали другу сесію поспіль, оскільки настрої щодо акцій залишалися на межі. Американські фондові біржі також відчули значну дозу фіксації прибутку після карколомного обвалу в грудні.
Китайський індекс блакитних фішок Shanghai Shenzhen CSI 300 продемонстрував найгірші показники в Азії в четвер, втративши 1,4% і перевищивши п'ятирічний мінімум, тоді як індекс Shanghai Composite впав на 0,9%.
Fitch знизило рейтинги чотирьох державних керуючих активами Китаю на один рівень і поставило три з чотирьох компаній під контроль щодо можливого зниження.
Рейтингове агентство посилалося на посилення тиску на четвірку через триваючий спад на ринку нерухомості, а також на збільшення невизначеності щодо здатності уряду підтримувати фінанси керуючих активами. Це, у свою чергу, викликало невизначеність щодо здатності державних компаній викупити непрацюючі активи на відкритому ринку, що віщує негаразди для фінансових ринків Китаю.
Зниження рейтингу завдає ще одного удару по настроям щодо Китаю, а також відбувається через кілька тижнів після того, як Moody's попередило про потенційне зниження суверенного рейтингу Китаю.
Позитивне приватне опитування щодо сектору послуг не викликало довіри в країні: Caixin Services PMI показав, що сектор послуг Китаю в грудні зріс більше, ніж очікувалося.
Китайські акції були одними з найгірших основних фондових індексів у 2023 році, оскільки відновлення економіки після COVID майже не відбулося.
Серед інших азіатських ринків японський індекс Nikkei 225 впав на 0,8% у наздоганяючій торгівлі після подовжених новорічних свят. Настрої щодо Японії також були підірвані руйнівним землетрусом на початку цього тижня, який забрав життя десятків людей і спричинив масові збурення в центральній Японії.
Дані індексу менеджерів із закупівель (PMI) показали, що японська виробнича активність у грудні залишалася на спаді.
Втрати акцій потужних технологічних компаній також вплинули на Nikkei, відображаючи тенденцію, яка спостерігається на більшості фондових ринків.
Технологічні індекси продовжували зазнавати значних втрат, оскільки ринки здогадувалися, коли Федеральна резервна система може почати скорочувати процентні ставки цього року. Південнокорейський KOSPI впав на 0,9%, а гонконгський індекс Hang Seng впав на 0,4%.
Протокол грудневого засідання ФРС показав, що офіційні особи центрального банку визнають прогрес у боротьбі з інфляцією за останній рік. Але в протоколі також було кілька підказок про те, коли банк потенційно може почати знижувати процентні ставки, як це було зазначено під час зустрічі.
Протоколи показали, що політики стурбовані м'яким приземленням економіки США та чи є монетарна політика занадто обмежувальною.
Хоча очікується, що ФРС знизить ставки щонайменше на 75 базисних пунктів у 2024 році, ринки залишаються невизначеними щодо часу потенційного зниження. Це спричинило велику дозу фіксації прибутку в акціях технологічних компаній, які різко зросли протягом грудня через перспективу зниження ставок цього року.
Ринки також були обережні перед опублікуванням даних про заробітну плату в несільськогосподарському секторі в цю п'ятницю, що, як очікується, вплине на монетарну політику.
Інші азіатські фондові ринки продовжили нещодавні втрати: австралійський ASX 200 впав на 0,3% і ще більше відійшов від недавнього річного максимуму за два з половиною роки. Дані PMI показали, що сектор послуг Австралії продовжував падати протягом грудня.
Індійський індекс Nifty 50 відкрився на 0,4% вище, хоча індекс все ще залишався вразливим до більшої фіксації прибутку після досягнення серії рекордних максимумів у грудні. Дані PMI в середу показали, що виробнича активність Індії в грудні зросла менше, ніж очікувалося.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Ціни на золото і срібло зросли до рекордних максимумів на тлі
повільнішої, ніж очікувалося, інфляції в США, яка підтримала прогнози на
подальше зниження процентних ставок.
За попередніми ітогами 2025 року, криптовалютна біржа Binance лідирує за
обсягами торгованих криптоактивів. У 2025 році сукупний притік
криптовалют на Binance досяг нового історичного максимуму - $1,17 трлн,
що на 31% більше, ніж у 2024 році.
Регулятор банківського ринку вважає, що Верховна Рада повинна відійти від практики мораторіїв на роботу з NPL
Щорічне зростання чистих гривневих кредитів бізнесу прискорилося до 35%, а роздрібного кредитування - до 33%.
Долар США вдень у четвер дорожчає до євро та єни, але знижується до фунта стерлінгів.
Загалом від початку заснування Фонду сума виплат гарантованого
відшкодування склала 105,0 млрд грн, відшкодування отримали 95,9%
вкладників банків, зазначено у повідомленні.
За відповідне рішення проголосувало 264 народних депутата. Відповідний законопроєкт був зареєстрований 1 жовтня 2025 року.
Компанія Samsung повідомила своїх клієнтів про суттєве підвищення
контрактних цін на оперативну пам'ять DDR5. Про це в соцмережі X
повідомляє відомий в галузі інсайдер Jukan, який посилається на
тайванські ЗМІ.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.