Фінансові новини
- |
- 15.03.26
- |
- 06:01
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Чистий продаж доларів НБУ минулого тижня скоротився до $892 млн
23:57 29.12.2023 |

Чистий продаж доларів Національним банком України (НБУ) минулого тижня скоротився до $891,8 млн з $977,3 млн тижнем раніше, свідчать дані на сайті регулятора у п'ятницю.
У першій половині тижня, за який центробанк вже встиг опублікувати дані, купівля валюти клієнтами банків зростала: з мінімальних $122,43 млн у понеділок через різдвяні свята на західних ринках до $502,02 млн у середу.
В результаті НБУ в середу послабив офіційний курс гривні на 0,67%, або на 25 копійок, - до нового мінімуму 37,6194 грн/$1.
У четвер попит також був значним, в результаті курс знизився ще на 0,96%, або 36 коп., а в п'ятницю, в останній день торгів, з падінням обсягів ситуація покращала, і гривня ослабла лише на 0,05%, або на 2 коп. - До 38,0020 грн/$1.
У той же час, ближче до кінця дня котирування на ринку становили 38,15 грн/$1 на купівлю і 38,20 грн/$1 на продаж.
Загалом із 26 листопада, коли почалася виражена тенденція до ослаблення національної валюти, долар подорожчав на 5,5%, або на 1,98 грн. У той же час завдяки зміцненню гривні спочатку після переходу Нацбанку 3 жовтня до режиму керованої гнучкості, подорожчання долара до фіксованого курсу, що діяло понад 14 місяців, склало 3,9%, або 1,43 грн.
Долар на готівковому ринку у п'ятницю подорожчав на 60 коп. - приблизно до 39,13 грн/$1, а загалом за тиждень приблизно на 1 грн, при цьому спред між курсами купівлі та продажу значно розширився, відображаючи зростаючий попит.
Загалом за підсумками грудня чистий продаж НБУ виріс приблизно до $3,57 млрд з $2,46 млрд у листопаді, $3,34 млрд у жовтні та $2,69 млрд у вересні. У той же час залучення в грудні Мінфіном $5 млрд зовнішнього фінансування дозволяє розраховувати, що скорочення міжнародних резервів, що тривало 4 місяці, перерветься.
Усього за 2023 рік Нацбанк продав на ринку $28,83 млрд, тоді як купив - лише $0,22 млрд.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Держава нараховуватиме кешбек за купівлю пального на АЗС. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Долар США почав активно зростати у парах з євро та фунтом стерлінгів у п'ятницю вдень, залишаючись стабільним у парі з єною.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 березня 2026 року.
Динаміка обмінного курсу гривні щодо долару та євро з початку березня
відображає вплив ринкових чинників, повідомили у пресслужбі
Національного банку України
Долар США слабо зміцнюється до євро і фунта стерлінгів на торгах у п'ятницю, стабільний у парі з єною.
Національний банк України (НБУ) 12 березня встановив довідковий курс
гривні до долара на рівні 44,1156 грн/$1, за день він послабився майже
на 20 коп. та другий день поспіль оновив історичний мінімум.
Ціни на золото слабо зростають у четвер. Підтримку дорогоцінному металу
надає попит на захисні активи через конфлікт на Близькому Сході, а
негативним фактором виступає зміцнення долара.
Національний банк України з понеділка, 9 березня, після затримання
інкасаторських автомобілів Ощадбанку в Угорщині почав проводити операції
з обміну безготівкової валюти на готівкову для підтримки ліквідності
банків. Про це повідомляється на сайті регулятора.
Тепер,
коли механічні можливості звичайної стрічки практично вичерпані, шведи
вирішили, що настав час додати в цей елемент безпеки трохи
обчислювальної потужності та сенсорів.
Nvidia продовжує доводити, що конкуренція на ринку дискретних
відеокарт - це щось із розряду міфів Давньої Греції. Поки Intel та AMD
намагаються знайти своє місце під сонцем, «зелені» просто забирають собі
все сонце разом із шезлонгами та баром.
Генеральна директорка Xbox Аша Шарма здійснила свій перший гучний крок на новій посаді.
Очільниця підрозділу Microsoft повідомила в X про роботу над Project
Helix - консоллю наступного покоління
Замість того, щоб нескінченно вдосконалювати власну архітектуру MMA, Mercedes-Benz готує глобальну платформу нового покоління. Вона має стати основою для всього «молодшого» модельного ряду: від A-Class та B-Class до популярних кросоверів GLA та GLB.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.