Фінансові новини
- |
- 31.05.26
- |
- 21:17
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар дрейфує близько тримісячного мінімуму, увага на даних щодо інфляції
08:09 30.11.2023 |

У четвер долар розташувався близько тримісячного мінімуму і має прозвітувати про саме різке місячне падіння за рік, оскільки інвестори, в очікуванні сьогоднішнього звіту з інфляції, збільшили ставки на те, що Федеральна резервна система покінчить з підвищенням ставок.
Індекс долара, який вимірює курс валюти США по відношенню до валют шести конкурентів, знизився на 0,058% до 102,74, що неподалік 102,46 - найнижчого рівня з 10 серпня, якого він досяг у середу.
У листопаді індекс знизився на 3,7% на тлі очікувань, що зростають, що ФРС знизить відсоткові ставки в першій половині 2024 року.
Долар відіграв частину своїх втрат у середу після того, як дані показали, що економіка США у третьому кварталі зростала швидше, ніж повідомлялося спочатку.
«Я думаю, що все ще багато в чому залежить від прибутковості американських облігацій. І, у ширшому розумінні, від політики FOMC», - сказала Керол Конг, валютний стратег банку Commonwealth Bank of Australia.
"Ринки продовжать фокусуватися на тому, що говорять представники FOMC про перспективу майбутнього циклу підвищення ставок".
Увага інвесторів буде зосереджена на коментарях голови ФРС Джерома Пауелла, який має виступити у п'ятницю, слідом за головою ФРС Крістофером Уоллером, який виступив у вівторок, зазначивши можливим зниження ставок у найближчі місяці.
Але перед цим у центрі уваги буде найважливіший звіт щодо інфляції витрат на особисте споживання (PCE), який вийде у четвер.
Крістофер Вонг, валютний стратег OCBC, сказав, що дані дадуть уявлення про те, чи зберігається тенденція зниження інфляції, що спостерігається досі. Якщо базовий PCE не виправдає очікувань і піде вниз, то долар США може знову продовжити рух вниз.
За даними Goldman Sachs, фінансові умови в США є найм'якшими з початку вересня та знизилися на 100 базисних пунктів (б.п.) за місяць. Глобальні індекси банку та індекси ринків, що розвиваються, трохи зросли минулого тижня, але фінансові умови також стали слабшими приблизно на 100 б.п. в порівнянні з місяцем раніше.
Ринки ф'ючерсів на процентні ставки США зараз прогнозують зниження ставок більш ніж на 100 базисних пунктів наступного року, починаючи з травня, а прибутковість дворічних казначейських облігацій є найнижчою з липня - лише цього тижня вона впала майже на 40 базисних пунктів.
Слабкість долара дозволила більшості азіатських та регіональних валют скористатися цим. Два ринки, що динамічно розвиваються, знаходяться на протилежних кінцях спектру «керрі» - новозеландський долар і японська єна.
Ківі отримав додатковий імпульс у середу після «яструбиного утримання» центрального банку: політики зберегли ключову ставку на відносно високому рівні 5,50%, але несподівано дали зрозуміти, що вона може бути збільшена знову, якщо інфляція не знизиться.
Валюта піднялася на 0,26% до $0,6172, залишаючись поблизу чотиримісячного піку $0,6207, якого вона досягла в середу.
Тим часом, очікування того, що Банк Японії незабаром припинить свою політику негативних відсоткових ставок, витягли єну з глибини і в процесі послабили тиск на центральний банк, що вимагає підтримки валюти за допомогою прямих інтервенцій на валютному ринку.
У четвер єна зміцнилася на 0,09% до 147,11 за долар, залишаючись поблизу максимуму двох з половиною місяців (146,675 за долар), якого вона досягла в середу.
Востаннє фунт стерлінгів торгувався на рівні $1,2695, піднявшись на 0,01% за день, тоді як євро зріс на 0,06% до $1,0975. Австралійський долар зріс на 0,08% - до $0,6623.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила новий проєкт SPIRIT
для України з загальним обсягом $880 млн, з яких $860 млн становитиме
позика самого банку, а решту $20 млн - гранти від Великої Британії та
Німеччини через цільовий фонд підтримки, відновлення, відбудови й
реформування України
Україна отримає транш у розмірі майже 2,8 млрд євро після того, як Рада
Євросоюзу ухвалила рішення про сьоме виділення коштів у рамках Механізму
підтримки ЄС Ukraine Facility.
Перша партія шведських винищувачів JAS 39 Gripen для України надійде
разом із далекобійними ракетами класу "повітря-повітря" Meteor.
Президент Володимир Зеленський під час візиту до Швеції розповів про новий пакет допомоги Україні, який виділила ця країна.
Прем'єр Швеції Ульф Крістерссон оголосив про майбутню передачу Україні
16 винищувачів Gripen, які були у використанні, і про плани продажу 20
одиниць нової моделі цього літака.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 29 травня 2026 року.
Курс долара США слабко підвищується до євро, фунта стерлінгів та єни вранці в п'ятницю.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:30 кч 28 травня 2026 року.
У квітні 2026 року на рахунки неплатоспроможних банків, що
перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
(ФГВФО), надійшло 131,9 млн грн.
Фінансові ринки перегріті, тому існує підвищений ризик різкої та
несподіваної корекції. Про це віцепрезидент Європейського центрального
банку (ЄЦБ) Луїс де Ґіндос заявив у коментарі CNBC
Долар США дорожчає до євро і фунта стерлінгів на торгах у четвер, стабільний у парі з єною.
Президент Володимир Зеленський утворив конкурсну комісію, яка
відбиратиме кандидатів на зайняття посад членів Національної комісії з
цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).
Популярний мобільний відеоредактор CapCut, який за час існування
завантажили понад 1,2 млрд разів, оголосив про партнерство з Google. У
рамках співпраці можливості редактора інтегрують безпосередньо в чат-бот
Gemini.
Автомобільний концерн Stellantis, створений в результаті злиття Fiat
Chrysler і PSA Group, у четвер, 21 березня, представив п'ятирічний
стратегічний план FaSTLAne 2030 вартістю 60 млрд євро.
За 2025-2026 рік кількість ІТ-ФОПів знизилася на 21%, і це найбільше зниження з 2016 року.
SpaceX офіційно подала документи для виходу на біржу Nasdaq під тикером
SPCX. Як пише TechCrunch, компанія повідомила, що сукупні збитки
компанії з моменту заснування перевищили $37 млрд.
Світовий ринок електромобілів продовжує стрімко зростати, але
нерівномірно: фактично формується "K-подібна" динаміка, де одні регіони
різко прискорюються, а інші відстають.
Поки світовий авторинок лихоманить від китайської експансії та
падіння попиту на дорогі «електрички», старі німецькі друзі вирішили
триматися разом.
Японські дослідники створили бездротову систему зв'язку зі швидкістю передачі даних 112 Гбіт/c в діапазоні 560 ГГц.