Фінансові новини
- |
- 02.06.26
- |
- 01:37
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Збереження «робочих» ставок НБУ з урахуванням ситуації підтримали 10 з 11 членів КМП НБУ - підсумки дискусії

Рішення зберегти ставки за операціями Національного банку України (НБУ) з іншими банками 25 жовтня підтримали 10 з 11 членів Комітету монетарної політики (КМП), зокрема, відзначивши загострення проблеми з затримками повернення валютного виторгу окремими експортерами та на ослаблення ритмічності надходження міжнародної допомоги, що відбувалося останніми місяцями.
"Це (збереження "робочих" ставок) важливо для забезпечення помірної інфляції та курсової стійкості на прогнозному горизонті. Така політика стримуватиме тиск на валютний ринок і міжнародні резерви в умовах адаптації валютного ринку до поступового збільшення гнучкості обмінного курсу та реалізації планів щодо подальшого пом'якшення валютних обмежень, передусім найболючіших для бізнесу", - йдеться в підсумках дискусії КМП, розміщених у понеділок на сайті НБУ.
Зазначається, що кілька учасників дискусії зазначили, що потенціал подальшого зниження інфляції майже вичерпано, тоді як ризик погіршення інфляційних очікувань, навпаки, може зростати, що може призвести до меншої привабливості гривні з урахуванням розпочатого банками зниження депозитних ставок слідом за обліковою ставкою НБУ.
Водночас один член КМП запропонував зберегти ставку за депозитними сертифікатами (ДС) овернайт, але знизити ставки за тримісячними ДС і кредитами рефінансування.
"За його оцінками, за спреду в 3 п. п. між ставками за тримісячними ДС і ДС овернайт збережуться належні стимули для банків конкурувати за вкладників і нарощувати портфель нових строкових депозитів населення", - йдеться в релізі.
На його думку, банки не поспішатимуть знижувати ставки за строковими депозитами.
Він також вважає доцільним рішенням дещо знизити ставки за кредитами рефінансування, які не мають попиту через значний профіцит ліквідності.
Як повідомлялося, Нацбанк з 27 жовтня несподівано для ринку вирішив знизити облікову\ставку одразу на 4 п.п. - до 16% річних, тоді як переважна частина гравців ринку очікувала зниження на 2 п.п. - до 18%. Водночас НБУ зберіг "робочі" ставки за ДС овернайт і на 3 місяці та кредитами рефінансування відповідно на рівні 16%, 20% і 22%.
"Правління Національного банку України ухвалило рішення з 27 жовтня 2023 року встановити облікову ставку на рівні 16%, зрівнявши її зі ставкою за депозитними сертифікатами (ДС) овернайт. Таким чином, Національний банк модернізує свій операційний дизайн монетарної політики за системою "нижньої межі", - заявив тоді голова НБУ Андрій Пишний.
У підсумках дискусії КМП уточнено, що перехід до такого операційного дизайну за системою "нижньої межі" підтримали всі члени КМП.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Українська сторона отримала нову пускову установку IRIS-T, повідомив у неділю, 31 травня, президент Володимир Зеленський.
Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила новий проєкт SPIRIT
для України з загальним обсягом $880 млн, з яких $860 млн становитиме
позика самого банку, а решту $20 млн - гранти від Великої Британії та
Німеччини через цільовий фонд підтримки, відновлення, відбудови й
реформування України
Україна отримає транш у розмірі майже 2,8 млрд євро після того, як Рада
Євросоюзу ухвалила рішення про сьоме виділення коштів у рамках Механізму
підтримки ЄС Ukraine Facility.
Перша партія шведських винищувачів JAS 39 Gripen для України надійде
разом із далекобійними ракетами класу "повітря-повітря" Meteor.
Президент Володимир Зеленський під час візиту до Швеції розповів про новий пакет допомоги Україні, який виділила ця країна.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
У квітні 2026 року позичальники банків, що перебувають в управлінні
Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, за програмами реструктуризації
кредитів погасили ще 17,4 млн грн.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 29 травня 2026 року.
Курс долара США слабко підвищується до євро, фунта стерлінгів та єни вранці в п'ятницю.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:30 кч 28 травня 2026 року.
У квітні 2026 року на рахунки неплатоспроможних банків, що
перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
(ФГВФО), надійшло 131,9 млн грн.
Фінансові ринки перегріті, тому існує підвищений ризик різкої та
несподіваної корекції. Про це віцепрезидент Європейського центрального
банку (ЄЦБ) Луїс де Ґіндос заявив у коментарі CNBC
Долар США дорожчає до євро і фунта стерлінгів на торгах у четвер, стабільний у парі з єною.
Китай обмежив закордонні поїздки для провідних спеціалістів зі штучного
інтелекту у приватних компаніях і нині для виїзду вони мають отримати
відповідний дозвіл від влади
Мільярдер та інвестор Марк К'юбан заявив, що продав більшу частину
своїх біткоїнів. За його словами, він розчарувався у здатності
криптовалюти виступати захисним активом під час геополітичних потрясінь і
послаблення долара.
У Китаї почали масово навчати гуманоїдних роботів для роботи на
фабриках, у магазинах та у сфері послуг.
IBM та Міністерство торгівлі США оголосили про запуск першої в країні спеціалізованої квантової фабрики з виробництва чипів.
Популярний мобільний відеоредактор CapCut, який за час існування
завантажили понад 1,2 млрд разів, оголосив про партнерство з Google. У
рамках співпраці можливості редактора інтегрують безпосередньо в чат-бот
Gemini.
Автомобільний концерн Stellantis, створений в результаті злиття Fiat
Chrysler і PSA Group, у четвер, 21 березня, представив п'ятирічний
стратегічний план FaSTLAne 2030 вартістю 60 млрд євро.
За 2025-2026 рік кількість ІТ-ФОПів знизилася на 21%, і це найбільше зниження з 2016 року.