Фінансові новини
- |
- 03.03.26
- |
- 16:40
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Європейські акції зросли напередодні ключового звіту із зайнятості в США
12:25 03.11.2023 |

Європейські фондові ринки в п'ятницю торгувалися з підвищенням, продовжуючи позитивний тон попередньої сесії щодо оптимізму щодо подолання піку світових ставок, хоча пізніше основна увага буде зосереджена на ключових даних із зайнятості в США.
О 10:35 EET індекс DAX у Німеччині торгувався на 0,3% вище, CAC 40 у Франції піднявся на 0,3%, а FTSE 100 у Великій Британії зріс на 0,4%.
Європейські акції переживають сильний тиждень, наслідуючи приклад Волл-стріт, чому сприяють зниження глобальної прибутковості, напрочуд міцні корпоративні доходи і, що найважливіше, оптимізм з приводу того, що низка провідних центральних банків завершила цикли підвищення ставок.
Федеральна резервна система зберегла відсоткові ставки без змін у середу, за нею пішов Банк Англії в четвер, а Європейський центральний банк зробив те саме минулого тижня.
Німецький DAX, як очікується, зафіксує зростання на 3,1% за тиждень, CAC 40 у Парижі додасть 3,9%, а FTSE 100 у Великій Британії в даний час вище на 2,1%.
Однак цей оптимізм може бути підірваний сильнішим, ніж очікувалося, офіційним звітом про зайнятість у США, оскільки це буде один із наборів даних, на які ФРС звертатиме увагу при ухваленні рішення про свій наступний крок.
Аналітики очікують, що у жовтні в економіці США буде створено 180 000 робочих місць порівняно з 336 000 у вересні. Однак очікується, що рівень безробіття залишиться незмінним і становитиме 3,8%, тоді як середня погодинна оплата, як очікується, зросте на 0,3% у жовтні після зростання на 0,2% у вересні.
У Європі, експорт Німеччини у вересні впав більше, ніж очікувалося, знизившись на 2,4% порівняно із серпнем, оскільки слабкий світовий попит завдав збитків експорту, тоді як промислове виробництво Франції у вересні впало на 0,5% порівняно з попереднім місяцем, що є ще однією ілюстрацією регіональної економічної слабкості. .
Що стосується корпоративних новин, акції Societe Generale зросли на 0,8% після того, як третій за величиною банк Франції, що котирується на біржі, опублікував квартальний прибуток, що перевищив очікування, оскільки стійкі результати його інвестиційного банку компенсували різкий спад, що спостерігався у французькому роздрібному підрозділі.
Акції AP Moeller-Maersk впали більш ніж на 8% після того, як судноплавний гігант повідомив про різке падіння прибутку та виручки у третьому кварталі та заявив, що скоротить 10 000 робочих місць через зниження ставок фрахту та зниження попиту на контейнерні перевезення.
Акції Volvo Car зросли більш ніж на 6% після того, як шведський автовиробник заявив, що продажі зросли на 10% у жовтні в порівнянні з роком раніше, оскільки продажі повністю електричних автомобілів підскочили, а гібридних моделей впали.
Акції Apple впали на 2,8% після того, як технологічний гігант повідомив, після закриття торгів у США в четвер, про продаж і прибуток за четвертий фінансовий квартал, які перевершили очікування, чому сприяло зростання продажів iPhone і збільшення доходів від послуг на 1 мільярд доларів. Зростання продажів iPhone компенсувало сильне падіння продажів Mac та iPad. Проте прогноз продажів на святковий квартал розчарував через слабкий попит на iPad.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Від 2 березня банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень зразків 2003-2007
років замінюються на відповідні обігові монети, повідомив Національний
банк України.
Україна нещодавно досягла домовленості з Експортно-імпортним банком
Китаю (China EXIM) про реструктуризацію залучених раніше під державні
гарантії кредитів, повідомив заступник голови місії Фонду в Україні
Тревор Лессард
Думка,
що Україна неодмінно буде в ЄС, давно є домінуючою у Європі, а зараз
посилюється розуміння, що процес вступу має бути швидшим за звичний.
Верховна Рада у вівторок, 24 лютого, 230 голосами ухвалила закон, який
скасовує обов'язковість другого підпису на первинних документах
бухгалтерського обліку.
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Біткойн знову впав у вівторок після того, як напередодні ненадовго
перевищив позначку в 70 000 доларів, знизившись разом з іншими
ризиковими активами через побоювання щодо затягування війни на Близькому
Сході.
Курс долара США посилив зростання в парах з євро і фунтом стерлінгів, помірно зміцнюється до японської єни вдень у вівторок.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 3 березня 2026 року.
У застосунку «Дія» можна придбати нову військову облігацію «Феодосія» з терміном погашення у березні 2027 року.
Кабінет міністрів вніс зміни до порядків визначення незалежних членів
наглядових рад державних банків, а також відбору компаній, які
претендентів на ці посади пропонують.
Національний банк України (НБУ) у лютому зменшив інтервенції на
міжбанківському ринку на $547,6 млн, або на 15,5% - до $2 млрд 990,5
млн, тоді як офіційний курс гривні до долара знизився на 0,8%, або на 36
коп.
Національний банк України має намір посилити контроль за якістю готівки, що перебуває в обігу.
HP повідомила, що оперативна пам'ять тепер формує понад третину
собівартості її персональних комп'ютерів. За словами фінансової
директорки Карен Паркхілл, якщо торік витрати на пам'ять і накопичувачі
становили 15-18% від загальної вартості компонентів
Компанії Microsoft та SpaceX оголосили про співпрацю для розвитку
глобального доступу до інтернету. Проєкт передбачає використання
супутникового інтернету Starlink для підключення громадських центрів у
різних країнах, зокрема 450 хабів у Кенії.
Компанія SpaceX оприлюднила
амбітні плани щодо розвитку своєї технології Direct to Cell, яка дозволить звичайним смартфонам підключатися до супутників без жодного додаткового обладнання.
Dell, Lenovo та інші провідні виробники ПК готують нові ноутбуки
Copilot+, які використовуватимуть процесори NVIDIA на архітектурі ARM.
Фінський стартап Donut Lab оприлюднив результати першого незалежного
тестування своєї твердотільної батареї.
Meta та AMD анонсували угоду вартістю $100 мільярдів. У її межах
компанія Марка Цукерберга планує закупити ШІ-чипи для забезпечення
дата-центрів потужністю до 6 гігаватів, а також може отримати 10% акцій
виробника процесорів
На мові програмування, написаній у 1950-х, досі тримаються 95% трансакцій у банкоматах США