Фінансові новини
- |
- 16.08.26
- |
- 21:46
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
НБУ розглядає питання скорочення терміну повернення валютного виторгу для низки галузей і товарів

Національний банк України (НБУ) розглядає можливість скорочення строку повернення валютного виторгу експортерами лише для певних галузей і товарів, що, своєю чергою, потребує пропозицій від Кабінету Міністрів, повідомив регулятор у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в четвер.
"Наразі розглядається питання зменшення граничних строків розрахунків за експортними операціями для окремих товарів і галузей для мінімізації ризиків неповернення валютного виторгу. Водночас ухвалення такого рішення потребує подання до НБУ рекомендацій з боку Кабінету Міністрів України, відповідно до закону про валюту", - поінформував регулятор.
За оцінками НБУ, обсяг неповерненого валютного виторгу з початку повномасштабного вторгнення РФ становить близько $8 млрд, що, на думку регулятора, "має відчутний вплив на платіжний баланс".
Центробанк зазначив, що йдеться не лише про виторг від експорту зернових, а й про неповернений валютний виторг загалом.
Регулятор пояснив, що, відповідно до закону про валюту, НБУ може встановлювати граничні строки розрахунків за експортно-імпортними операціями загалом для всіх суб'єктів, але водночас не має повноважень встановлювати винятки та особливості щодо граничних строків для окремих товарів або галузей економіки.
"...зокрема (встановлювати - ІФ-У) скорочені (такі, що відрізняються від загальних) строки розрахунків за операціями з експорту окремих товарів НБУ може тільки за поданням Кабміну", -наголосив регулятор.
Як зазначає НБУ, це пояснюється тим, що уряд має можливості та наділений повноваженнями визначати пріоритети, ґрунтуючись на аналізі пропозицій профільних міністерств, зокрема з огляду на виробничий цикл, особливості логістики за окремими товарами/галузями економіки та особливості здійснення зовнішньоекономічної діяльності окремими категоріями бізнесу в умовах воєнного стану", - конкретизував центробанк.
Зазначається також, що для протидії "чорному експорту" Нацбанк посилив дисципліну банків щодо валютного нагляду за такими операціями, а також зміцнив комунікацію з Державною податковою службою та Державною митною службою.
Як повідомлялося, парламентський комітет із питань економічного розвитку звернувся до Кабінету Міністрів і Національного банку України (НБУ) з проханням відмовитися від пропозиції зменшити термін повернення валютного виторгу зі 180 до 90 днів у зв'язку з чутками, що поширилися про такі плани.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна закуповує у Туреччини
партію американського озброєння, серед якого балістичні ракети ATACMS,
реактивні системи залпового вогню M270 та касетні боєприпаси.
Державний департамент США оприлюднив
документи щодо передачі Україні пускових установок M270, ракет ATACMS, а
також касетних боєприпасів і снарядів. Загальна вартість двох пакетів
перевищує 280 мільйонів доларів.
Міністерство фінансів України працює над законопроєктом, який може
суттєво змінити правила роботи для фізичних осіб-підприємців (ФОП).
Американські виробники Patriot не
хочуть передавати Україні ліцензії, щоб країна робила
ракети-перехоплювачі. Вони побоюються, що Київ зможе робити їх швидше і
дешевше.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполученим Штатам самим потрібні перехоплювачі до систем Patriot.
Samsung
давно перестав бути брендом, який асоціюється лише з одним-двома
флагманами. У лінійці Galaxy сьогодні є практично все: недорогі
смартфони для щоденних завдань, збалансовані моделі середнього класу,
потужні S-серії та складні пристрої для тих, хто хоче чогось
незвичайного.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Долар США помірно дешевшає до інших основних світових валют у п'ятницю.
Національний банк України (НБУ) розширив перелік дозволених валютних
операцій для фінансової компанії NovaPay (ТОВ "НоваПей"), яка входить до
групи компаній "Нова пошта".
Найбільший приріст кредитування забезпечив корпоративний сегмент: обсяг
кредитів бізнесу за місяць збільшився на 3,2%, або на 28,1 млрд грн, -
до 895,9 млрд грн.
Національний банк України (НБУ) під час нагляду за проведенням банками
готівкових валютно-обмінних операцій із фізособами виявив численні
випадки дроблення операцій на суми до 400 тис. грн для уникнення
встановлених законодавством порогових значень та належної перевірки
клієнтів.
Із початку 2026 року 6,6 тис. агропідприємств отримали майже 44,63 млрд грн за державною програмою "Доступні кредити 5-7-9%".
Долар США слабо дешевшає щодо євро, фунта стерлінгів та єни на торгах у п'ятницю.
Кабінет міністрів вирішив надати у 2026 році державні гарантії на
портфельній основі 19 банкам-кредиторам на загальну суму до 20,8 млрд
грн, повідомив прем'єр-міністр Сергій Корецький.
Компанія Apple оголосила про оновлення своєї програми обміну Trade-In в
США, збільшивши розмір виплат за більшість моделей iPhone, iPad, Mac та
Apple Watch.
Експериментальні моделі штучного інтелекту (ШІ), розроблені компанією OpenAI, почали обмінюватися повідомленнями між собою та шукати спосіб отримати доступ до інтернету.
Signal почав розгортати підтримку додаткових смартфонів на Android та
iPhone, а також Android-планшетів у межах одного акаунта. Повідомлення
синхронізуються між пристроями та залишаються захищеними наскрізним
шифруванням.
SpaceX планує у короткі терміни зробити Starlink одним з найбільших операторів стільникового зв'язку у США.
Поки конкуренти намагаються бодай раз стабільно доставити екіпаж до
МКС без пригод, SpaceX вирішила, що виробничих потужностей для
пілотованих капсул їй достатньо.
Американський виробник мікросхем Advanced Micro Devices у другому
кварталі збільшив чистий прибуток у 2,6 раза, одночасно скоригований
прибуток і виручка виявилися кращими за очікування аналітиків.
Мережа мультимаркетів "Аврора" презентувала B2B-сервіс для юридичних
осіб та фізичних осіб-підприємців, який допоможе здійснювати
корпоративні закупівлі в магазинах мережі за безготівковим розрахунком
через корпоративний баланс, повідомила пресслужба компанії.