Фінансові новини
- |
- 21.08.26
- |
- 05:23
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Ціни на золото стабілізувалися на тлі невизначеності ФРС та побоювань рецесії в Європі
09:27 25.10.2023 |

Ціни на золото практично не змінилися в середу, зберігши нещодавнє зростання, оскільки побоювання щодо рецесії в єврозоні після низки слабких економічних показників підтримали попит на безпечні активи.
Будь-яке значне зростання золота було значною мірою заблоковане постійними побоюваннями щодо більш високих процентних ставок у США, особливо після того, як дані, опубліковані у вівторок, показали, що місцева ділова активність покращилася у жовтні. Долар зміцнився під час одноденних торгів, тоді як прибутковість казначейських облігацій стабілізувалася після недавніх втрат.
Попит на жовтий метал, як на безпечний притулок, знизився цього тижня на тлі деяких ознак деескалації конфлікту між Ізраїлем та ХАМАС, оскільки Ізраїль відклав запланований наземний напад на сектор Газа.
Але це було дещо компенсовано слабкими даними щодо індексу менеджерів із закупівель у єврозоні, що викликало побоювання з приводу потенційної рецесії в регіоні. Німеччина, найбільша економіка Європи, набула рецесії.
Золото, як і раніше, знаходиться поблизу рівня $2000 за унцію, хоча залишається під питанням, чи досягне воно цього рівня в короткостроковій перспективі, особливо з урахуванням ще кількох економічних сигналів США, які мають вийти цього тижня.
О 07:10 EET спотове золото зросло на 0,1% до $1972,51 за унцію, а ф'ючерси на золото з терміном дії, що закінчується в грудні, впали на 0,2% до $1983,15 за унцію.
Цього тижня ринки здебільшого очікують на нові економічні сигнали зі США, в основному даних щодо валового внутрішнього продукту (ВВП) за третій квартал, які вийдуть у четвер. Будь-які нові ознаки стійкості економіки США дадуть ФРС більше можливостей для більш тривалого збереження процентних ставок на високому рівні, одночасно зменшуючи привабливість золота як безпечну гавань.
За показниками ВВП, у п'ятницю будуть оприлюднені дані PCE щодо інфляції - ключовий показник інфляції ФРС. Останніми місяцями інфляція у США зросла, що дало ФРС додатковий стимул залишатися яструбиним.
Центральний банк збирається зустрітися наступного тижня, щоб ухвалити рішення щодо відсоткових ставок, хоча багато ринків очікують, що ФРС залишиться незмінною. Тим не менш, представники ФРС дали сигнал як мінімум про ще одне підвищення цього року і що ставки залишаться високими ще довгий час, принаймні, до кінця 2024 року.
Вищі ставки знижують привабливість інвестицій у такі активи, як золото, оскільки жовтий метал не приносить прибутковості.
Серед промислових металів ціни на мідь у середу трохи впали, не отримавши підтримки з боку новин, що великий імпортер Китай планує збільшити витрати на інфраструктуру цього року.
Ф'ючерси на мідь впали на 0,2% - до $3,6247 за фунт.
Уряд Китаю заявив, що цього року випустить облігації на суму 1 трильйон юанів (1 долар = 7,3 юаня) для збільшення витрат на інфраструктуру, особливо відновлення після стихійних лих і надання допомоги. Очікується, що цей крок також стимулюватиме китайську економіку.
Проте після цієї заяви ціни на мідь практично не змінилися, оскільки побоювання щодо рецесії в єврозоні також вказують на зниження промислового попиту в регіоні протягом найближчих місяців.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Депутати Верховної Ради підтримали призначення Євгенія Хмари міністром оборони України.
Верховна Рада у середу, 19 серпня, підтримала в першому читанні проєкт
нового Митного кодексу, який повинен набрати чинності з 2027 року; за
нього проголосував 261 народний депутат.
Програма діяльності нового Кабінету міністрів України передбачає, як і у
деяких попередників, створення Фонду добробуту для управління частиною
портфеля державних підприємств в рамках підвищення ефективності
управління стратегічними активами.
Кабінет міністрів України у Плані дій уряду зобов'язав Міністерство
економіки та довкілля у 2026-2027 роках забезпечити надання у
користування ділянок надр стратегічного значення щодо літію та урану на
умовах угод про розподіл продукції (УРП)
Україна закуповує у Туреччини
партію американського озброєння, серед якого балістичні ракети ATACMS,
реактивні системи залпового вогню M270 та касетні боєприпаси.
Samsung
давно перестав бути брендом, який асоціюється лише з одним-двома
флагманами. У лінійці Galaxy сьогодні є практично все: недорогі
смартфони для щоденних завдань, збалансовані моделі середнього класу,
потужні S-серії та складні пристрої для тих, хто хоче чогось
незвичайного.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
У період з 14 до 20 серпня банки видали фермерам та аграрним
компаніям нових кредитів під державні гарантії на суму 3,5 млрд грн.
Страхові компанії України в січні-червні 2026 року виплатили клієнтам за
воєнними ризиками 176,5 млн грн відшкодувань, зокрема у другому
кварталі - 129,4 млн грн проти 47,1 млн грн у першому кварталі,
повідомляється в "Огляді ринку воєнного страхування за I півріччя 2026",
підготовленому Національною асоціацією страховиків України
Долар США дещо знецінюється щодо євро та фунта стерлінгів на торгах у середу, а ще помітніше - у парі з єною.
Долар США стабільний у парі з євро на торгах у вівторок, зміцнюється щодо фунта стерлінгів та єни.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 18 серпня 2026 року.
Аналітики CryptoQuant вважають, що
інвесторам не варто намагатися визначити точну точку мінімуму біткоїна.
Долар США стабільний до євро та фунта стерлінгів на торгах у вівторок, зміцнюється в парі з єною.
Американські технологічні компанії, такі як Alphabet, Amazon і Microsoft, мають близько $3 трлн позабалансових зобов'язань, пов'язаних з інвестиціями у штучний інтелект
Вихідними SpaceX запустила дві ракети-носії Falcon 9 з
протилежних узбереж США з інтервалом лише у 38 хвилин. Таким чином
компанія перевершила свій попередній рекорд, встановлений ще 31 серпня
2024 року, одразу на 27 хвилин.
Шведсько-американська авіабудівна компанія Heart Aerospace здійснила перший політ X1 - найбільшого у світі літака з повністю електричною силовою установкою.
Темпи зростання доходів OpenAI прискорилися в останні місяці і з огляду
на поточні показники, виручка компанії в перерахунку на рік перевищує
позначку в $40 млрд, повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на
поінформовані джерела.
Наприкінці 2025 року невідомі хакери атакували малу теплоелектроцентраль
у Польщі, використавши для цього раніше не відомий метод проникнення
через приватну мережу APN, повідомляється у звіті CERT Polska.
Постачання смартфонів впали на 7% у другому кварталі 2026 року у
порівнянні з тим самим періодом торік, а також на 3% у порівнянні з
першим кварталом.
Spotify оголосила про нову політику щодо музики, створеної за допомогою штучного інтелекту, пише
TechCrunch. Починаючи з вересня, компанія запровадить спеціальні
позначки "AI Persona" для артистів, які є штучно згенерованими.