Фінансові новини
- |
- 22.12.25
- |
- 16:08
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Азіатські фондові індекси зростають, Китай лідирує на нових планах стимулювання
08:15 25.10.2023 |

Більшість азіатських акцій виросли в середу, наслідуючи позитивну динаміку Волл-стріт, тоді як китайські акції продовжили зростання після того, як уряд оголосив про плани масштабного випуску облігацій.
Зниження прибутковості казначейських облігацій позитивно позначилося на акціях місцевих технологічних компаній, як і позитивний прибуток Microsoft Corp. Японський індекс Nikkei 225 підскочив більш ніж на 1%, головним чином завдяки зростанню акцій технологічних та промислових компаній, тоді як ширший індекс TOPIX додав 1%.
Але хоча акції азіатських компаній зросли, вони, як і раніше, зазнавали величезних втрат за жовтень, оскільки схильність до ризику залишалася слабкою після початку війни між Ізраїлем і Хамасом. Ринки також були у напрузі через зростання відсоткових ставок у США перед засіданням Федеральної резервної системи наступного тижня.
Китайські акції зростають на новинах про випуск облігацій
Ринки Гонконгу та Китаю показали найкращі результати за день: індекси Shanghai Shenzhen CSI 300 та Shanghai Composite зросли на 0,8% кожен, а індекс Hang Seng зріс на 2,5%.
Усі три індекси відновилися зі своїх найслабших рівнів протягом року після того, як Пекін оголосив про плани випустити державні облігації на 1 трильйон юанів (1 долар = 7,3088 юанів) для підтримки економіки.
Основна частина емісії буде спрямована на витрати на інфраструктуру, зокрема на відновлення потерпілих від стихійних лих районів та зміцнення потенціалу надання допомоги. Акції будівельного та комунального сектору показали найкращі результати на китайських індексах після новин про випуск облігацій.
Китайські акції також підтримав суверенний фонд Central Huijin, який заявив, що він купує місцеві біржові фонди.
Тим не менш, китайські акції залишилися близькими до мінімумів 2023 року, зазнавши різких втрат через побоювання з приводу уповільнення економічного зростання та обвалу ринку нерухомості. Незважаючи на оптимізм у середу, фактори, які вплинули на внутрішні ринки, все ще залишалися чинними.
Китайські ринки цього року демонструють одні з найгірших показників в Азії.
В інших країнах Азії індекс KOSPI Південної Кореї знизився на 0,2%, оскільки дані показали, що довіра місцевих споживачів у жовтні погіршилася.
Австралійський індекс ASX 200 не змінився, оскільки оптимізм з приводу Китаю був значною мірою нівельований даними, що показують, що інфляція індексу споживчих цін у третьому кварталі зросла більше, ніж очікувалося, що створює передумови підвищення процентної ставки Резервним банком Австралії наступного тижня.
Ф'ючерси на індійський індекс Nifty 50 вказували на слабше відкриття, оскільки трейдери продовжували фіксувати прибуток після сильного зростання цього року. У жовтні Nifty торгувався зі зниженням майже на 2% після досягнення рекордних максимумів у попередньому місяці.
Ще більше сигналів ФРС у центрі уваги з наближенням засідання
Ринки залишалися в напрузі через нові сигнали щодо грошово-кредитної політики з боку Федеральної резервної системи, яка має ухвалити рішення щодо відсоткових ставок наступного тижня. Дані, опубліковані напередодні, показали, що ділова активність у США покращилася у жовтні, що дало ФРС більше можливостей для підтримки ставок на вищому рівні.
Пізніше того ж дня голова ФРС Джером Пауелл виступить на лекції Мойніхана з соціальних наук та державної політики у Вашингтоні, округ Колумбія. Минулого тижня Пауелл підтвердив перспективу як мінімум ще одного підвищення ставок цього року, і що ставки залишаться високими ще довгий час.
Вищі ставки не обіцяють нічого доброго для більшості азіатських ринків, оскільки вони зменшують привабливість ризикованих активів і перешкоджають притоку капіталу в регіон.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна отримала близько 2,3 млрд євро фінансування від Євросоюзу після
того, як Рада ЄС ухвалила рішення про виділення шостого траншу в рамках
механізму Ukraine Facility.
Голова фракції партії "Слуга народу" у Верховній Раді Давід Арахамія
повідомив про формування в українському парламенті робочої групи щодо
швидкого опрацювання питання проведення можливих виборів Президента
України під час воєнного стану
Фінансова підтримка у 90 мільярдів євро, яку ухвалила Єврорада для України, є безповоротними та безвідсотковими для України.
Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
SITNIKS CRM - це інноваційний інструмент з мобільним додатком та модулями для роздрібної торгівлі на будь-яких майданчиках, з можливістю інтеграції зі сторонніми сервісами.
Ціна золота піднялося до рекордного рівня, оскільки ескалація
геополітичної напруженості та ставки на подальше зниження ставок у США
додали імпульсу найкращим річним показникам за останні чотири
десятиліття.
Ціни на золото і срібло зросли до рекордних максимумів на тлі
повільнішої, ніж очікувалося, інфляції в США, яка підтримала прогнози на
подальше зниження процентних ставок.
За попередніми ітогами 2025 року, криптовалютна біржа Binance лідирує за
обсягами торгованих криптоактивів. У 2025 році сукупний притік
криптовалют на Binance досяг нового історичного максимуму - $1,17 трлн,
що на 31% більше, ніж у 2024 році.
Регулятор банківського ринку вважає, що Верховна Рада повинна відійти від практики мораторіїв на роботу з NPL
Щорічне зростання чистих гривневих кредитів бізнесу прискорилося до 35%, а роздрібного кредитування - до 33%.
Долар США вдень у четвер дорожчає до євро та єни, але знижується до фунта стерлінгів.
Загалом від початку заснування Фонду сума виплат гарантованого
відшкодування склала 105,0 млрд грн, відшкодування отримали 95,9%
вкладників банків, зазначено у повідомленні.
Китайський гігант Xiaomi почав піднімати ціну на свою продукцію і перш за все підвищення торкнеться планшетів.
Компанія Samsung повідомила своїх клієнтів про суттєве підвищення
контрактних цін на оперативну пам'ять DDR5. Про це в соцмережі X
повідомляє відомий в галузі інсайдер Jukan, який посилається на
тайванські ЗМІ.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.