Фінансові новини
- |
- 14.01.26
- |
- 12:46
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар перейшов до зростання в парах з євро і фунтом, залишається в мінусі з єною
16:12 18.09.2023 |

Долар США вдень у понеділок залишається в мінусі в парі з єною, але почав зміцнюватися до євро і фунта стерлінгів.
Розрахований ICE індекс, що показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), втрачає 0,02%, ширший WSJ Dollar Index додає 0,02%.
Ключовою подією для ринку цього тижня стане засідання Федеральної резервної системи (ФРС), яке відбудеться 19-20 вересня. Експерти Волл-стріт практично впевнені в тому, що ФРС залишить базову ставку незмінною на рівні 5,25-5,5% річних за підсумками вересневого засідання, зазначає Market Watch.
Водночас американський ЦБ, ймовірно, утримається від заяв, що цикл посилення політики завершено. Шанси на те, що ставку буде піднято на 25 базисних пунктів (б.п.) до кінця поточного року, оцінюють трейдери в 40%, за даними CME FedWatch.
На цей тиждень також заплановані засідання Банку Англії та Банку Японії, їхні підсумки буде підбито 21 і 22 вересня відповідно.
Імовірність того, що британський ЦБ підніме ставку на 25 б. п. на майбутньому засіданні, оцінюють трейдери в 70%.
Банк Японії, як очікується, збереже короткострокову процентну ставку за депозитами на рівні мінус 0,1% річних. Він утримує її на цьому рівні з початку 2016 року, зазначає Market Watch.
Раніше цього місяця голова японського ЦБ Кадзуо Уеда заявив, що регулятор може згорнути політику від'ємних процентних ставок, коли зрозуміє, що близький до досягнення цілі стійкої інфляції на рівні 2%. До кінця поточного року у ЦБ, ймовірно, буде достатньо інформації, щоб ухвалити рішення, чи можна відмовлятися від від'ємної ставки, сказав Уеда.
Пара євро/долар за даними на 15:46 кч у понеділок торгується на рівні $1,0656 порівняно з $1,0660 на закриття ринку в п'ятницю. Курс фунта до долара опустився до $1,2381 з $1,2383.
Курс долара в парі з єною знижується до 147,69 єни з 147,85 єни за підсумками попередньої сесії.
Пара долар/юань торгується на рівні 7,2971 юаня проти 7,2749 юаня на закриття ринку в п'ятницю.
Народний банк Китаю (НБК, центробанк країни) у п'ятницю зняв тимчасові обмеження на імпорт золота, запроваджені щодо деяких кредитних організацій для підтримки національної валюти, повідомила Financial Times з посиланням на джерела.
На початку вересня курс юаня до долара США досяг мінімуму за 16 років, але відтоді відновився. Чи пов'язано з цим зняття обмежень на імпорт золота, незрозуміло, кажуть джерела газети.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Соболев назвав головні виклики для економіки та основні драйвери економічного зростання
Переможцем конкурсу стала компанія Dobra Lithium Holdings, акціонери якої - Techmet та The Rock Holdings
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде оголосив про
виділення $400 млн допомоги Україні, які будуть спрямовані на
енергетичний сектор та функціонування української держави.
Німецький оборонний концерн Rheinmetall оголосив, що вже на початку 2026 року Україна має отримати перші бойові машини Lynx KF41
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде розповів про плани
його країни щодо співпраці з українськими виробниками зброї.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Всього з початку року Нацбанк послабив офіційний курс гривні до долара на 2,1%, тоді як за весь минулий рік - на 0,8%.
Українські банки станом на початок 2026 року мають достатній запас капіталу та виконують встановлені нормативи його достатності.
Долар стабільний до євро і фунта стерлінгів у вівторок перед публікацією грудневих даних про динаміку споживчих цін у США.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 січня 2026 року.
Ціни на золото у вівторок трохи знизилися, оскільки інвестори фіксували
прибутки після того, як дорогоцінний метал досяг рекордного рівня 4600
доларів за унцію на минулій сесії на тлі загострення геополітичної та
економічної невизначеності.
Золото і срібло піднялися до рекордних показників після того, як
міністерство юстиції США почало кримінальне розслідувачення проти
очільника ФРС, а протести в Ірані сприяли попиту на безпечні активи.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня збільшив продаж доларів
на міжбанківському ринку на $79,0 млн, або на 12,5%, - до $712,1 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
YouTube оновив інструменти розширеного пошуку. Тепер користувачі можуть
виключити Shorts, тобто відео тривалістю до трьох хвилин, із
результатів.
На виставці NRF 2026 компанія Microsoft представила нову функцію -
Copilot Checkout. Вона дозволяє користувачам оформлювати покупки без
переходу на сторонні сайти.
Top Lead за підтримки Міністерства цифрової трансформації України провела дослідження
використання штучного інтелекту українськими компаніями.
Йдеться про двоногі машини, призначені для виконання виробничих завдань нарівні з традиційним промисловим обладнанням.
Із 1 січня 2026 у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати в
Україні зросли деякі виплати роботодавцям, які адмініструє Державна
служба зайнятості.
Mercedes-Benz встановить на новий CLA систему допомоги водію на базі
програмної платформи NVIDIA DRIVE AV. Технологію представили на виставці
Consumer Electronics Show (CES) 2026 у Лас-Вегасі.
Universal Music Group (UMG) уклала партнерство з NVIDIA для впровадження
нової моделі штучного інтелекту у свій музичний каталог. Про це пише
The Verge.