Фінансові новини
- |
- 18.07.26
- |
- 00:16
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Індекси Волл-стріт закрилися підвищенням; Apple сягнув 3 трильйони доларів
07:17 03.07.2023 |

У п'ятницю три основні індекси Уолл-стріт впевнено зросли: високотехнологічний Nasdaq продемонстрував найбільший приріст у першому півріччі за 40 років, оскільки інфляція показала ознаки охолодження, а Apple вперше закрилася з ринковою оцінкою 3 трильйони доларів.
Apple Inc вперше з січня 2022 року подолала позначку в 3 трильйони доларів, додавши 2,3% і закрившись на рівні 193,97 долара (за акцію) після досягнення рекорду 194,48 долара. Це було викликано підсиленим апетитом до акцій зростання в цілому, а також ставками на те, що виробник iPhone досягне успіху на нових ринках.
Інвестори пожвавилися в останній день другого кварталу на тлі ознак зниження інфляції у США завдяки заходам, за якими пильнує Федеральна резервна система.
Звіт Міністерства торгівлі показав, що індекс видатків на особисте споживання (PCE) зріс на 3,8% порівняно з 4,3% у квітні. Без урахування енергозалежних продуктів харчування та енергії базовий індекс PCE зріс на 0,3% порівняно з 0,4% у попередньому місяці.
Ці дані породили сподівання, що ФРС наблизиться до кінця свого циклу підвищення ставок. За словами Бернса МакКінні, портфельного менеджера NFJ Investment Group у Далласі, штат Техас, допомогло те, що прибутковість казначейських облігацій впала у відповідь на зниження інфляції.
«Все йде вгору, тому що ви бачите, як економіка остигає, але не настільки сильно. ФРС може мати кращий, ніж ми думали, шанс вправити нитку в голку і знизити інфляцію, не вбиваючи при цьому економіку», - сказав МакКінні.
Фінансовий керуючий сказав, що він, як і раніше, не думає, що ФРС може знизити інфляцію, не викликаючи рецесії, але «шанси зростають».
Індекс Dow Jones Industrial Average виріс на 285,18 пунктів, або 0,84%, до 34 407,6 пунктів, S&P 500 додав 53,94 пунктів, або 1,23%, до 4450,38 пунктів, а Nasdaq Composite додав 1 ,59 пунктів, або 1,45%, до 13 787,92 пунктів.
Nasdaq продемонстрував найвищі результати у першому півріччі за 40 років, додавши понад 31%. Індекс Nasdaq 100 провідних технологічних акцій показав найбільше зростання у першому півріччі за всю історію спостережень, додавши близько 39%.
Індекс зростання S&P 500 у п'ятницю зріс на 1,4%. Найбільше зростання S&P 500 після Apple було пов'язане з іншими лідерами серед інвесторів, такими як Microsoft, Nvidia, Amazon і Meta Platforms. Вони додали від 1,6% до 3,6%, продовжуючи стрімке ралі, викликане високими доходами та галасом навколо штучного інтелекту.
Усі 11 основних галузевих секторів S&P 500 просунулися вперед, лідерство в технологіях зросло на 1,8%. Нерухомість була найслабшою, додавши 0,5%.
За тиждень S&P 500 додав 2,35%, Nasdaq додав 2,20%, а Dow піднявся на 2,02%. За квартал S&P 500 додав 8,3%, тоді як Nasdaq піднявся на 12,8%, а Dow зріс на 3,4%.
Акції з малою капіталізацією також привернули увагу: індекс Russell 2000 закрився з підвищенням на 0,4% п'ятого дня зростання поспіль, що стало найдовшою смугою зростання з п'яти сесій, що востаннє було 3 березня.
Тим не менш, трейдери вбачають 84,3% ймовірність того, що ФРС підвищить ставки на 25 базисних пунктів до діапазону 5,25%-5,50% на своєму липневому засіданні, згідно з інструментом Fedwatch CMEGroup, що трохи нижче за 89,3% в четвер.
Яструбові висловлювання голови ФРС Джерома Пауелла та сильні економічні дані на початку цього тижня підвищили ймовірність того, що ФРС продовжить підвищувати ставки, але фондові ринки заспокоюються на ознаках зміцнення економіки США зі зниженням інфляції.
Індекс волатильності ринку CBOE, індикатор побоювань Волл-стріт, закрився з підвищенням на 0,05 пунктів до 13,59 після того, як раніше впав до тижневого мінімуму на рівні 12,96 пунктів.
Серед окремих акцій акції Nike Inc впали на 2,6% після того, як прогноз виручки в першому кварталі виявився нижчим за очікування Волл-стріт.
Акції Carnival Corp підскочили на 9,7% після того, як Jefferies підвищив рейтинг акцій круїзного оператора до "купувати" з "тримати".
На біржах США 10,36 млрд акцій перейшли з рук в руки порівняно зі ковзною середньою в 11,29 млрд за останні 20 сесій.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Від закликів до партнерів "Закрийте небо над Україною!" до заяви
українського президента Володимира Зеленського: "Freyja - це спосіб
доповнити нашу оборону, створити надійний щит над усією Європою"
минуло чотири з половиною роки.
Україна першою отримає нові французько-італійські системи SAMP/T NG для протидії балістичним ракетам.
Верховна Рада проголосувала за звільнення Юлії Свириденко з посади
прем'єр-міністерки України, що означає відставку всього складу Кабінету
міністрів.
Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №15294 про
посилення відповідальності за виготовлення і розповсюдження дитячої
порнографії, що також містить положення про декриміналізацію дорослого
контенту.
На Міжурядовій конференції Україна-ЄС офіційно
відкрили Кластер 6 у переговорах про вступ України до ЄС, під назвою
«Зовнішні відносини».
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
Курс долара США незначно коливається у парі з японською єною вранці в
середу, а також продовжує знижуватися щодо євро та фунта стерлінгів,
реагує на дані про різке уповільнення американської інфляції.
Долар США посилив зниження щодо основних світових валют у вівторок удень.
У зв'язку із введенням мита на дрібні посилки в ЄС
Національний банк пом'якшив валютні обмеження для перевізників
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 14 липня 2026 року.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 липня 2026 року.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня зменшив інтервенції на
міжбанківському ринку на $273,1 млн, або на 23,9%, - до $871,2 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
Курс долара США зростає у парах з євро, єною та фунтом стерлінгів у понеділок уранці.
Google
оголосила про запуск нової функції Video Remix для сервісу Google
Photos. Вона дає змогу редагувати та стилізувати вже збережені відео за
допомогою штучного інтелекту Gemini Omni, який виконує зміни на основі
текстових підказок користувача.
Samsung оголосила про початок серійного виробництва SSD PM1763 PCIe 6.0, призначеного для серверів наступного покоління.
Компанія Meta анонсувала модель штучного інтелекту Muse Image для
генерації та редагування зображень. Це перша розробка підрозділу Meta
Superintelligence Labs у цьому напрямі.
Google
почав використовувати завантажені у пошук фото, аудіо й відео для
навчання своїх ШІ-моделей, і опція увімкнена в усіх за замовчуванням.
Південнокорейські дослідники розробили нову технологію виробництва
сухих електродів з гранул графіту з контрольованою формою для анодів акумуляторів електрокарів.
Із 7 липня Google змінює правила підрахунку використаного сховища для
облікових записів. Відтепер усі дані резервних копій Android
зараховуватимуться до загального ліміту пам'яті.
Компанія Motorola оголосила про запуск сервісу Global Connect,
який дозволяє користувачам отримувати доступ до мобільного інтернету
під час закордонних подорожей без необхідності шукати місцевого
оператора або встановлювати нову eSIM в кожній країні.