Фінансові новини
- |
- 04.03.26
- |
- 08:30
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Ціни на золото падають на тлі невизначеності щодо підвищення ставки, ціни на мідь відступають
07:27 05.06.2023 |

Ціни на золото трохи знизилися в понеділок на тлі невпевненості в тому, чи збереже Федеральна резервна ставка стабільні відсоткові ставки наприкінці цього місяця, тоді як побоювання щодо послаблення економічного зростання призвели до зниження цін на мідь.
Жовтий метал впав у п'ятницю після того, як дані за травень про зайнятість у несільськогосподарському секторі США виявилися набагато вищими, ніж очікувалося, що викликало яструбиний прогноз для ФРС, оскільки вона прагне знизити високу інфляцію.
Але деякі представники ФРС минулого тижня припустили, що в червні центральний банк може залишити ставки без змін, оскільки він оцінює вплив своїх заходів щодо посилення грошово-кредитної політики на економіку за останній рік.
Незалежно від рішення, ухваленого в червні, центральний банк, швидше за все, збереже ставки на вищому рівні протягом більш тривалого часу - сценарій, який не обіцяє нічого хорошого для нерентабельних активів, таких як золото. Зміцнення долара у зв'язку з перспективою підвищення процентних ставок чинило тиск на ціни на зливки у понеділок.
Збільшений апетит до ризику після того, як уряд США ухвалив законопроект про підвищення стелі боргу, також утримав інвесторів від вкладення в не схильні до ризику активи, такі як золото.
Спотове золото о 21:14 за східним часом (1:14 за Грінвічем) трохи впало до 1947,89 долара за унцію, тоді як ф'ючерси на золото впали на 0,3% до 1963,90 долара за унцію. Обидва інструменти торгувалися поблизу більш ніж двомісячних мінімумів.
Ціни на ф'ючерси ФРС показують, що ринки оцінюють майже з 80-відсотковою ймовірністю те, що ФРС у червні збереже ставки на колишньому рівні. Але, враховуючи, що недавні дані щодо інфляції та зайнятості вищі за ринкові очікування, банк може ще більше підвищити ставки.
Очікується, що золото виграє від збільшення попиту на притулок цього року, особливо через погіршення світових економічних умов на тлі тиску з боку високих процентних ставок.
Але ця думка дуже вплинула на ціни на мідь, які знизилися у понеділок. Ф'ючерси на мідь впали на 0,4% - до $3,7180 за фунт.
Низка слабких економічних даних із США, Єврозони та Китаю вплинула на ціни на мідь останніми тижнями, опустивши їх до шестимісячного мінімуму, оскільки ринки побоювалися уповільнення попиту на червоний метал.
Цього тижня основна увага приділяється більшій кількості сигналів від найбільших економік світу, включаючи дані про торгівлю Китаю та активність у секторі послуг США.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Від 2 березня банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень зразків 2003-2007
років замінюються на відповідні обігові монети, повідомив Національний
банк України.
Україна нещодавно досягла домовленості з Експортно-імпортним банком
Китаю (China EXIM) про реструктуризацію залучених раніше під державні
гарантії кредитів, повідомив заступник голови місії Фонду в Україні
Тревор Лессард
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Від початку 2026 року уряд України залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах майже 132 млрд грн.
Біткойн знову впав у вівторок після того, як напередодні ненадовго
перевищив позначку в 70 000 доларів, знизившись разом з іншими
ризиковими активами через побоювання щодо затягування війни на Близькому
Сході.
Курс долара США посилив зростання в парах з євро і фунтом стерлінгів, помірно зміцнюється до японської єни вдень у вівторок.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 3 березня 2026 року.
У застосунку «Дія» можна придбати нову військову облігацію «Феодосія» з терміном погашення у березні 2027 року.
Кабінет міністрів вніс зміни до порядків визначення незалежних членів
наглядових рад державних банків, а також відбору компаній, які
претендентів на ці посади пропонують.
Національний банк України (НБУ) у лютому зменшив інтервенції на
міжбанківському ринку на $547,6 млн, або на 15,5% - до $2 млрд 990,5
млн, тоді як офіційний курс гривні до долара знизився на 0,8%, або на 36
коп.
HP повідомила, що оперативна пам'ять тепер формує понад третину
собівартості її персональних комп'ютерів. За словами фінансової
директорки Карен Паркхілл, якщо торік витрати на пам'ять і накопичувачі
становили 15-18% від загальної вартості компонентів
Компанії Microsoft та SpaceX оголосили про співпрацю для розвитку
глобального доступу до інтернету. Проєкт передбачає використання
супутникового інтернету Starlink для підключення громадських центрів у
різних країнах, зокрема 450 хабів у Кенії.
Компанія SpaceX оприлюднила
амбітні плани щодо розвитку своєї технології Direct to Cell, яка дозволить звичайним смартфонам підключатися до супутників без жодного додаткового обладнання.
Dell, Lenovo та інші провідні виробники ПК готують нові ноутбуки
Copilot+, які використовуватимуть процесори NVIDIA на архітектурі ARM.
Фінський стартап Donut Lab оприлюднив результати першого незалежного
тестування своєї твердотільної батареї.
Meta та AMD анонсували угоду вартістю $100 мільярдів. У її межах
компанія Марка Цукерберга планує закупити ШІ-чипи для забезпечення
дата-центрів потужністю до 6 гігаватів, а також може отримати 10% акцій
виробника процесорів
На мові програмування, написаній у 1950-х, досі тримаються 95% трансакцій у банкоматах США