Фінансові новини
- |
- 20.12.25
- |
- 08:09
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Європейські акції зростають; Adidas хизується щоквартальним продажем
12:23 05.05.2023 |

Європейські фондові ринки у п'ятницю торгувалися з підвищенням, оскільки інвестори перетравили нові корпоративні новини та рішення Європейського центрального банку щодо грошово-кредитної політики напередодні ключового звіту про зайнятість у США.
О 04:00 за східним часом (08:00 за Грінвічем) індекс DAX у Німеччині зріс на 0,3%, FTSE 100 у Великій Британії піднявся на 0,4%, а CAC 40 у Франції зріс на 0,4%.
Сезон звітності триває в Європі: акції Adidas зросли більш ніж на 7% після того, як показники німецького гіганта спортивного одягу за перший квартал виявилися кращими, ніж очікувалося, що вселяє надію на те, що німецький гігант спортивного одягу змінить свій стан.
Акції IAG зросли на 4% після того, як власник British Airways підвищив свій прогноз прибутку на 2023 рік після публікації несподіваного прибутку в першому кварталі на тлі високих продажів квитків на літній та зимовий сезони, які перевершили очікування.
Air France KLM також повідомила про більш високу, ніж очікувалося, виручку в першому кварталі і стабільний грошовий потік, але її акції впали на 3,6% після того, як авіакомпанія відмовилася надавати прогноз прибутку на весь рік.
Акції CaixaBank зросли на 1,8% після того, як іспанський кредитор повідомив про значне зростання чистого прибутку в першому кварталі порівняно з минулим роком завдяки значному збільшенню доходів від кредитування та стійким результатам свого страхового бізнесу.
Акції InterContinental Hotels Group впали на 2,7% після того, як готельний оператор оголосив, що генеральний директор Кейт Барр піде з посади наступного місяця, що затьмарило результати першого кварталу, викликані відновленням у Великому Китаї.
Настрої були підтримані сильними результатами Apple після закриття Уолл-стріт у четвер, оскільки найбільша американська компанія за ринковою вартістю виграла від більш високих, ніж очікувалося, продажів iPhone та помітного проникнення до Індії та інших нових ринків.
Інвестори все ще перетравлюють наслідки того, що Європейський центральний банк уповільнив темпи посилення своєї політики в четвер, забезпечивши зростання на чверть процентного пункту.
У той час як президент ЄЦБ Крістін Лагард вказала, що центральний банк ще не закінчив із підвищенням ставок, банк також зазначив, що попередні підвищення «сильно транслювалися» у фінансові та грошово-кредитні умови.
Свідченням погіршення економічних умов стали дані про виробничі замовлення в Німеччині, які у березні впали на 10,7% порівняно з переглянутим показником зростання на 4,5% у попередньому місяці.
Проте, великий економічний звіт у п'ятницю виходить за межі європейської сесії. Очікується, що щомісячним звітом про зайнятість у США покаже, що кількість робочих місць у несільськогосподарському секторі зросла на 180 000 у квітні, що є зниженням порівняно з 236 000 робочими місцями, створеними у попередньому місяці.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Ціни на золото і срібло зросли до рекордних максимумів на тлі
повільнішої, ніж очікувалося, інфляції в США, яка підтримала прогнози на
подальше зниження процентних ставок.
За попередніми ітогами 2025 року, криптовалютна біржа Binance лідирує за
обсягами торгованих криптоактивів. У 2025 році сукупний притік
криптовалют на Binance досяг нового історичного максимуму - $1,17 трлн,
що на 31% більше, ніж у 2024 році.
Регулятор банківського ринку вважає, що Верховна Рада повинна відійти від практики мораторіїв на роботу з NPL
Щорічне зростання чистих гривневих кредитів бізнесу прискорилося до 35%, а роздрібного кредитування - до 33%.
Долар США вдень у четвер дорожчає до євро та єни, але знижується до фунта стерлінгів.
Загалом від початку заснування Фонду сума виплат гарантованого
відшкодування склала 105,0 млрд грн, відшкодування отримали 95,9%
вкладників банків, зазначено у повідомленні.
За відповідне рішення проголосувало 264 народних депутата. Відповідний законопроєкт був зареєстрований 1 жовтня 2025 року.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.