Фінансові новини
- |
- 29.12.25
- |
- 12:14
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Я не можу змінити напрям вітру, але я можу налаштувати вітрила, щоб завжди добиратися до місця призначення" Джиммі Дін |
Європейські акції знижуються; банківські побоювання продовжують тиснути
12:29 26.04.2023 |

Європейські фондові ринки в середу торгуються зі зниженням на тлі занепокоєння станом світової банківської системи, оскільки сезон звітності триває швидкими темпами.
О 03:55 за східним часом (07:55 за Грінвічем) індекс DAX у Німеччині торгувався на 1% нижче, CAC 40 у Франції - на 1,1%, а FTSE 100 у Великій Британії - на 0,6%.
Standard Chartered був останнім європейським кредитором, який опублікував результати раніше у середу, і британський банк повідомив про зростання прибутку до оподаткування на 21%, випередивши оцінки, що допомогло його акціям піднятися на 0,5%.
Проте сектор загалом торгувався в мінусі після того, як у вівторок швейцарський банк UBS та іспанський банк Santander, другий за величиною кредитор єврозони з погляду ринкової вартості, розчарували ринки своїми квартальними результатами.
Крім того, швейцарський фінансовий регулятор FINMA поставив під сумнів антикризові плани двох із п'яти системно значущих банків країни - Zuercher Kantonalbank та PostFinance, назвавши їхні плани дій у надзвичайних ситуаціях недостатніми.
Акції First Republic Bank різко впали після того, як минулого місяця стало відомо про зняття коштів клієнтами на 100 мільярдів доларів, що посилило побоювання у всьому регіональному банківському секторі США.
Крім фінансового сектора, акції Danone зросли на 0,8% після того, як глобальний харчовий гігант підвищив прогноз зростання продажів на 2023 рік слідом за тим, як повідомив про більш високу, ніж очікувалося, виручку в першому кварталі.
Акції GSK впали на 0,6% після того, як британський виробник ліків заявив, що очікує зниження зростання скоригованого операційного прибутку в першій половині року через збільшення витрат на запуск очікуваних запусків ліків, навіть незважаючи на те, що він підтвердив свій прогноз на 2023 рік.
Акції Puma впали на 2,7% після того, як німецький виробник спортивного одягу заявив, що очікує зростання продажів у другому кварталі з процентною швидкістю від низької до середньої однозначної цифри, що нижче за річний цільовий показник, посилаючись на високий рівень запасів і поточні проблеми на ринку.
Акції Roche впали на 1,4% після того, як швейцарська медична компанія повідомила падіння продажів у першому кварталі на 7% через падіння попиту на її набори для лікування та діагностики COVID-19.
Ринки акцій відразу отримали імпульс, оскільки результати першого кварталу від американських технологічних гігантів Microsoft і власника Google Alphabet, опубліковані після закриття Волл-стріт, перевершили очікування ринку.
Що стосується економічних даних, прогнозний німецький індекс споживчих настроїв GfK за травень склав -25,7, що є покращенням порівняно з переглянутим попереднім значенням -29,3 та сьомим підвищенням поспіль.
Пізніше на засіданні заплановано виступ низки політиків ЄЦБ, у тому числі Андреа Енріа, Керстін аф Йохнік та Луїса де Гіндоса, які могли б підказати щодо майбутнього напряму грошово-кредитної політики центрального банку.
Очікується, що Європейський центральний банк знову підвищить відсоткові ставки на початку травня, при цьому основним відкритим питанням є розмір кроку, крок у чверть чи півпункту.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна 24 грудня оголосила про успішне завершення розрахунків за
операцією з реструктуризації ВВП-варантів 2015 року на 2,635 млрд дол.
Власники паперів отримали нові держоблігації; всі ВВП-варанти
анульовано.
Президент України Володимир Зеленський зазначає, що у визначений момент
після підписання мирної угоди або в процесі її реалізації Верховна Рада
буде спроможна проголосувати дату проведення президентських виборів в
країні.
Референдум щодо повної угоди, яка закріпить закінчення війни, може бути
проведений в Україні, але для його проведення необхідно мінімум 60 днів і
повне припинення вогню на цей термін, повідомив президент України
Володимир Зеленський.
Президент Володимир Зеленський представив версію рамкового документа на
20 пунктів між США, Європою, Україною та росією щодо завершення
російсько-української війни.
Діалог щодо підпункту мирного плану, згідно якого США мали отримувати
компенсації за надані Україні гарантії безпеки, продовжується, повідомив
президент Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
"Перевірятимуть дотримання вимог законодавства України та достатність
заходів, яких вживають учасники платіжного ринку для забезпечення
безперервного, надійного та ефективного функціонування платіжної
інфраструктури", - йдеться на сайті регулятора.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 26 грудня 2025 року.
Активність торгів у міжсвятковий період є низькою. Біржі США, Європи,
а також низки країн Азії, були закриті з нагоди Різдва в четвер. У
п'ятницю американські біржі відновлять роботу, а європейські залишаться
закритими.
Курс американського долара слабко змінюється проти світових валют на тлі
низької активності торгів через різдвяні свята в США, більшості держав
Європи, а також у низці азійських країн.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 25 грудня 2025 року.
Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до
деяких законодавчих актів України щодо розвитку фінансової інклюзії"
№4465-ІХ, ухвалений Верховною Радою 3 червня.
Протягом року податківці провели близько 200 фактичних перевірок пунктів
обміну валют. За виявлені порушення донараховано понад 58 млн грн
штрафів.
NVIDIA підписала ліцензійну угоду зі стартапом Groq, який займається
розробкою чипів зі штучним інтелектом, отримавши право інтегрувати
технології Groq у свої майбутні продукти
Адміністрація американського президента Дональда Трампа у вівторок, 23
грудня, заявила, що з червня 2027 року введе мита на імпорт китайських
напівпровідників.
Покупців нових смартфонів у Південній Кореї зобов'язали проходити
обов'язкову процедуру розпізнавання обличчя. Згідно з місцевими ЗМІ,
вимога набула чинності 23 грудня.
У Південні Кореї затримали 10 колишніх співробітників Samsung, яких
підозрюють у витоку 10-нанометрової DRAM-технології до ChangXin Memory
Technologies (CXMT). Керівники та дослідники нібито злили
DRAM-технології китайській CXMT, що призвело до збитків на трильйони
вон.
Експерти з цифрової безпеки назвали браузери, які мають найгірший рівень
конфіденційності. Google Chrome майже дістався "п'єдесталу".
Michelin представить на виставці Consumer Electronics Show (CES) 2026
в Лас-Вегасі нову лінійку «розумних» шин, здатних в режимі реального
часу відстежувати власний знос і стан.
За даними корейських медіа, ці чипи пройшли кваліфікаційні випробування
NVIDIA та отримали найвищі оцінки серед усіх виробників у ключових
параметрах.