Фінансові новини
- |
- 26.12.25
- |
- 03:43
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар стабілізувався в умовах нестабільного ринку
12:46 29.03.2023 |

Долар виріс по відношенню до більшості основних валют у середу, стабілізувавшись після недавнього зниження, і різко виріс по відношенню до єни, яка була волатильною з наближенням кінця фінансового року в Японії.
Індекс долара, який відстежує валюту по відношенню до шести валют, додав 0,15% до 102,64. Він падав протягом останніх двох сесій і має впасти на 2,1% на місяць, ставши жертвою ринкових потрясінь, спричинених проблемами у банківській сфері.
Євро знизився на 0,1% протягом дня до 1,0834 долара, а фунт стерлінгів трохи опустився до 1,2316 долара, трохи нижче майже двомісячного внутрішньоденного максимуму попереднього дня 1,2348 долара.
«Ми повернулися до почуття спокою прямо зараз, але я не думаю, що все закінчилося, так, як вода знайде тріщини, ринок перевіряє на слабкі місця, і це те, як і хто найкраще пристосується умов високих ставок», - сказала Джейн Фоулі, голова валютної стратегії Rabobank.
Вона додала, що валютні ринки щосили намагалися зафіксувати певну тенденцію в нещодавній волатильності.
«Якщо ви візьмете долар, на поверхневих ринках, думаючи, що через банківську кризу ФРС доведеться знизити відсоткові ставки, що може послабити долар, але якщо ставки знижуються через ризик рецесії, куди ви збираєтесь переміщувати гроші? Не на ринки, що розвиваються».
Єна залишалася волатильною напередодні закінчення фінансового року в Японії у п'ятницю. Долар досяг тижневого максимуму і наразі зріс на 0,8% до 131,99 єни, тоді як євро додав 0,6% до 142,9 єни.
Минулого тижня єна досягла свого максимуму приблизно за два місяці як по відношенню до долара, так і по відношенню до євро, виходячи з втечі в безпечне місце, але Фоулі сказав, що цього тижня ринок може відчувати меншу потребу в безпечному прихістку.
Долар упав на 0,5% по відношенню до єни напередодні, коли він нехарактерно змінився у протилежному напрямку до дохідності довгострокових казначейських облігацій США, яка зростала в міру відновлення спокою на ринках.
10-річна еталонна прибутковість у США стиснулася до тижневого піку 3,583% на торгах у Токіо, але наразі перебуває на рівні 3,556%. Минулої п'ятниці доходність впала до шестимісячного мінімуму в 3,285%.
«Волатильність облігацій США викликала більшу частину волатильності долара до єни, тому має сенс, що ми ближче до 130, ніж до 140, тому що прибутковість у США набагато нижча», - сказав Рей Аттрілл, голова відділу валютної стратегії National Australia. Банк.
Щодо ралі єни у вівторок, «це не відповідає правилам, як можна було б очікувати, що, можливо, говорить про те, що наприкінці фінансового року обов'язкові потоки мають непропорційний вплив», - додав Аттрілл.
Австралійський долар впав на 0,5% до 0,6674 долара після того, як показник споживчої інфляції в Австралії сповільнився до восьмимісячного мінімуму, що додало підстав для того, щоб Резервний банк призупинив свою кампанію підвищення ставок наступного тижня.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна 24 грудня оголосила про успішне завершення розрахунків за
операцією з реструктуризації ВВП-варантів 2015 року на 2,635 млрд дол.
Власники паперів отримали нові держоблігації; всі ВВП-варанти
анульовано.
Президент України Володимир Зеленський зазначає, що у визначений момент
після підписання мирної угоди або в процесі її реалізації Верховна Рада
буде спроможна проголосувати дату проведення президентських виборів в
країні.
Референдум щодо повної угоди, яка закріпить закінчення війни, може бути
проведений в Україні, але для його проведення необхідно мінімум 60 днів і
повне припинення вогню на цей термін, повідомив президент України
Володимир Зеленський.
Президент Володимир Зеленський представив версію рамкового документа на
20 пунктів між США, Європою, Україною та росією щодо завершення
російсько-української війни.
Діалог щодо підпункту мирного плану, згідно якого США мали отримувати
компенсації за надані Україні гарантії безпеки, продовжується, повідомив
президент Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Курс американського долара слабко змінюється проти світових валют на тлі
низької активності торгів через різдвяні свята в США, більшості держав
Європи, а також у низці азійських країн.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 25 грудня 2025 року.
Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до
деяких законодавчих актів України щодо розвитку фінансової інклюзії"
№4465-ІХ, ухвалений Верховною Радою 3 червня.
Протягом року податківці провели близько 200 фактичних перевірок пунктів
обміну валют. За виявлені порушення донараховано понад 58 млн грн
штрафів.
Міністерство фінансів України 23 грудня 2025 року на аукціоні з
розміщення облігацій внутрішньої державної позики залучило до державного
бюджету 12,8 млрд грн в еквіваленті.
Президент України підписав закон про внесення змін до Податкового
кодексу щодо особливостей оподаткування банків податком на прибуток у
2026 році.
Срібло та платина також досягли рекордів на тлі геополітичної напруги та очікувань зниження ставок ФРС
Michelin представить на виставці Consumer Electronics Show (CES) 2026
в Лас-Вегасі нову лінійку «розумних» шин, здатних в режимі реального
часу відстежувати власний знос і стан.
За даними корейських медіа, ці чипи пройшли кваліфікаційні випробування
NVIDIA та отримали найвищі оцінки серед усіх виробників у ключових
параметрах.
Jaguar завершив виробництво автомобілів з двигунами внутрішнього
згоряння, зібравши останній кросовер F-Pace на заводі в Соліхаллі у
Великій Британії.
Бізнес дещо поліпшив оцінку судової системи України у 2025 році.
Загальний показник судового індексу зріс до 2,75 бала (проти 2,60 бала
торік) за п'ятибальною шкалою. Це найвищий показник за 12 років.
Журналіст-розслідувач New York Times Джон Каррейру, відомий викриттям
шахрайства компанії Theranos, подав позов проти кількох великих
технологічних компаній, які працюють у сфері ШІ. Про це пише Reuters.
В українських акаунтах ChatGPT з’явився новий бюджетний тариф за $4.
З 22 грудня українці почали отримувати сповіщення від банку Revolut про
закриття їхніх рахунків, з коротким поясненням "через вимоги місцевого
законодавства".