Фінансові новини
- |
- 27.12.25
- |
- 09:23
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Недостатньо лише мати знання; їх треба вміти використовувати. Недостатньо лише хотіти; треба діяти" Йоганн Вольфганг фон Гете |
Європейські акції знижуються; AB Inbev впала через слабкі продажі в 4 кварталі
12:29 02.03.2023 |

Європейські фондові ринки впали в четвер через слабкі продажі пивоварного гіганта Anheuser Busch InBev напередодні публікації останніх даних щодо інфляції в Єврозоні, які дадуть уявлення про майбутню траєкторію відсоткових ставок у регіоні.
О 04:10 за східним часом (09:10 за Грінвічем) індекс DAX у Німеччині торгувався на 0,4% нижче, CAC 40 у Франції - на 0,4%, а FTSE 100 у Великій Британії - на 0,1%.
Інвестори в Європі, а також у США були стурбовані тим, що вартість запозичень зросте більше, ніж очікувалося раніше, що вплине на майбутнє зростання, оскільки інфляцію виявилося важко приборкати.
Ринки повністю оцінили підвищення на 50 базисних пунктів Європейським центральним банком у середині березня, і президент Крістін Лагард заявила в четвер в іспанському телешоу, що підвищення процентної ставки, можливо, буде потрібно продовжити після запланованого підвищення на півпункту.
Це привертає велику увагу до попереднього індексу споживчих цін Єврозони за лютий пізніше в ході сесії, при цьому середній прогноз свідчить про річний показник 8,2%, що нижче 8,6% у попередньому місяці.
Тим не менш, попередні дані з Німеччини, Франції та Іспанії виявилися вищими за очікувані, що вказує на потенціал зростання після публікації даних по Єврозоні.
Також цікавить публікація протоколів останнього засідання ЄЦБ з питань політики, оскільки вони дадуть більше підказок щодо мислення політиків центрального банку.
У корпоративному секторі акції Anheuser Busch Inbev впали на 2,2% після того, як найбільша у світі пивоварна компанія повідомила, що обсяги продажів впали на 0,6% порівняно з попереднім роком у четвертому кварталі, що стало першим квартальним зниженням від початку пандемії. .
Акції Merck KGaA впали на 0,3% після того, як німецька науково-технологічна компанія попередила, що основний прибуток впаде у 2023 році через проблеми, пов'язані з ціновим тиском та зниженням попиту на лабораторні матеріали для COVID-19 з боку виробників ліків та вакцин.
Акції Metro Bank впали на 2% після того, як британський кредитор прогнозував, що зростання його чистої процентної маржі буде обмежене в 2023 році, оскільки він очікує, що менша кількість змін базової ставки та інфляційний тиск переважать його ініціативи щодо витрат.
Ціни на нафту зросли в четвер, оскільки трейдери оцінили перспективи відновлення попиту на паливо у Китаї на тлі зростання запасів сирої нафти у США.
Запаси сирої нафти в США зросли минулого тижня на 1,2 млн. барелів до трохи більше 480 млн. барелів, що є найвищим рівнем з травня 2021 року, повідомило Управління енергетичної інформації пізно ввечері в середу.
Це був десятий тиждень поспіль зростання запасів сирої нафти у Сполучених Штатах, що викликало питання зниження попиту у найбільшого споживача сирої нафти у світі.
Дані про виробничу активність у Китаї, також опубліковані у середу, стали додатковим свідченням відновлення економіки другої за величиною економіки світу та найбільшого імпортера нафти.
На 04:10 за східним часом ф'ючерси на американську нафту торгувалися з підвищенням на 0,4% до 77,99 долара за барель, а контракт на нафту марки Brent зріс на 0,3% до 84,54 долара.
Крім того, ф'ючерси на золото впали на 0,3% до 1840,05 доларів за унцію, а пара EUR/USD знизилася на 0,3% до 1,0638.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна 24 грудня оголосила про успішне завершення розрахунків за
операцією з реструктуризації ВВП-варантів 2015 року на 2,635 млрд дол.
Власники паперів отримали нові держоблігації; всі ВВП-варанти
анульовано.
Президент України Володимир Зеленський зазначає, що у визначений момент
після підписання мирної угоди або в процесі її реалізації Верховна Рада
буде спроможна проголосувати дату проведення президентських виборів в
країні.
Референдум щодо повної угоди, яка закріпить закінчення війни, може бути
проведений в Україні, але для його проведення необхідно мінімум 60 днів і
повне припинення вогню на цей термін, повідомив президент України
Володимир Зеленський.
Президент Володимир Зеленський представив версію рамкового документа на
20 пунктів між США, Європою, Україною та росією щодо завершення
російсько-української війни.
Діалог щодо підпункту мирного плану, згідно якого США мали отримувати
компенсації за надані Україні гарантії безпеки, продовжується, повідомив
президент Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
"Перевірятимуть дотримання вимог законодавства України та достатність
заходів, яких вживають учасники платіжного ринку для забезпечення
безперервного, надійного та ефективного функціонування платіжної
інфраструктури", - йдеться на сайті регулятора.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 26 грудня 2025 року.
Активність торгів у міжсвятковий період є низькою. Біржі США, Європи,
а також низки країн Азії, були закриті з нагоди Різдва в четвер. У
п'ятницю американські біржі відновлять роботу, а європейські залишаться
закритими.
Курс американського долара слабко змінюється проти світових валют на тлі
низької активності торгів через різдвяні свята в США, більшості держав
Європи, а також у низці азійських країн.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 25 грудня 2025 року.
Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до
деяких законодавчих актів України щодо розвитку фінансової інклюзії"
№4465-ІХ, ухвалений Верховною Радою 3 червня.
Протягом року податківці провели близько 200 фактичних перевірок пунктів
обміну валют. За виявлені порушення донараховано понад 58 млн грн
штрафів.
У Південні Кореї затримали 10 колишніх співробітників Samsung, яких
підозрюють у витоку 10-нанометрової DRAM-технології до ChangXin Memory
Technologies (CXMT). Керівники та дослідники нібито злили
DRAM-технології китайській CXMT, що призвело до збитків на трильйони
вон.
Експерти з цифрової безпеки назвали браузери, які мають найгірший рівень
конфіденційності. Google Chrome майже дістався "п'єдесталу".
Michelin представить на виставці Consumer Electronics Show (CES) 2026
в Лас-Вегасі нову лінійку «розумних» шин, здатних в режимі реального
часу відстежувати власний знос і стан.
За даними корейських медіа, ці чипи пройшли кваліфікаційні випробування
NVIDIA та отримали найвищі оцінки серед усіх виробників у ключових
параметрах.
Jaguar завершив виробництво автомобілів з двигунами внутрішнього
згоряння, зібравши останній кросовер F-Pace на заводі в Соліхаллі у
Великій Британії.
Бізнес дещо поліпшив оцінку судової системи України у 2025 році.
Загальний показник судового індексу зріс до 2,75 бала (проти 2,60 бала
торік) за п'ятибальною шкалою. Це найвищий показник за 12 років.
Журналіст-розслідувач New York Times Джон Каррейру, відомий викриттям
шахрайства компанії Theranos, подав позов проти кількох великих
технологічних компаній, які працюють у сфері ШІ. Про це пише Reuters.