Фінансові новини
- |
- 20.12.25
- |
- 11:58
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Я не можу змінити напрям вітру, але я можу налаштувати вітрила, щоб завжди добиратися до місця призначення" Джиммі Дін |
Європейські акції не змінилися, оскільки Telecom Italia гальмує акції єврозони
13:25 20.02.2023 |

Європейські акції у понеділок не змінилися, при цьому стійке зростання акцій гірничодобувних компаній завдяки ставкам на відновлення попиту в Китаї протидіяло падінню Telecom Italia, яке призвело до зниження акцій єврозони.
Загальноєвропейський індекс STOXX 600 змінився після відкриття незначного підвищення.
Індекс базових ресурсів зріс на 1,4% після того, як ціни на промислові метали зросли, сподіваючись на відновлення попиту з боку Китаю, як найбільшого споживача, а також чз занепокоєння щодо можливих перебоїв у глобальних поставках гірничодобувної промисловості.
Це також спричинило зростання цін на нафту, піднявши європейські запаси енергоресурсів на 0,3%.
Індекс EURO STOXX, до якого входять найбільші компанії єврозони, знизився на 0,1%.
Акції Telecom Italia впали на 3%, оскільки спонсорована урядом пропозиція, яка конкурує з пропозицією KKR про цінну мережу колишньої телефонної монополії, не була реалізована у вихідні.
Минулого тижня світові ринки перебували в глухому куті після того, як гарячіші, ніж очікувалося, дані щодо інфляції в США додалися до зростаючої кількості свідчень того, що агресивне підвищення ставок ще не призвело до зниження цін, щоб задовілнити ФРС.
"Це схоже на невелику паузу, щоб оцінити, що відбувається, і насправді відсутність напряму", - сказала Даніела Хаторн, старший ринковий аналітик Capital.com.
«Ми досі не впевнені у всьому, що відбувається з останніми даними, які показують, що економіка США, можливо, не сповільнюється так сильно, як ми думали. Таким чином люди все ще намагаються зрозуміти, що це означає».
Це був тихий торговий день у Європі, фондові ринки США закрито у понеділок у зв'язку зі святом Дня президентів.
Акції австрійського Raiffeisen Bank International впали майже на 7% після того, як агентство Reuters повідомило, що санкційний орган США розпочав розслідування щодо кредитора у зв'язку з його бізнесом, пов'язаним із Росією.
Forvia, європейський виробник автозапчастин, що народився внаслідок поглинання Hella компанією Faurecia, прогнозує стабільний продаж у 2023 році, внаслідок чого Faurecia майже на 4,0% підніметься на вершину STOXX 600.
Європейський індекс сектора автомобілів та автозапчастин зріс на 0,6%.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Ціни на золото і срібло зросли до рекордних максимумів на тлі
повільнішої, ніж очікувалося, інфляції в США, яка підтримала прогнози на
подальше зниження процентних ставок.
За попередніми ітогами 2025 року, криптовалютна біржа Binance лідирує за
обсягами торгованих криптоактивів. У 2025 році сукупний притік
криптовалют на Binance досяг нового історичного максимуму - $1,17 трлн,
що на 31% більше, ніж у 2024 році.
Регулятор банківського ринку вважає, що Верховна Рада повинна відійти від практики мораторіїв на роботу з NPL
Щорічне зростання чистих гривневих кредитів бізнесу прискорилося до 35%, а роздрібного кредитування - до 33%.
Долар США вдень у четвер дорожчає до євро та єни, але знижується до фунта стерлінгів.
Загалом від початку заснування Фонду сума виплат гарантованого
відшкодування склала 105,0 млрд грн, відшкодування отримали 95,9%
вкладників банків, зазначено у повідомленні.
За відповідне рішення проголосувало 264 народних депутата. Відповідний законопроєкт був зареєстрований 1 жовтня 2025 року.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.