Фінансові новини
- |
- 09.02.26
- |
- 18:48
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар зростає після даних щодо інфляції в США та жорсткого виступу ФРС
15:34 15.02.2023 |

Долар виріс у середу після стабільно високих даних щодо інфляції в США та твердих заяв щодо відсоткових ставок від представників Федеральної резервної системи.
Інфляція індексу споживчих цін у США (CPI) прискорилася у місячному обчислені у січні, збільшившись на 0,5%, як і очікувалося, частково через вищі витрати на оренду та харчування.
У річному обчисленні ціни зросли на 6,4%. Це нижче 6,5% у грудні, але вище за очікування економістів у 6,2%.
Долар виріс по відношенню до більшості основних валют у середу, при цьому євро впав на 0,14% до 1,072 долара. Євро досяг 10-місячного максимуму $1,103 2 лютого, але з того часу впав.
"Це реакція на дані індексу споживчих цін, а також на недавній тон представників ФРС", - сказала Джейн Фоулі, голова відділу валютної стратегії Rabobank.
«Ринок зараз очікує вищого піку ставки за фондами ФРС, ніж вони очікували навіть тиждень чи два тому».
Японська єна знизилася на 0,2% до 133,34 доларів за долар. Раніше на сесії він торкнувся шеститижневого мінімуму на позначці 133,44.
У грудні середній прогноз членів ради директорів ФРС передбачав, що відсоткові ставки досягнуть піку на рівні 5,1% цього року.
Але ринки ф'ючерсів на процентні ставки тепер оцінюють пік вище 5,2%, і трейдери стають менш впевненими, що в 2023 році відбудеться зниження. Ставки нині становлять від 4,5% до 4,75%.
Представники ФРС у вівторок дотримувались жорсткого тону.
«З огляду на силу ринку праці очевидно, що існують ризики того, що інфляція залишатиметься високою довше, ніж очікувалося, або що нам, можливо, доведеться підвищити ставки вище», - заявив у Нью-Йорку президент ФРБ Нью-Йорка Джон Вільямс.
Економісти Deutsche Bank заявили, що тепер вони очікують, що ФРС підніме ставки до 5,6%, а раніше очікувався піковий рівень 5,1%.
"Інфляція, ймовірно, залишиться надто високою, принаймні, у найближчі кілька місяців", - сказав головний економіст банку в США Метью Луцетті у записці для клієнтів.
Індекс долара США, який вимірює валюту щодо її аналогів, зріс на 0,25% до 103,51 після закриття у вівторок практично без змін.
Фунт стерлінгів упав на 0,79% до 1,208 долара після того, як британська інфляція знизилася більше, ніж очікувалося, у січні до 10,1%, що дещо послабило тиск на Банк Англії з метою зберегти підвищені ставки.
Також на радарах інвесторів була заява першого міністра Шотландії Ніколи Стерджен про те, що вона піде у відставку після восьми років роботи.
Австралійський долар упав на 1,2% - до 0,69 долара. Тим часом китайський юань, який торгується на суші, досяг більш ніж місячного мінімуму на рівні 6,8498 за долар і востаннє перебував на рівні 6,839.
Голова Центрального банку Австралії Філіп Лоу заявив членам парламенту, що ставки ще можуть зрости.
Дані про роздрібні продажі в США будуть опубліковані пізніше того ж дня.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна відкриває експорт дронів, повідомив президент Володимир
Зеленський під час спілкування з викладачами та студентами Київського
авіаційного інституту.
Мінфін України та Світовий банк підписали угоду про надання
грантового фінансування від Японії та Канади на загальну суму у майже
691 млн доларів США.
Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Золото і срібло зростають у ціні на торгах у понеділок, платина дешевшає.
Державний ПриватБанк, найбільший на українському ринку, у 2025 році
збільшив прибуток до оподаткування на 8,4% - до 88,0 млрд грн, тоді як
його чистий прибуток скоротився на 27,5% - до 29,1 млрд грн, йдеться у
пресрелізі фінустанови у понеділок.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня зменшив продаж доларів на
міжбанківському ринку на $65,3 млн, або на 7,6%, - до $794,3 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 9 лютого 2026 року.
Загальний обсяг виданих банками гривневих корпоративних кредитів у
2025 році скоротився на 2% через списання і продаж непрацюючих позик
(NPL).
Як зазначив Нацбанк, Скай Банк отримав письмове застереження за
порушення вимог законодавства у сфері ПВК/ФТ, зокрема, через несвоєчасне
подання спеціально уповноваженому органу додаткової інформації.
В Україні другий рік поспіль
зберігаються високі темпи кредитування. За грудень 2025 року гривневі
кредити як бізнесу, так і населенню зросли на третину.
Автомобіль перебуває в активному використанні вже 18 місяців без
тривалих простоїв. За цей час власник проїжджав у середньому майже 500
км щодня, що робить цей випадок особливо показовим з точки зору зносу.
Аналітики найближчим часом прогнозують суттєве подорожчання оперативної пам'яті та твердотільних накопичувачів, пише NotebookCheck
Згідно з документом, SpaceX та xAI спільно створять у космосі
потужний обчислювальний центр, величезні потреби в енергії якого будуть
компенсуватися за рахунок енергії Сонця
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.