Фінансові новини
- |
- 21.02.26
- |
- 05:00
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Держбанки посіли 4 перші позиції рейтингу первинних дилерів ОВДП у 2022р.
15:46 13.01.2023 |

Державні ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк та Укргазбанк посіли перші чотири позиції рейтингу первинних дилерів ОВДП за обсягом придбання, повідомило Міністерство фінансів у п'ятницю.
За його даними, завершує п'ятірку Кредобанк, за яким йдуть ОТП Банк і Сіті Банк.
За підсумками 2021 року всі чотири держбанки також були в першій п'ятірці, але друге місце тоді посів ОТП Банк, а Укргазбанк був вищий за Укрексімбанк; Кредобанк був дев'ятим у рейтингу, а Сіті Банк - восьмим.
Тепер же, за підсумками 2022 року, на восьмому місці Сенс Банк, який туди піднявся з 10-го місця роком раніше, а на дев'ятому - Райффайзен Банк, що опустився з шостого.
Зрештою, замикає десятку рейтингу 2022 року ПУМБ, який за підсумками 2021 року був сьомим, а на останньому місці, як і рік тому - банк "Південний".
Мінфін традиційно не наводить інших даних щодо купівлі цими банками облігацій.
Станом на кінець листопада у власності ПриватБанку були ОВДП на 234,24 млрд грн, Ощадбанку - 89,01 млрд грн, Укрексімбанку - 47,98 млрд грн, Укргазбанку - 20,17 млрд грн, Кредобанку - 4,09 млрд грн, ОТП Банку - 3,91 млрд грн, Сіті Банку - 2,93 млрд грн, Сенс Банку - 3,83 млрд грн, Райффайзен Банку - 14,32 млрд грн, ПУМБ - 13,41 млрд грн та Південного - 1,77 млрд грн .
Серед банків, які не є первинними дилерами, найбільшими портфелями ОВДП володіли Універсал Банк (mono) - 11,54 млрд грн, банк "Альянс" - 5,24 млрд грн, Акордбанк - 4,25 млрд грн, УкрСиббанк - 3,75 млрд грн , МТБ Банк - 2,51 млрд грн, Креді Агріколь банк - 2,41 млрд грн та банк "Кредит Дніпро" - 2,12 млрд грн.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Правління Національного банку України 19 лютого 2026 року ухвалило
рішення про віднесення АТ "Мотор-Банк" та АТ "Перший Інвестиційний Банк"
до категорії неплатоспроможних.
Американський президент Дональд Трамп офіційно продовжив ще на рік санкції проти Росії через війну в Україні.
Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
Сьогодні
США запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна
хоче гарантії безпеки на 20-30 років, заявив президент України Володимир
Зеленський.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 20 лютого 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується до євро, фунта стерлінгів і японської єни вранці в п'ятницю.
Ціни на нафту посилили зростання в четвер вдень, зберігаючи позитивну
динаміку після сильного зростання за підсумками попередніх торгів.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 19 лютого 2026 року.
Курс долара США помірно підвищується в парі з японською єною, слабо змінюється до євро і фунта стерлінгів вранці в четвер.
Голова Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний повідомив про
призначення Андрія Буквича директором департаменту міжнародного
співробітництва регулятора.
Єврокомісія 25 лютого представить проєкт Industrial Accelerator Act,
який визначить умови отримання субсидій на покупку електромобілів в ЄС.
Влада створює військового мобільного оператора - захищену мережу, яка забезпечить зв'язок на фронті навіть у разі вимкнення Starlink.
Європейський парламент відключив функції штучного інтелекту на робочих
пристроях посадовців через проблеми з кібербезпекою та захистом даних.
15 лютого 2026 року Nio виконала 146 649 операцій із заміни тягових
батарей за добу. Рекорд припав на початок пікового періоду поїздок під
час святкування Китайського Нового року.
Керівник підрозділу Microsoft AI Мустафа Сулейман заявив, що штучний
інтелект зможе замінити більшість офісної роботи за 12-18 місяців.
Дослідники з Шанхайського університету Цзяотун і університету Ціньхуа
представили повністю оптичний процесор LightGen, який призначений для
завдань генеративного ШІ.
Мобільний зв'язок п'ятого покоління у суботу, 14 лютого, з'явився у
Харкові. Про запуск тестової зони 5G у місті LIGA.net повідомили
оператори мобільного зв'язку Київстар, lifecell і Vodafone.