Фінансові новини
- |
- 04.03.26
- |
- 05:18
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Азіатські ринки акцій у середу в основному зросли, винятком стала Японія
12:54 04.01.2023 |

Фондові індекси Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) переважно зросли за підсумками торгів у середу, винятком став японський ринок, який завершив торги зниженням.
Трейдери чекають на публікацію протоколу грудневого засідання Федеральної резервної системи (ФРС), розраховуючи побачити в ньому сигнали того, що американський ЦБ готовий пом'якшити плани подальшого підвищення базової процентної ставки на тлі ослаблення глобальної економічної активності, зазначає Market Watch.
У грудні Федрезерв підняв ставку на 50 базисних пунктів (б.п.) - до 4,25-4,5% річних, тоді як на попередніх чотирьох засіданнях збільшував її на 75 б.п. При цьому голова ФРС Джером Пауелл заявив, що американський ЦБ підвищуватиме ставку доти, доки не досягне цілей щодо інфляції.
"Хоча Федрезерв планує утримувати ставку на високому рівні довше, ніж очікувалося раніше, ринки продовжують чинити опір, як і раніше розраховуючи на пом'якшення політики, - йдеться в огляді експертів High-Frequency Economics Рубіли Фарукі та Джона Сільвії. - Ми не чекаємо від ФРС зниження ставки цього року".
Протокол грудневого засідання ФРС буде опубліковано в середу о 22.00 кв.
Японський фондовий індекс Nikkei 225 втратив 1,45% за підсумками першої для нього сесії 2023 року. Лідерами падіння стали акції фармацевтичних компаній Takeda Pharmaceutical Co. (-1,95%) та Eisai Co. (-6%), а також папери виробника медичного обладнання Olympus Corp. (-1,45%).
Вартість паперів Toyota Motor опустилася на 0,74%, Fast Retailing Co. - на 1,2%.
Гонконгський індекс Hang Seng підскочила на 3,2% за підсумками торгів. Підтримку ринку надали новини про те, що влада КНР готує додаткові заходи, щоб допомогти великим девелоперам подолати нестачу ліквідності.
Агентство Bloomberg також повідомило джерело, що китайський регулятор знову дозволив фондам прямих інвестицій залучати кошти на реалізацію проектів у сфері житлової нерухомості.
Вартість акцій великого китайського забудовника Country Garden Holdings злетіла майже на 12% за підсумками торгів у Гонконгу, China Resources Land - на 3%.
Папери Alibaba Health Information Technology підскочили в ціні на 11,3%, Country Garden Services - на 11,7%, Hansoh Pharmaceutical - на 7,7%, Baidu Inc. - на 8,2%.
Китайський Shanghai Composite додав 0,2% за підсумками торгів завдяки підйому котирувань акцій девелоперів. Акції Poly Developments подорожчали на 3,9%, China Vanke - на 4,6%.
Австралійський індекс S&P/ASX 200 у середу зріс на 1,6%, південнокорейський KOSPI - на 1,7%.
Котирування акцій південнокорейських чіп-мейкерів підскочили на інформацію про те, що уряд країни має намір збільшити податкові пільги для галузі у 2023 році.
Вартість паперів Samsung Electronics збільшилася на 4,3%, SK Hynix - на 7,1%
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Від 2 березня банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень зразків 2003-2007
років замінюються на відповідні обігові монети, повідомив Національний
банк України.
Україна нещодавно досягла домовленості з Експортно-імпортним банком
Китаю (China EXIM) про реструктуризацію залучених раніше під державні
гарантії кредитів, повідомив заступник голови місії Фонду в Україні
Тревор Лессард
Думка,
що Україна неодмінно буде в ЄС, давно є домінуючою у Європі, а зараз
посилюється розуміння, що процес вступу має бути швидшим за звичний.
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Біткойн знову впав у вівторок після того, як напередодні ненадовго
перевищив позначку в 70 000 доларів, знизившись разом з іншими
ризиковими активами через побоювання щодо затягування війни на Близькому
Сході.
Курс долара США посилив зростання в парах з євро і фунтом стерлінгів, помірно зміцнюється до японської єни вдень у вівторок.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 3 березня 2026 року.
У застосунку «Дія» можна придбати нову військову облігацію «Феодосія» з терміном погашення у березні 2027 року.
Кабінет міністрів вніс зміни до порядків визначення незалежних членів
наглядових рад державних банків, а також відбору компаній, які
претендентів на ці посади пропонують.
Національний банк України (НБУ) у лютому зменшив інтервенції на
міжбанківському ринку на $547,6 млн, або на 15,5% - до $2 млрд 990,5
млн, тоді як офіційний курс гривні до долара знизився на 0,8%, або на 36
коп.
Національний банк України має намір посилити контроль за якістю готівки, що перебуває в обігу.
HP повідомила, що оперативна пам'ять тепер формує понад третину
собівартості її персональних комп'ютерів. За словами фінансової
директорки Карен Паркхілл, якщо торік витрати на пам'ять і накопичувачі
становили 15-18% від загальної вартості компонентів
Компанії Microsoft та SpaceX оголосили про співпрацю для розвитку
глобального доступу до інтернету. Проєкт передбачає використання
супутникового інтернету Starlink для підключення громадських центрів у
різних країнах, зокрема 450 хабів у Кенії.
Компанія SpaceX оприлюднила
амбітні плани щодо розвитку своєї технології Direct to Cell, яка дозволить звичайним смартфонам підключатися до супутників без жодного додаткового обладнання.
Dell, Lenovo та інші провідні виробники ПК готують нові ноутбуки
Copilot+, які використовуватимуть процесори NVIDIA на архітектурі ARM.
Фінський стартап Donut Lab оприлюднив результати першого незалежного
тестування своєї твердотільної батареї.
Meta та AMD анонсували угоду вартістю $100 мільярдів. У її межах
компанія Марка Цукерберга планує закупити ШІ-чипи для забезпечення
дата-центрів потужністю до 6 гігаватів, а також може отримати 10% акцій
виробника процесорів
На мові програмування, написаній у 1950-х, досі тримаються 95% трансакцій у банкоматах США