Фінансові новини
- |
- 14.01.26
- |
- 11:50
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Мінфін у I кв.-2023 щотижня пропонуватиме ОВДП у гривні від 6 міс. до 2 років та двічі запропонує ОВДП у доларах на 6 міс. і рік

Міністерство фінансів України на первинних аукціонах у першому кварталі 2023 року щовівторка виставлятиме на продаж чотири випуски гривневих облігацій: із погашенням через шість місяців, рік, півтора та два роки, випливає з графіка аукціонів на сайті Мінфіну.
Згідно з ним, двічі - 7 лютого та 28 березня - покупцям також будуть запропоновані доларові облігації з погашенням через шість місяців і рік.
Мінфін уточнив, що у січні на аукціонах з'явиться новий випуск облігацій - з погашенням 1 серпня 2024 року.
Як повідомив НБУ, з початку повномасштабної війни і до 31 грудня 2022 року уряд України залучив від розміщення ОВДП на аукціонах 152,39 млрд грн, $1,929 млрд та EUR977,3 млн.
На погашення за внутрішніми борговими цінними паперами за аналогічний період було спрямовано 213,34 млрд грн, $2,79 млрд та EUR662,6 млн.
Центробанк уточнив, що у березні, вересні та листопаді уряд залучив коштів більше, ніж витратив на погашення внутрішніх державних облігацій. Водночас з квітня до серпня, а також у жовтні та грудні виплати уряду щодо погашення ОВДП перевищували запозичення на внутрішньому борговому ринку, зокрема у грудні - на 15,44 млрд грн.
Протягом дії воєнного стану Мінфін підвищив ставки ОВДП, які зараз становлять: у гривні - від 14% за шестимісячними паперами до 19,5% за дворічними, у доларах - від 4,25% за шестимісячними до 4,5% за 12-місячними та з євро - від 3% за шестимісячними до 2,5% за 12-місячними.
Меморандум з МВФ щодо Моніторингової програми за участю ради директорів передбачає підвищення роловера (пролонгації) вкладень банків до ОВДП до рівня 100% за рахунок підвищення ставки на первинних аукціонах, можливості формувати половину підвищених обов'язкових резервів за рахунок ОВДП, що дасть додатковий попит на них близько 40 -50 млрд грн, та індивідуальний аналіз можливостей кожного банку.
Крім того, Мінфін планує розглянути доцільність пропозиції ринку довгострокових облігацій з погашенням вже після лютого 2025 року, коли у графіку його погашень за внутрішнім боргом аж до травня 2026 року відсутні великі виплати.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Соболев назвав головні виклики для економіки та основні драйвери економічного зростання
Переможцем конкурсу стала компанія Dobra Lithium Holdings, акціонери якої - Techmet та The Rock Holdings
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде оголосив про
виділення $400 млн допомоги Україні, які будуть спрямовані на
енергетичний сектор та функціонування української держави.
Німецький оборонний концерн Rheinmetall оголосив, що вже на початку 2026 року Україна має отримати перші бойові машини Lynx KF41
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде розповів про плани
його країни щодо співпраці з українськими виробниками зброї.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Всього з початку року Нацбанк послабив офіційний курс гривні до долара на 2,1%, тоді як за весь минулий рік - на 0,8%.
Українські банки станом на початок 2026 року мають достатній запас капіталу та виконують встановлені нормативи його достатності.
Долар стабільний до євро і фунта стерлінгів у вівторок перед публікацією грудневих даних про динаміку споживчих цін у США.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 січня 2026 року.
Ціни на золото у вівторок трохи знизилися, оскільки інвестори фіксували
прибутки після того, як дорогоцінний метал досяг рекордного рівня 4600
доларів за унцію на минулій сесії на тлі загострення геополітичної та
економічної невизначеності.
Золото і срібло піднялися до рекордних показників після того, як
міністерство юстиції США почало кримінальне розслідувачення проти
очільника ФРС, а протести в Ірані сприяли попиту на безпечні активи.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня збільшив продаж доларів
на міжбанківському ринку на $79,0 млн, або на 12,5%, - до $712,1 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
YouTube оновив інструменти розширеного пошуку. Тепер користувачі можуть
виключити Shorts, тобто відео тривалістю до трьох хвилин, із
результатів.
На виставці NRF 2026 компанія Microsoft представила нову функцію -
Copilot Checkout. Вона дозволяє користувачам оформлювати покупки без
переходу на сторонні сайти.
Top Lead за підтримки Міністерства цифрової трансформації України провела дослідження
використання штучного інтелекту українськими компаніями.
Йдеться про двоногі машини, призначені для виконання виробничих завдань нарівні з традиційним промисловим обладнанням.
Із 1 січня 2026 у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати в
Україні зросли деякі виплати роботодавцям, які адмініструє Державна
служба зайнятості.
Mercedes-Benz встановить на новий CLA систему допомоги водію на базі
програмної платформи NVIDIA DRIVE AV. Технологію представили на виставці
Consumer Electronics Show (CES) 2026 у Лас-Вегасі.
Universal Music Group (UMG) уклала партнерство з NVIDIA для впровадження
нової моделі штучного інтелекту у свій музичний каталог. Про це пише
The Verge.