Фінансові новини
- |
- 20.01.26
- |
- 15:54
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар падає, оскільки інвестори надихаються послабленням правил Китаю щодо COVID
12:20 27.12.2022 |

Долар впав у вівторок після того, як Китай заявив, що скасує правило карантину COVID-19 для мандрівників, що є важливим кроком у відкритті кордонів, що призвело до зростання пов'язаних із ризиком валют, таких як новозеландський та австралійський долари.
Китай перестане вимагати від мандрівників, що прибувають, проходити карантин після прибуття, починаючи з 8 січня, заявила в понеділок Національна комісія охорони здоров'я, навіть незважаючи на зростання кількості випадків COVID. У той самий час Пекін знизив правила ведення випадків COVID до легшої категорії B з вищої категорії A.
Новозеландський долар зріс на 0,7% до 0,6316 долара, тоді як австралійський долар зріс на 0,5% до 0,6765 долара в ході переважно млявих торгів у святковий сезон наприкінці року. Ці дві валюти часто використовуються як ліквідні замінники китайського юаня.
Офшорний юань зріс на 0,1% - до 6,9686 за долар.
"Схоже, темпи ослаблення обмежень, пов'язаних з COVID, не знижуються, незважаючи на сплеск випадків захворювання на материку COVID", - сказав Крістофер Вонг, валютний стратег OCBC. "Можливо це демонструє рішучість китайських політиків повністю відкритися".
"Крім того, були новини про те, що Китай може вжити надзвичайних заходів для підтримки зростання", - сказав Вонг.
В інших місцях євро виріс на 0,2% по відношенню до долара до 1,06545 долара і по відношенню до ієни до 141,89.
Поступова відмова Китаю від своєї політики щодо боротьби з COVID-19 може дати додатковий імпульс євро, який виріс завдяки тому, що Європейський центральний банк зайняв набагато жорсткішу позицію щодо інфляції, ніж очікували інвестори.
"Швидке зняття обмежень через COVID підтримає економіку Китаю і принесе користь зоні євро", - заявили стратеги Danske Bank.
Оскільки ринки Великобританії закриті у зв'язку з державним святом, торгівля фунтом стерлінгів була приглушеною, внаслідок чого фунт стерлінгів до долара залишився на рівні близько 1,2071 долара.
Індекс долара США знизився на 0,1% - до 104,04.
Дані, опубліковані в п'ятницю, показали, що споживчі витрати в США в листопаді практично не зросли, тоді як інфляція ще більше знизилася, що посилило очікування того, що Федеральна резервна система може згорнути своє агресивне посилення грошово-кредитної політики.
"Відповідно до сезонної тенденції грудень був слабким місяцем для долара", - сказав стратег ING FX Франческо Песоле.
«Варто пам'ятати, що долар зростав у кожному з останніх чотирьох років у січні. Наш погляд на початок 2023 року, як і раніше, полягає у відновленні долара».
Японська єна впала на 0,2% по відношенню до долара до 133,07, незважаючи на стрибок прибутковості короткострокових державних облігацій до найвищого рівня за сім з половиною років після аукціону, що спричинив слабкий попит.
Єна готується до свого найбільшого щоквартального ралі по відношенню до долара з 2008 року зі зростанням на 8,1% після несподіваного рішення Банку Японії (BOJ) скоригувати свою грошово-кредитну політику минулого тижня.
Глава Банку Японії Харухіко Курода у понеділок відкинув можливість короткострокового виходу із надм'якої грошово-кредитної політики, навіть незважаючи на те, що ринки та політики сигналізують про все більшу увагу до того, що відбудеться після закінчення терміну повноважень Куроди у квітні наступного року.
«Хоча ... (це) коригування політики додало невизначеності прогнозам Банку Японії, ми, як і раніше, схиляємося до того, що політики Банку Японії не будуть вносити подальші корективи в політику до кінця 2023 року», - заявили аналітики Wells Fargo.
«Очікується, що інфляційний тиск знизиться, що має знизити мотивацію Банку Японії до подальших політичних кроків».
Згідно зі звітом CoinDesk, у криптовалютах крипто-кредитор Vauld скасував своє потенційне придбання конкурентом Nexo.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна може стати європейським левом з точки зору темпів зростання
економіки, але їй варто продовжувати необхідні для цього реформи,
наголосила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ)
Крісталіна Георгієва
Мінрозвитку у 2026 році планує підготувати законопроєкт про запровадження обов'язкового техогляду усіх транспортних засобів.
Посеред запеклої суперечки навколо статусу Гренландії президент
Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив запровадження ввізних мит проти
низки європейських країн, які раніше наполягали на неприпустимості
передачі цього острова США.
Україна та Велика Британія підписали угоду про торговельну лібералізацію для деяких видів аграрної продукції.
Через прайс-кепи імпорт електроенергії з Євросоюзу здійснюється лише на 30%
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Вкладники банків, що ліквідуються, у 2025 році отримали 352,8 млн грн гарантованого відшкодування.
У вівторок, 20 січня, золото досягло рекордного максимуму, вперше подолавши поріг у 4 700 доларів США за унцію.
Курс долара США знижується до євро і фунта вранці у вівторок через
зростання напруженості у відносинах між Сполученими Штатами і Європою. У
парі з японською валютою долар дорожчає.
Сьогодні в Україні в готівковому обігу перебуває 1,5 млрд монет
номіналом 50 копійок. Щоб підтримувати їхню належну якість, щороку
потрібно докарбовувати близько 30 млн монет, частину з яких планується
замінити шагами.
У 2025 році статки світових мільярдерів зросли до 18,3 трлн американських доларів - найвищого показника на сьогодні.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) передбачає, що за підсумками 2026 року
світова економіка зросте на 3,3%, це більше, ніж прогнозувалося у жовтні
торік.
Минулого тижня BitcoinWorld повідомили, що кількість унікальних блокчейн-адрес, які зберігають стейблкоїни, сягнула 200 млн.
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.
Wikimedia Enterprise створено у 2021 році для надання великим
компаніям платного доступу до розширеної версії API Wikipedia. Ця версія
адаптована для комерційного використання та роботи з системами штучного
інтелекту.
Платформа X Ілона Маска заявила, що Grok більше не генеруватиме оголені
зображення людей. Компанія заявляє, що нові обмеження були впроваджені
для акаунта чат-бота у соціальній мережі й подібна функціональність
тепер недоступна навіть платним користувачам.
Відсьогодні YouTube запускає новий пакет інструментів для батьків з
України, які зможуть краще контролювати що і як довго їхні діти
дивляться на платформі. Серед них - налаштування часу перегляду для
Shorts та нагадування про сон чи перерву.
Компанія NVIDIA оголосила про фінальний запуск технології DLSS 4.5 Super Resolution, який відтепер доступний усім користувачам відеокарт GeForce RTX.
Китайські урядовці наказали технологічним компаніям не купувати чипи Nvidia без необхідності