Фінансові новини
- |
- 09.02.26
- |
- 20:24
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Долар тримається на плаву, оскільки США подає змішані сигнали, фунт стерлінгів зростає
12:35 17.11.2022 |

Долар практично не змінився в четвер, оскільки інвестори перетравили змішані економічні дані США, тоді як британський фунт виріс напередодні поновлення бюджету уряду.
Долар США впав останніми тижнями, оскільки дані щодо інфляції та коментарі представників Федеральної резервної системи припускають, що центральний банк може незабаром уповільнити темпи різкого підвищення відсоткових ставок.
Тим не менш, у четвер курс долара стабілізувався після того, як дані щодо роздрібних продажів у США за жовтень, опубліковані в середу, виявилися сильнішими, ніж очікувалося.
Євро не змінився щодо долара, на рівні 1,039 долара, після досягнення у вівторок найвищої позначки з липня на рівні 1,048 долара.
Індекс долара, який вимірює валюту по відношенню до шести основних аналогів, не змінився і становив 106,27. Індекс впав більш ніж на 7% з досягнутого 20-річного максимуму у вересні, хоча в четвер він залишався приблизно на 10% вище середнього за рік.
"Ринки готові до розвороту ФРС, але дані про роздрібні продажі в США сильно кидають виклик цьому наративу", - сказав валютний стратег Commonwealth Bank of Australia (OTC: CMWAY) Кім Манді.
Саймон Харві, старший валютний аналітик Monex Europe, сказав, що долар тупцює на місці, оскільки інвестори намагаються визначити напрямок економіки США.
«Позитивні дані про споживання говорять про те, що на нас не чекає жорстка посадка (для економіки). Але чи це позитивний чинник для ризикованих активів, чи це додасть сміливості ФРС?» він сказав.
Харві сказав, що найбільший ціновий рух може бути в британському фунті, коли міністр фінансів Джеремі Хант оголосить бюджетні плани уряду пізніше у четвер. Очікується, що він підвищить податки і скоротить витрати, незважаючи на рецесію, що насувається, щоб зміцнити репутацію Великобританії на ринках і знизити інфляцію.
Фунт стерлінгів зріс на 0,18% по відношенню до долара до 1,193 долара на ранкових торгах у Лондоні та на аналогічну суму виріс по відношенню до євро.
Трейдери також уважно вивчають виступи численних представників ФРС у четвер щодо натяків на підвищення ставок. Виступлять регіональні президенти ФРС Рафаель Бостік, Лоретта Местер та Ніл Кашкарі.
Яструбині зауваження представників ФРС відразу посилили сумніви щодо зміни політики, оскільки президент ФРС Сан-Франциско Мері Дейлі - донедавна одна з найголубовіших чиновників - заявила, що паузу виключено.
Долар упав на 0,2% по відношенню до японської ієни в четвер до 139,28, оскільки він продовжував торгуватися біля найнижчого рівня за три місяці. Він упав на 3,7% у четвер минулого тижня, коли дані щодо споживчої інфляції в США за жовтень виявилися нижчими за очікувані.
Китайський юань ослаб на 0,36% до 7,126 за долар, оскільки нові випадки COVID викликали побоювання, що офіційні особи можуть запровадити додаткові блокування.
Австралійський долар упав на 0,15% до 0,673 долара, а ківі зріс на 0,28% до 0,616 долара.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна відкриває експорт дронів, повідомив президент Володимир
Зеленський під час спілкування з викладачами та студентами Київського
авіаційного інституту.
Мінфін України та Світовий банк підписали угоду про надання
грантового фінансування від Японії та Канади на загальну суму у майже
691 млн доларів США.
Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Золото і срібло зростають у ціні на торгах у понеділок, платина дешевшає.
Державний ПриватБанк, найбільший на українському ринку, у 2025 році
збільшив прибуток до оподаткування на 8,4% - до 88,0 млрд грн, тоді як
його чистий прибуток скоротився на 27,5% - до 29,1 млрд грн, йдеться у
пресрелізі фінустанови у понеділок.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня зменшив продаж доларів на
міжбанківському ринку на $65,3 млн, або на 7,6%, - до $794,3 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 9 лютого 2026 року.
Загальний обсяг виданих банками гривневих корпоративних кредитів у
2025 році скоротився на 2% через списання і продаж непрацюючих позик
(NPL).
Як зазначив Нацбанк, Скай Банк отримав письмове застереження за
порушення вимог законодавства у сфері ПВК/ФТ, зокрема, через несвоєчасне
подання спеціально уповноваженому органу додаткової інформації.
В Україні другий рік поспіль
зберігаються високі темпи кредитування. За грудень 2025 року гривневі
кредити як бізнесу, так і населенню зросли на третину.
Автомобіль перебуває в активному використанні вже 18 місяців без
тривалих простоїв. За цей час власник проїжджав у середньому майже 500
км щодня, що робить цей випадок особливо показовим з точки зору зносу.
Аналітики найближчим часом прогнозують суттєве подорожчання оперативної пам'яті та твердотільних накопичувачів, пише NotebookCheck
Згідно з документом, SpaceX та xAI спільно створять у космосі
потужний обчислювальний центр, величезні потреби в енергії якого будуть
компенсуватися за рахунок енергії Сонця
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.