Фінансові новини
- |
- 15.01.26
- |
- 12:10
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Збанкрутілу криптобіржу FTX запідозрили в крадіжці коштів клієнтів, - Bloomberg

Аналітична компанія Nansen, що займається розслідуванням банкрутства однієї з найбільших криптобірж FTX, зауважила таємничий витік приблизно 662 млн доларів у токенах. Засновник FTX Сем Бенкман-Фрід був допитаний поліцією та регуляторами Багамських островів.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.
Загалом, як стверджують джерела, з криптобіржі FTX зникло не менше 1 млрд доларів клієнтських коштів. Згідно з інвестиційними матеріалами, у четвер, 10 листопада, FTX Trading International мала лише 900 млн доларів ліквідних активів проти 9 млрд доларів зобов'язань.
За словами лондонської компанії з аналізу блокчейнів Elliptic, початкові ознаки розслідування свідчать про те, що майже 475 млн доларів було вкрадено в ході незаконних трансакцій, причому стейблкоїни та інші вилучені токени швидко конвертувалися в крипту Etherium на децентралізованих біржах "звичайним способом, який використовують хакери, щоб запобігти вилученню їхнього прибутку".
"FTX почала переміщувати частину своїх активів на офлайн-гаманці, а пізніше прискорила ці операції, аби пом'якшити збитки від спостереження за неавторизованими трансакціями", - підкреслив головний радник американської платформи Раєн Міллер.
За словами аналітика, більша частина цього обсягу з того часу зникла, при цьому одне з джерел оцінило суму, що бракує, приблизно в 1,7 млрд доларів. Називають й інші розміри втрат - від 1 до 2 млрд доларів.
Криптобіржа Kraken заявила, що знає особу зловмисника, який здійснив несанкціоноване виведення коштів з платформи конкурента FTX. Зловмисник перемістив деякі кошти з рахунку Kraken на гаманець, який вони використовували для зберігання вкрадених токенів. Kraken додала, що заморозила доступ до облікових записів певних коштів, які, на її думку, були пов'язані з "шахрайством, недбалістю або неправомірною поведінкою", пов'язаною з FTX.
Директор Національної економічної ради США Лоуренс Саммерс порівняв крах криптобіржі FTX із крахом енергетичної компанії Enron Corp. Наразі, за словами експертів, Комісія з цінних паперів і бірж США і Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами США розслідують, чи правильно біржа FTX використовувала кошти клієнтів.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
Світовий банк прогнозує, що зростання економіки України цього року
стабілізується на рівні 2%, згідно з базовим сценарієм, який передбачає,
що вторгнення Росії триватиме до кінця року.
Соболев назвав головні виклики для економіки та основні драйвери економічного зростання
Переможцем конкурсу стала компанія Dobra Lithium Holdings, акціонери якої - Techmet та The Rock Holdings
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде оголосив про
виділення $400 млн допомоги Україні, які будуть спрямовані на
енергетичний сектор та функціонування української держави.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Всього з початку року Нацбанк послабив офіційний курс гривні до долара на 2,1%, тоді як за весь минулий рік - на 0,8%.
Українські банки станом на початок 2026 року мають достатній запас капіталу та виконують встановлені нормативи його достатності.
Долар стабільний до євро і фунта стерлінгів у вівторок перед публікацією грудневих даних про динаміку споживчих цін у США.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 січня 2026 року.
Ціни на золото у вівторок трохи знизилися, оскільки інвестори фіксували
прибутки після того, як дорогоцінний метал досяг рекордного рівня 4600
доларів за унцію на минулій сесії на тлі загострення геополітичної та
економічної невизначеності.
Золото і срібло піднялися до рекордних показників після того, як
міністерство юстиції США почало кримінальне розслідувачення проти
очільника ФРС, а протести в Ірані сприяли попиту на безпечні активи.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня збільшив продаж доларів
на міжбанківському ринку на $79,0 млн, або на 12,5%, - до $712,1 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
У центрі Львова запустили пілотну мережу 5G - вперше в Україні зі
швидкістю передавання даних близько 500 Мбіт/с на одного абонента.
Nissan Leaf поступився статусом найпопулярнішого електрокара в Україні
Дефіцит оперативної пам'яті для споживчих товарів назвали небаченим щонайменше за два десятиліття
Платформа Windows 11 on Arm нарешті отримала процесор, який здатен на
рівних конкурувати з чипами Apple. Новий Snapdragon X2 Elite Extreme
показав вражаючі результати в Geekbench і суттєво скоротив розрив між
Windows-ноутбуками та MacBook на Apple Silicon.
YouTube оновив інструменти розширеного пошуку. Тепер користувачі можуть
виключити Shorts, тобто відео тривалістю до трьох хвилин, із
результатів.
На виставці NRF 2026 компанія Microsoft представила нову функцію -
Copilot Checkout. Вона дозволяє користувачам оформлювати покупки без
переходу на сторонні сайти.
Top Lead за підтримки Міністерства цифрової трансформації України провела дослідження
використання штучного інтелекту українськими компаніями.