Фінансові новини
- |
- 08.02.26
- |
- 02:45
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Два найважливіших дні у житті: день, коли ми з'явились на світ, і день, коли зрозуміли навіщо" Марк Твен |
Американські індекси 21 жовтня закрилася в плюсі, тому що надії на менш агресивну політику ФРС зростають
06:17 24.10.2022 |

Американські акції зросли до закриття торгового тижня у п'ятницю після отримання звіту, з якого випливало, що Федеральна резервна система США, ймовірно, буде обговорювати менше підвищення процентної ставки у грудні, що вселяє надію на те, що центральний банк може зайняти менш агресивну політику.
Згідно зі звітом Wall Street Journal, деякі чиновники ФРС почали заявляти про своє бажання найближчим часом уповільнити темпи підвищення, а також про те, як сигналізувати про плани схвалити невелике підвищення у грудні.
Президент Федеральної резервної системи Сан-Франциско Мері Дейлі підтримала цю думку і сказала, що настав час почати говорити про уповільнення темпів зростання вартості запозичень, і це має запобігти відправленню економіки в «вимушений спад» через надто різке підвищення процентних ставок.
Крім того, президент Федерального резервного банку Чикаго Чарльз Еванс підтвердив свою позицію: ФРС має підняти політику «трохи вище» 4,5% на початок наступного року, а потім залишити її на цьому рівні.
Аналітики очікують, що ФРС підвищить ставки на 75 базисних пунктів на четвертому засіданні поспіль у листопаді. Цього року акції опинилися під тиском, оскільки центральний банк став на шлях агресивного підвищення ставок, намагаючись впоратися з стійкою інфляцією, посилюючи побоювання з приводу політичної помилки, яка призведе економіку до рецесії.
Індекс Dow Jones Industrial Average виріс на 748,97 пунктів, або 2,47%, до 31 082,56 пунктів, S&P 500 додав 86,97 пунктів, або 2,37%, до 3752,75 пунктів, а Nasdaq Composite додав ,87 пунктів, або 2,31%, до 10 859,72 пунктів.
За тиждень S&P 500 зріс на 4,74%, Dow - на 4,89%, а Nasdaq - на 5,22%. Кожен із трьох основних індексів продемонстрував найбільший тижневий процентний приріст за чотири місяці.
Звіт допоміг акціям оговтатися від ранніх втрат, оскільки Snap Inc впала на 28,08% після того, як повідомила про найповільніше квартальне зростання виручки за останні п'ять років, оскільки рекламодавці скоротили витрати через інфляцію та геополітичні проблеми.
Це позначилося на інших компаніях, які значною мірою залежать від доходів від реклами, таких як Meta Platforms Inc, що знизилися на 1,16%, та Pinterest, що знизилися на 6,40%.
Також впали після публікації квартального прибутку акції American Express, що втратили 1,67%, і Verizon Communications, які втратили 4,46%.
American Express заявила, що створила більші резерви для підготовки до можливих дефолтів у міру наближення економічного спаду, тоді як прибуток Verizon впав на 23%, а оператор не зміг оцінити кількість нових абонентів бездротового зв'язку.
Наступний тиждень принесе звіти про прибуток від таких імен, як Twitter, Microsoft Corp, Alphabet та Apple Inc.
Незважаючи на недавню серію результатів, що розчаровують, сезон звітності за третій квартал досі був кращим, ніж побоювалися, з очікуваннями зростання для компаній S&P 500 на рівні 3,1%, згідно з даними Refinitiv, порівняно з 2,8% раніше на тижні, проте значно нижче прогнозу в 11,1% на початку липня.
Акції Schlumberger зросли на 10,33%, що допомогло підняти енергетичний сектор S&P 500 на 2,76% після повідомлення про квартальний прибуток вище за очікування.
Обсяг на біржах США становив 12,15 млрд акцій порівняно із середнім показником 11,57 млрд за повну сесію за останні 20 торгових днів.
Зростаючі випуски перевищували падаючі NYSE у співвідношенні 2,59 до 1; на Nasdaq співвідношення 2,03 до 1 сприяло зростанню.
S&P 500 показав 9 нових 52-тижневих максимумів та 32 нових мінімуму; Nasdaq Composite зафіксував 60 нових максимумів та 322 нових мінімуму.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
В Україні другий рік поспіль
зберігаються високі темпи кредитування. За грудень 2025 року гривневі
кредити як бізнесу, так і населенню зросли на третину.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 6 лютого 2026 року.
Найбільша криптовалюта світу біткойн за останні три місяці втратила 50%
своєї вартості, коливаючись навколо позначки у 63 тисячі доларів США.
Національний банк України (НБУ) прогнозує, що інфляція сповільниться до
7,5% наприкінці 2026 року, у 2027-му знизиться до 6%, а у 2028-му
повернеться до цілі 5%, йдеться в інфляційному звіті НБУ за січень 2026
року.
Курс долара США знижується до основних світових валют уранці в п'ятницю,
інвестори оцінюють підсумки засідань Банку Англії та Європейського
центрального банку, що завершилися напередодні.
Національний банк України (НБУ) затвердив пакет змін до нормативної бази
щодо оцінки банками кредитного ризику, роботи з проблемними активами та
корпоративного управління, які мають розширити можливості кредитування
бізнесу та іпотеки й наблизити підходи до вимог Європейського союзу
(ЄС).
Долар США слабо зміцнюється до євро та єни, фунт стерлінгів різко дешевшає на підсумках засідання Банку Англії.
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.
В Google офіційно повідомили, що YouTube більше не дозволяє відтворювати
відео у фоновому режимі через сторонні мобільні браузери для
користувачів без платної підписки Premium.
Минулого року NVIDIA випустила GeForce NOW для Steam Deck, що
використовує операційну систему Steam OS на базі Linux, де сервіс
забезпечував ігри в 90 FPS при роздільній здатності до 1200p.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.