Фінансові новини
- |
- 23.04.26
- |
- 00:13
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Азіатські фондові 15 серпня переважно зросли за підсумками торгів понеділка
14:41 15.08.2022 |

Фондові індекси Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) здебільшого показали зростання за підсумками торгів понеділка, підтримала біржі динаміка ринків Уолл-стріт, свідчать дані торгів.
За підсумками торгів індекс Шанхайської фондової біржі Shanghai Composite знизився на 0,02%, до 3 276,09 пункту, Шеньчженьської біржі Shenzhen Composite - зріс на 0,47%, до 2 217,44 пункту, гонконгський Hang Seng Index - скоротився ,67% до 20 040,86 пункту. Австралійський S&P/ASX 200 піднявся на 0,45%, до 7064,3 пункту, японський Nikkei 225 - на 1,14%, до 28 871,78 пункту. У Південній Кореї торги в понеділок не проводились через вихідний день. У п'ятницю південнокорейський KOSPI піднявся на 0,16%, до 2527,94 пункту пункту.
У п'ятницю основні американські фондові індекси показали зростання на 1,3-2,1%, що підтримало азіатські ринки. Оптимізм у США був пов'язаний із даними про уповільнення інфляції в країні у липні, що стало сигналом про можливе зниження темпів підвищення ключової ставки Федеральною резервною системою (ФРС).
Ринки звертають увагу на внутрішні новини. Раніше в понеділок центробанк Китаю знизив ставку в рамках програми середньострокового кредитування (MLF) на рік на 10 базисних пунктів - до 2,75% з 2,85%. Обсяг промвиробництва у липні у Китаї зріс на 3,8% у річному вираженні, хоча аналітики прогнозували зростання на 4,6%. Такі дані дещо дотримали китайських індексів.
Слабкішими за очікування виявилася і статистика з економіки Японії. Так, у перерахунку на рік (якби ВВП чотири квартали поспіль зростало такими ж темпами) зростання ВВП країни в другому кварталі оцінюється в 2,2%, коли аналітики очікували збільшення показника на 2,5%. Квартальне зростання склало 0,5% замість очікуваного збільшення на 0,6%.
Японський Nikkei 225 виріс на корпоративних новинах. Акції Pan Pacific International Holdings зросли на 11,5% після того, як компанія повідомила про зростання виручки та чистий прибуток у 2021-2022 фінроку. Папір Sundrug подорожчав на 10,8%, показники компанії за перший квартал 2022-2023 року також зросли в річному вираженні.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Посли-постійні представники країн-членів Європейського союзу схвалили як
останній законодавчий акт - зміни до регламенту про багаторічну
фінансову політику ЄС, який був необхідний для забезпечення виплати
Україні
Український президент наголосив, що відновлення "Дружби" Київ пов'язує з
розблокуванням Європейським Союзом кредиту у 90 млрд євро для потреб
України.
Уряд визначив Державну спеціальну службу транспорту Міноборони (ДССТ)
замовником робіт із захисту критичної інфраструктури: очікує, що так
роботи будуть виконуватися швидше.
Європейський Союз планує надати Україні перший транш з кредиту ЄС на
суму 90 млрд євро у кінці травня чи на початку червня 2026 року.
Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо гармонізації сфери
акредитації органів з оцінки відповідності та системи технічного
регулювання з вимогами Європейського Союзу.
На початку 2026 року Національний банк України вперше зробив окремий
список небанківських фінансових компаній, які суттєво впливають на
ринок.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Долар США слабко змінюється в парах з єною, євро і фунтом стерлінгів вдень у середу.
Курс долара США помірно опускається до євро і фунта стерлінгів, а також до японської єни і китайського юаня вранці в середу.
Банки України зберегли високі темпи кредитування бізнесу і
населення, проте обсяг кредитів, наданих органам державної влади,
зменшився.
Банки України у лютому видали 701 іпотечний кредит на загальну суму 1,4 млрд грн.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 21 квітня 2026 року.
Національна установа розвитку (НУР) визначила перші три уповноважені
банки, які працюватимуть за програмою пільгового лізингу для підприємств
оборонно-промислового комплексу (ОПК).
Курс долара США слабко піднімається в парах з євро і фунтом, незначно змінюється в ціні до японської єни і китайського юаня.
США вкотре продемонстрували, що коли мова йде про напівпровідники та
національну безпеку, капіталістичні правила вільного ринку
відправляються на лаву запасних.
Дослідники NVIDIA опублікували статтю "ReSTIR PT Enhanced: алгоритмічні
вдосконалення для швидшого та надійнішого трасування шляху ReSTIR".
Apple офіційно оголосила зміну керівництва: Тім Кук залишає посаду
генерального директора компанії. З 1 вересня 2026 року його місце займе
Джон Тернус, нинішній старший віцепрезидент з апаратного забезпечення.
За даними Всесвітньої організації автовиробників (ОІСА), у 2025 році
глобальні продажі нових автомобілів досягли 99,8 млн одиниць.
Компанія Blue Origin Джеффа Безоса вперше
повторно використала важку ракету New Glenn під час орбітального
запуску, однак у ході місії виникли проблеми з виведенням супутника, пише TechCrunch.
Поки весь світ вишиковується в чергу до Nvidia, Ілон Маск (Elon Musk) вирішив, що краще збудувати власну чергу.
Світовий ринок оперативної пам'яті продовжить стикатися з тривалим
дефіцитом, який, за прогнозами, триватиме щонайменше до кінця 2027 року.