Фінансові новини
- |
- 18.07.26
- |
- 02:42
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Депозитарій НБУ відновлює операції з ОВДП і пожвавить вторинний ринок
08:13 08.08.2022 |

Депозитарій Національного банку України відновлює операції з державними цінними паперами слідом за аналогічним рішенням, ухваленим профільним регулятором ринків капіталу - Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).
"Поновлення обігу державних цінних паперів як основного інструменту інвестування учасниками ринків капіталу надасть додатковий ресурс для відбудови економіки. Відновлення операцій з цими цінними паперами також дасть змогу фінансовим установам визначити їх ринкову вартість", - зазначив Нацбанк у пресрелізі в неділю.
НБУ уточнив, що попри відсутність обмежень за операціями з державними цінними паперами, він відтермінував застосування тарифів на депозитарні послуги до 22 грудня 2022 року.
"Цей крок дасть змогу учасникам ринків капіталу поступово адаптувати свої бізнес-процеси до нових умов на фінансових ринках. Як і раніше, депозитарій Національного банку закликає своїх клієнтів мінімізувати та за можливості скасувати тарифи на депозитарні послуги для своїх клієнтів на період відсутності тарифів депозитарію НБУ з метою залучення додаткових інвестицій на підтримку фінансового фронту країни", - наголосив регулятор.
Він уточнив, що зміни затверджені постановою Правління Національного банк України від 6 серпня 2022 року № 173 "Про незастосування Тарифів на депозитарні послуги (операції), що надаються (здійснюються) Національним банком України, а також на послуги щодо обліку і обігу депозитних сертифікатів Національного банку України та визнання такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів Національного банку України", що набирає чинності 7 серпня 2022 року.
Як повідомлялося, НКЦПФР 4 серпня ухвалила рішення № 1053, яким скасувала майже всі запроваджені з початком повномасштабного російського вторгнення обмеження на роботу на ринку капіталів і товарних ринків.
"Крок із розблокування ринків капіталу та товарних ринків є своєчасним і зваженим, адже учасники ринків підтвердили готовність до розвитку фінансового сектору", - наводяться в повідомленні НКЦПФР слова прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.
Провідні фондові біржі вже повідомили про відновлення торгів усіма цінними паперами з 8 серпня.
Згідно з рішенням НКЦПФР, заборони зберігаються щодо операцій, пов'язаних з фіз- і юрособами РФ і Білорусі. Крім того, розрахунки з другої частини операції РЕПО за договорами РЕПО, укладеними до початку війни, а також заявки на викуп від учасників інститутів спільного інвестування відкритого та інтервального типу дозволено здійснювати лише з 22 серпня, а на більш ранні операції потрібен дозвіл Комісії.
Водночас, на думку учасників ринку, активізація вторинного ринку ОВДП може призвести до зростання ставок облігацій, що створить деякі проблеми Мінфіну, який поки що відмовляється суттєво підвищувати їх слідом за рішенням Нацбанку на початку червня підняти облікову ставку 10% до 25%. Мінфін лише на останніх кількох аукціонах підвищив прибутковість паперів з погашенням через рік-два до 14-16% річних.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Від закликів до партнерів "Закрийте небо над Україною!" до заяви
українського президента Володимира Зеленського: "Freyja - це спосіб
доповнити нашу оборону, створити надійний щит над усією Європою"
минуло чотири з половиною роки.
Україна першою отримає нові французько-італійські системи SAMP/T NG для протидії балістичним ракетам.
Верховна Рада проголосувала за звільнення Юлії Свириденко з посади
прем'єр-міністерки України, що означає відставку всього складу Кабінету
міністрів.
Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №15294 про
посилення відповідальності за виготовлення і розповсюдження дитячої
порнографії, що також містить положення про декриміналізацію дорослого
контенту.
На Міжурядовій конференції Україна-ЄС офіційно
відкрили Кластер 6 у переговорах про вступ України до ЄС, під назвою
«Зовнішні відносини».
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
Курс долара США незначно коливається у парі з японською єною вранці в
середу, а також продовжує знижуватися щодо євро та фунта стерлінгів,
реагує на дані про різке уповільнення американської інфляції.
Долар США посилив зниження щодо основних світових валют у вівторок удень.
У зв'язку із введенням мита на дрібні посилки в ЄС
Національний банк пом'якшив валютні обмеження для перевізників
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 14 липня 2026 року.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 липня 2026 року.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня зменшив інтервенції на
міжбанківському ринку на $273,1 млн, або на 23,9%, - до $871,2 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
Курс долара США зростає у парах з євро, єною та фунтом стерлінгів у понеділок уранці.
Google
оголосила про запуск нової функції Video Remix для сервісу Google
Photos. Вона дає змогу редагувати та стилізувати вже збережені відео за
допомогою штучного інтелекту Gemini Omni, який виконує зміни на основі
текстових підказок користувача.
Samsung оголосила про початок серійного виробництва SSD PM1763 PCIe 6.0, призначеного для серверів наступного покоління.
Компанія Meta анонсувала модель штучного інтелекту Muse Image для
генерації та редагування зображень. Це перша розробка підрозділу Meta
Superintelligence Labs у цьому напрямі.
Google
почав використовувати завантажені у пошук фото, аудіо й відео для
навчання своїх ШІ-моделей, і опція увімкнена в усіх за замовчуванням.
Південнокорейські дослідники розробили нову технологію виробництва
сухих електродів з гранул графіту з контрольованою формою для анодів акумуляторів електрокарів.
Із 7 липня Google змінює правила підрахунку використаного сховища для
облікових записів. Відтепер усі дані резервних копій Android
зараховуватимуться до загального ліміту пам'яті.
Компанія Motorola оголосила про запуск сервісу Global Connect,
який дозволяє користувачам отримувати доступ до мобільного інтернету
під час закордонних подорожей без необхідності шукати місцевого
оператора або встановлювати нову eSIM в кожній країні.