Фінансові новини
- |
- 23.04.26
- |
- 01:35
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Японські фондові індекси завершили торги 1 серпня впевненим зростанням
13:04 01.08.2022 |

Японський ринок акцій провів найкращий день приблизно за два тижні, чому сприяли позитивні звіти про прибуток компаній, повідомило агентство Рейтер. Водночас невизначеність щодо перспектив глобального економічного зростання стримувала подальше зростання.
Індекс Nikkei зріс на 0,7% і закрився на позначці 27 993 пунктів, а ширший індекс Topix піднявся на 1% до 1 960 пунктів. Для обох індексів це стало найбільшим зростанням із 20 липня.
Липень ці індекси завершили з найкращим місячним результатом з кінця 2020 року. З початку року вони втрачають близько 3%, тоді як світовий ринок акцій загалом просів на 15%, проте аналітики кажуть, що каталізаторів для підйому у японських акцій не так багато.
"Середньо і довгострокові інвестори залишаються осторонь", - говорить Ютака Міура, старший аналітик з акцій у Mizuho Securities, при цьому в понеділок більшість покупок робили внутрішні інвестори.
Акції виробника ліків Sumitomo Pharma зросли на 8% після оголошення квартального прибутку минулого тижня. Акції Ajinomoto подорожчали на 6,4% завдяки збільшеному прибутку.
Акції виробника будівельних матеріалів TOTO, що опублікував фінансовий звіт у п'ятницю, підвищилися на 7,2%.
Акції Sony впали на 3,2% після того, як конгломерат скоротив свої прогнози з посиланням на ослаблення інтересу споживачів.
Акції компаній з виробництва електроніки Fujitsu та Alps Alpine впали на 6,6% і 13,4% відповідно, оскільки зростання витрат на матеріали та логістику позначилося на їхньому прибутку.
Макроекономічні дані та корпоративні результати, ймовірно, зададуть тон для решти тижня.
Дані за індексом менеджерів із постачання в Японії та інших країнах Азії виявилися слабкими, а виробнича активність у Японії у липні зростала найнижчими темпами за останні 10 місяців.
Якщо дані щодо США, які вийдуть сьогодні, виявляться слабкими, це може навіть допомогти ринкам - інвестори можуть вважати, що таке послаблення сповільнить підвищення процентних ставок.
Після закінчення торгів авіакомпанії Japan Airlines та All Nippon Airways повідомили про скорочення квартальних збитків.
Цього тижня результати представлять ігрова компанія Nintendo, мережа універмагів Usetan Mitsukoshi, виробник важкої техніки Kubota та кілька великих торгових будинків Японії, включаючи Sumitomo та Marubeni.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Посли-постійні представники країн-членів Європейського союзу схвалили як
останній законодавчий акт - зміни до регламенту про багаторічну
фінансову політику ЄС, який був необхідний для забезпечення виплати
Україні
Український президент наголосив, що відновлення "Дружби" Київ пов'язує з
розблокуванням Європейським Союзом кредиту у 90 млрд євро для потреб
України.
Уряд визначив Державну спеціальну службу транспорту Міноборони (ДССТ)
замовником робіт із захисту критичної інфраструктури: очікує, що так
роботи будуть виконуватися швидше.
Європейський Союз планує надати Україні перший транш з кредиту ЄС на
суму 90 млрд євро у кінці травня чи на початку червня 2026 року.
Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо гармонізації сфери
акредитації органів з оцінки відповідності та системи технічного
регулювання з вимогами Європейського Союзу.
На початку 2026 року Національний банк України вперше зробив окремий
список небанківських фінансових компаній, які суттєво впливають на
ринок.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Долар США слабко змінюється в парах з єною, євро і фунтом стерлінгів вдень у середу.
Курс долара США помірно опускається до євро і фунта стерлінгів, а також до японської єни і китайського юаня вранці в середу.
Банки України зберегли високі темпи кредитування бізнесу і
населення, проте обсяг кредитів, наданих органам державної влади,
зменшився.
Банки України у лютому видали 701 іпотечний кредит на загальну суму 1,4 млрд грн.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 21 квітня 2026 року.
Національна установа розвитку (НУР) визначила перші три уповноважені
банки, які працюватимуть за програмою пільгового лізингу для підприємств
оборонно-промислового комплексу (ОПК).
Курс долара США слабко піднімається в парах з євро і фунтом, незначно змінюється в ціні до японської єни і китайського юаня.
США вкотре продемонстрували, що коли мова йде про напівпровідники та
національну безпеку, капіталістичні правила вільного ринку
відправляються на лаву запасних.
Дослідники NVIDIA опублікували статтю "ReSTIR PT Enhanced: алгоритмічні
вдосконалення для швидшого та надійнішого трасування шляху ReSTIR".
Apple офіційно оголосила зміну керівництва: Тім Кук залишає посаду
генерального директора компанії. З 1 вересня 2026 року його місце займе
Джон Тернус, нинішній старший віцепрезидент з апаратного забезпечення.
За даними Всесвітньої організації автовиробників (ОІСА), у 2025 році
глобальні продажі нових автомобілів досягли 99,8 млн одиниць.
Компанія Blue Origin Джеффа Безоса вперше
повторно використала важку ракету New Glenn під час орбітального
запуску, однак у ході місії виникли проблеми з виведенням супутника, пише TechCrunch.
Поки весь світ вишиковується в чергу до Nvidia, Ілон Маск (Elon Musk) вирішив, що краще збудувати власну чергу.
Світовий ринок оперативної пам'яті продовжить стикатися з тривалим
дефіцитом, який, за прогнозами, триватиме щонайменше до кінця 2027 року.