Фінансові новини
- |
- 13.01.26
- |
- 13:37
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Стабилизация на валютном межбанке может восприниматься как признак достижения минимальных значений курса
23:57 15.09.2021 |

Официальный курс доллара на четверг, 16 сентября, установлен Нацбанком на уровне 26,64 грн/$, что на копейку уровня предыдущего торгового дня.
Евро подорожает на пять копеек - его курс составит 31,51 грн/€.
Курс на межбанке
Торги среды, 15 сентября, на межбанковском рынке прошли очень спокойно при минимальной волатильности.
Разница между максимальным и минимальным курсом в течение дня составила всего около 2,5 копеек, сообщила директор департамента казначейских операций Юнекс Банка Анна Волуйчак.
Открывались торги котировками на уровне 26,63-26,66 грн/$. И не покидали указанного коридора вплоть до закрытия сессии с расчетами TOD (день в день).
"Традиционный утренний выход на торги Национального банка с покупкой $5 млн по 26,65 грн/$ также не оказал никакого влияния на рынок", - уточнила она.
Ситуативные всплески спроса и предложения сегодня случались, но они очень быстро выравнивались с выходом новых игроков.
При этом объем торгов сократился до средних показателей среды - за день в Bloomberg заключили сделок на $159 млн.
По словам казначея, курсовой штиль на сегодняшних торгах был ожидаем. Объясняется он главным образом отсутствием очевидных факторов влияния на курсовые тренды.
"В таких условиях даже у спекулятивно настроенных участников рынка нет общего мнения относительно курсового вектора", - добавила банкир.
Вместе с тем стабилизация на валютном рынке многими может восприниматься как признак достижения минимальных значений курса.
В то же время Волуйчак не ожидает существенных колебаний курса в четверг. Поддержку гривне по-прежнему будут оказывать продажи иностранной валюты экспортерами, которые нуждаются в гривневой ликвидности для уплаты налогов.
С противоположной стороны, спрос со стороны импортеров и нерезидентов будет уравновешивать дополнительный объем предложения.
"Полагаю, торги на межбанковской валютной бирже в четверг будут проходить в диапазоне 26,6-26,75 грн/$@, - прогнозирует она.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Переможцем конкурсу стала компанія Dobra Lithium Holdings, акціонери якої - Techmet та The Rock Holdings
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде оголосив про
виділення $400 млн допомоги Україні, які будуть спрямовані на
енергетичний сектор та функціонування української держави.
Німецький оборонний концерн Rheinmetall оголосив, що вже на початку 2026 року Україна має отримати перші бойові машини Lynx KF41
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде розповів про плани
його країни щодо співпраці з українськими виробниками зброї.
Україна розглядає запропонований США план створення вільної економічної зони на Донбасі.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 13 січня 2026 року.
Ціни на золото у вівторок трохи знизилися, оскільки інвестори фіксували
прибутки після того, як дорогоцінний метал досяг рекордного рівня 4600
доларів за унцію на минулій сесії на тлі загострення геополітичної та
економічної невизначеності.
Золото і срібло піднялися до рекордних показників після того, як
міністерство юстиції США почало кримінальне розслідувачення проти
очільника ФРС, а протести в Ірані сприяли попиту на безпечні активи.
Національний банк України (НБУ) минулого тижня збільшив продаж доларів
на міжбанківському ринку на $79,0 млн, або на 12,5%, - до $712,1 млн,
свідчить статистика на сайті регулятора.
Довідковий курс гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку
станом на 12:00 кч 12 січня 2026 року.
Національний банк України (НБУ) оновив положення про систему BankID з
метою приведення його норм у відповідність до актуальних вимог
законодавства у сфері електронної ідентифікації та європейських підходів
у цій сфері.
Долар США дешевшає до євро і фунта стерлінгів на торгах у понеділок, стабільний у парі з єною.
Top Lead за підтримки Міністерства цифрової трансформації України провела дослідження
використання штучного інтелекту українськими компаніями.
Йдеться про двоногі машини, призначені для виконання виробничих завдань нарівні з традиційним промисловим обладнанням.
Із 1 січня 2026 у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати в
Україні зросли деякі виплати роботодавцям, які адмініструє Державна
служба зайнятості.
Mercedes-Benz встановить на новий CLA систему допомоги водію на базі
програмної платформи NVIDIA DRIVE AV. Технологію представили на виставці
Consumer Electronics Show (CES) 2026 у Лас-Вегасі.
Universal Music Group (UMG) уклала партнерство з NVIDIA для впровадження
нової моделі штучного інтелекту у свій музичний каталог. Про це пише
The Verge.
За словами Джима Джонсона, віцепрезидента Intel і керівника Client
Computing Group, ключові акценти нової серії - енергоефективність,
зростання продуктивності CPU, більший інтегрований GPU, потужніші
ШІ-блоки та повна сумісність з x86-застосунками.
На CES 2026 компанія AMD анонсувала свій новий флагманський процесор Ryzen 7 9850X3D, який став найшвидшим у серії 9000X3D. Чип базується на архітектурі Zen 5 і оснащений технологією AMD 3D V-Cache другого покоління, що забезпечує виняткову ігрову продуктивність, особливо в порівнянні з конкурентами.